• Informacje na temat:

  serwis urzędów pracy

Artykuły na temat: serwis urzędów pracy
 • Polscy pracodawcy już od dawna narzekają na brak odpowiednich kandydatów do pracy. Tymczasem liczba zarejestrowanych w urzędach pracy jest ciągle wysoka. Ponad połowę tych osób stanowią długotrwale bezrobotni. Jak można im pomóc?

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu, stopa bezrobocia wyniosła 8,1 proc. Podane dane są lepsze niż wcześniejsze szacunki resortu rodziny i pracy mówiące o 8,2 procentowej stopie bezrobocia. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.324,2 tys. wobec 1.383,4 tys. osób przed miesiącem.

 • Kierowcy na rynku pracy poszukiwani

  Przeciętne zarobki zawodowych kierowców wynoszą od 3800 do ponad 6000 zł „na rękę” – w zależności od specjalizacji. To niewątpliwie jedna z najlepiej opłacanych grup pracowników fizycznych na polskim rynku pracy, badanych przez Pracuj.pl w ostatnim raporcie „Na tropie dobrej pracy”.

 • NIK: W naszych urzędach wciąż króluje papier

  Prawie wszystkie gminne i miejskie urzędy mają tradycyjny (papierowy) system zarządzania dokumentami. "Polska nadal ma dużo do zrobienia w zakresie e-administracji" - ocenia NIK w raporcie.

 • ...chęci wyjazdu w polskich urzędach pracy. Jeśli pracownik zdecyduje się na wsparcie agencji, warto najpierw ją sprawdzić w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia dostępnym pod adresem www.stor.praca.gov.pl. Kierowanie do pracy za granicą za pośrednictwem agencji zatrudnienia odbywa się na podstawie pisemnej umowy, której stronami są pracownik i wspomniana agencja. Kontrakt określa m.in...

 • Pełnomocnik z urzędu w sporze podatnika z fiskusem

  Podatnicy niezgadzający się z decyzjami fiskusa często rezygnują z dochodzenia słuszności swoich racji przed sądami administracyjnymi, ponieważ nie znają procedur sądowych, a nie stać ich na pomoc profesjonalisty. Zastępca procesowy może być jednak wyznaczony z urzędu. W razie potrzeby wolno ubiegać się o jego zmianę.

 • Znów więcej pracy w urzędach

  ...? Przejrzyj oferty w serwisie Praca INTERIA.PL Nabór do służby cywilnej Gdzie można szukać pracy w urzędach administracji rządowej: - na stronach internetowych urzędów - na stronie kancelarii premiera(...)Do końca września 2011 roku, gdy urzędy miały zalecenie od premiera, aby nie zwiększać zatrudnienia, liczba ofert pracy w administracji rządowej gwałtownie spadała. Średnio co dwa tygodnie było ich...

 • Nowość w RFN: Wypłata socjalu w supermarkecie

  Bezrobotni w Niemczech będą mogli w przyszłości odbierać zasiłki przy kasie supermarketu. Będzie to oszczędność dla urzędów.

 • Rząd: Zwolnienia w urzędach nie ominą kobiet w ciąży

  Kierownicy urzędów do 1 lutego 2010 r. powinni przedstawić premierowi informację o stanie zatrudnienia na 30 czerwca tego roku, a do końca czerwca 2010 r. zakończyć co najmniej 10-proc. redukcję(...) przeznaczonych do zwolnienia. Projekt ustawy przewiduje też, że przy zwolnieniach nie będzie miał zastosowania art. 41 kodeksu pracy, a także przepisów innych ustaw dotyczących szczególnej ochrony...

 • Cyberbezpieczni w pracy. Pięć zasad, które powinien znać każdy pracownik

  Czasy, w których cyberbezpieczeństwo leżało jedynie w gestii zespołów IT, minęły - teraz każdy pracownik odgrywa w nim ważną rolę, zwłaszcza gdy nie siedzi przy swoim biurku, ale podobnie jak 20% światowej kadry pracuje z kawiarni, restauracji czy z domu. Co o ochronie przed cyberzagrożeniami powinien wiedzieć każdy zatrudniony?