• Informacje na temat:

  senat zawieszone emerytury

Artykuły na temat: senat zawieszone emerytury
 • Ekwiwalent pieniężny za węgiel

  Za uchwaleniem ustawy było 394 posłów, 9 było przeciw, a jeden poseł wstrzymał się od głosu. Chodzi o osoby, które uzyskały prawo do emerytury lub renty w okresie od 31 grudnia 2001 r. do(...) uzyskali na podstawie wyroków sądowych. Wypłaty ekwiwalentu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zostały zawieszone od 1 stycznia 2001 roku. Nastąpiło to z powodu nowelizacji ustawy z 1998

 • Wszystko, co trzeba wiedzieć o trzynastej emeryturze

  Pierwsze pieniądze dotrą do prawie miliona osób pobierających świadczenia z ZUS już 30 kwietnia. Jednorazowe dodatkowe wsparcie jest przyznawane z urzędu, więc nie trzeba składać żadnych wniosków o jego wypłatę. Wyniesie ono 888,25 zł netto.

 • Spóźnione wnioski o rekompensatę za utracony deputat również będą rozpatrywane

  - Wnioski o 10-tysięczną rekompensatę za utracony deputat węglowy, złożone po ustawowym terminie, również będą rozpatrywane - zapewnił w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Do soboty, kiedy minął termin przyjmowania wniosków, przyjęto ich 235,2 tys.

 • Sejm przyjął w czwartek Ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, na podstawie której ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca roku otrzyma po 10 tys. zł rekompensaty za utracony deputat węglowy.

 • Budżet na 2015: Czy nowy rząd rozluźni politykę fiskalną?

  Z powodu zmiany rządu istnieje ryzyko, że projekt przyszłorocznego budżetu trafi do prac parlamentarnych z pewnym opóźnieniem - powiedział w tym tygodniu minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Ministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości

  Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów w rządzie Beaty Szydło. Resortami gospodarczymi pokierują: Paweł Szałamacha, Mateusz Morawiecki, Dawid Jackiewicz, Elżbieta Rafalska, Krzysztof Tchórzewski i Anna Streżyńska.

 • Bielecki: To test na sprawność koalicji

  - To będzie test na sprawność koalicji - powiedział gość Kontrwywiadu RMF FM Jan Krzysztof Bielecki.

 • Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział, że propozycja wstrzymania na dwa lata przekazywania składek emerytalnych z ZUS do Otwartych Funduszy Emerytalnych jest dobrym rozwiązaniem.

 • Przekształcenie Senatu w izbę korporacyjną, 15-proc. podatek liniowy, odbiurokratyzowanie gospodarki, likwidacja użytkowania wieczystego, system ubezpieczeń zdrowotnych oparty na trzech filarach i wprowadzenie wystandaryzowanego koszyka usług medycznych - to niektóre z propozycji zawartych w programie politycznym Platformy Obywatelskiej.

 • Ekwiwalent pieniężny za węgiel

  Emeryci, renciści oraz byli pracownicy przedsiębiorstw robót górniczych, posiadający uprawnienia do bezpłatnego węgla na podstawie układu zbiorowego pracy, będą mogli ubiegać się o ekwiwalent pieniężny z tytułu prawa do bezpłatnego węgla - zdecydował Sejm, uchwalając ustawę w tej sprawie.