• Informacje na temat:

    sergiej ławrow

Artykuły na temat: sergiej ławrow
  • Kolejne wypowiedzi prezydenta Trumpa, mówiące wręcz o gotowości do ataku na Koreę Północną w sytuacji prowokacji ze strony reżimu, doprowadziły do sytuacji, w której do "dyskusji" zaczęli przyłączać się też inni zainteresowani (i to bardziej od USA ze względu na geograficzne położenie) deeskalacją rosnącego napięcia w regionie.

  • Władimir Putin przegrał wojnę?

    "Putin przegrał wojnę gospodarczą" - pisze francuski popołudniowy dziennik "Le Monde". Gazeta jest zdania, że sytuacja, w jakiej znalazł się rubel, może niepokoić giełdy na całym świecie.

  • Po tym, jak wczoraj szef rosyjskiego MSZ nie wykluczył interwencji zbrojnej na wschodnich obszarach Ukrainy, dzisiaj po południu pojawiły się kolejne informacje, które mogą przybliżać taki scenariusz. Rosyjska armia rozpoczęła ćwiczenia przy granicy z Ukrainą, a Sergiej Ławrow uparcie powtarza, że to władze w Kijowie łamią ustalenia podjęte w Genewie prowadząc akcję przeciwko separatystom.

  • Na szczycie UE-Rosja w piątek w Nicei, na południu Francji, spodziewane jest ogłoszenia powrotu do negocjacji nad nową umową o unijno-rosyjskiej współpracy, przy jednoczesnym podtrzymaniu ze strony Europy przywiązania do idei integralności Gruzji.