• Informacje na temat:

  serwis urzędów pracy

Artykuły na temat: serwis urzędów pracy
 • Polscy pracodawcy już od dawna narzekają na brak odpowiednich kandydatów do pracy. Tymczasem liczba zarejestrowanych w urzędach pracy jest ciągle wysoka. Ponad połowę tych osób stanowią długotrwale bezrobotni. Jak można im pomóc?

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu, stopa bezrobocia wyniosła 8,1 proc. Podane dane są lepsze niż wcześniejsze szacunki resortu rodziny i pracy mówiące o 8,2 procentowej stopie bezrobocia. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.324,2 tys. wobec 1.383,4 tys. osób przed miesiącem.

 • ...chęci wyjazdu w polskich urzędach pracy. Jeśli pracownik zdecyduje się na wsparcie agencji, warto najpierw ją sprawdzić w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia dostępnym pod adresem www.stor.praca.gov.pl. Kierowanie do pracy za granicą za pośrednictwem agencji zatrudnienia odbywa się na podstawie pisemnej umowy, której stronami są pracownik i wspomniana agencja. Kontrakt określa m.in...

 • NIK: W naszych urzędach wciąż króluje papier

  Prawie wszystkie gminne i miejskie urzędy mają tradycyjny (papierowy) system zarządzania dokumentami. "Polska nadal ma dużo do zrobienia w zakresie e-administracji" - ocenia NIK w raporcie.

 • Znów więcej pracy w urzędach

  ...? Przejrzyj oferty w serwisie Praca INTERIA.PL Nabór do służby cywilnej Gdzie można szukać pracy w urzędach administracji rządowej: - na stronach internetowych urzędów - na stronie kancelarii premiera(...)Do końca września 2011 roku, gdy urzędy miały zalecenie od premiera, aby nie zwiększać zatrudnienia, liczba ofert pracy w administracji rządowej gwałtownie spadała. Średnio co dwa tygodnie było ich...

 • Pełnomocnik z urzędu w sporze podatnika z fiskusem

  Podatnicy niezgadzający się z decyzjami fiskusa często rezygnują z dochodzenia słuszności swoich racji przed sądami administracyjnymi, ponieważ nie znają procedur sądowych, a nie stać ich na pomoc profesjonalisty. Zastępca procesowy może być jednak wyznaczony z urzędu. W razie potrzeby wolno ubiegać się o jego zmianę.

 • Rząd: Zwolnienia w urzędach nie ominą kobiet w ciąży

  Kierownicy urzędów do 1 lutego 2010 r. powinni przedstawić premierowi informację o stanie zatrudnienia na 30 czerwca tego roku, a do końca czerwca 2010 r. zakończyć co najmniej 10-proc. redukcję(...) przeznaczonych do zwolnienia. Projekt ustawy przewiduje też, że przy zwolnieniach nie będzie miał zastosowania art. 41 kodeksu pracy, a także przepisów innych ustaw dotyczących szczególnej ochrony...

 • Nowość w RFN: Wypłata socjalu w supermarkecie

  Bezrobotni w Niemczech będą mogli w przyszłości odbierać zasiłki przy kasie supermarketu. Będzie to oszczędność dla urzędów.

 • Potrzeba 500 tys. cudzoziemców rocznie na polskim rynku pracy

  Od stycznia 2018 roku rząd wprowadził udogodnienia związane z zatrudnianiem cudzoziemców na rynku polskim. Niestety nie ułatwiają one tego zadania przedsiębiorcom. Nadal istnieje problem na poziomie urzędów wojewódzkich, gdzie często nie starcza środków finansowych, a procedury są bardzo mocno wydłużone.

 • Każdy, kto choć raz dzwonił na infolinię wie, że używane przez różne instytucje automatyczne call center, irytują klientów. Według Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych, aż 64 proc. denerwuje się, że przy komunikowaniu się za pośrednictwem automatów muszą ciągle wysłuchiwać tego samego menu, a co trzeci ma problem z wyborem właściwej pozycji w menu, przez co nie może szybko załatwić swojej sprawy. Tymczasem - jak wynika z badania przeprowadzonego przez Tax Care - z automatycznych centrali...