• Informacje na temat:

  shell ceny paliw

Artykuły na temat: shell ceny paliw
 • Zwolnią o tysiąc ludzi więcej!

  Royal Dutch Shell - brytyjsko-holenderski gigant paliwowy - ogłosił wyniki IV kwartału 2009 r. Zysk firmy spadł o 69 proc. Szykują się masowe zwolnienia pracowników - będzie ich o tysiąc więcej, niż wcześniej planowano. Shell twierdzi, że spadek zarobku wziął się głównie ze światowej recesji.

 • POPiHN: Gigantyczny wzrost zużycia paliw w pierwszym półroczu

  Oficjalne zużycie 3 głównych gatunków paliw w I półroczu 2017 r. wzrosło rdr o 14 proc. - wynika z danych przesłanych PAP Biznes przez POPiHN. Analitycy rynku paliwa, nie ma wątpliwości, w walce z nieprawidłowościami zdecydował obowiązkowy rejestr elementów infrastruktury paliwowej, w tym stacji paliw.

 • Analitycy: Wskutek decyzji OPEC polscy kierowcy mogą zapłacić więcej za paliwo?

  Decyzja OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy może spowodować wzrost cen ropy naftowej, co w konsekwencji przełoży się na droższe paliwa na stacjach - wskazują analitycy paliwowi. Ich zdaniem szanse na dalsze obniżki na polskich stacjach są praktycznie zerowe.

 • Syndrom pełnego baku

  Pierwszą od lat próbę organicznego wejścia na nasz detaliczny rynek sprzedaży paliw podjął koncern Total. Efekt? Trzy stacje w ciągu ok. 5 miesięcy... Czy to oznacza, że polski rynek stacji jest już nasycony?

 • Kiedy najlepiej tankować paliwo w Niemczech? Urząd Antykartelowy podaje godziny

  Kierowcy w Niemczech mogą na litrze paliwa zaoszczędzić do 20 eurocentów, jeśli znajdą o odpowiedniej porze dnia najtańszą stację benzynową.

 • Spotkanie OPEC w sprawie limitów wydobycia ropy

  W dniach 26-28 września w Algierii odbędzie się nieformalne spotkanie Organizacji Państw Eksportujących Ropę Naftową OPEC. Będzie ono poświęcone między innymi ustabilizowaniu rynku ropy naftowej na świecie. Spotkanie odbędzie się przy okazji Międzynarodowego Forum Energetycznego.

 • Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są blisko 32 dolarów za baryłkę, a zapasy surowca w USA dalej rosną - podają maklerzy.

 • Ropa najtańsza od 2009 r.

  W poniedziałek ropa WTI na giełdzie paliw w Nowym Jorku staniała do nieco ponad 51 dol. za baryłkę. W miniony piątek kosztowała 52,69 dol. za baryłkę - najmniej od kwietnia 2009 r. Od czerwca 2014 r. ropa staniała średnio o 45 proc.

 • Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1 centa po zwyżce podczas poprzednich dwóch sesji o 3,7 proc. Amerykańscy producenci surowca z łupków ograniczyli liczbę odwiertów ropy najmocniej od stycznia 2017 r. - podają maklerzy.

 • Połączenie PKN Orlen i Lotosu może oznaczać wyższe marże

  Najwięksi gracze na polskim rynku paliw łączą siły. Przejęcie kontroli nad Lotosem przez PKN Orlen oznacza, że powstanie paliwowy gigant o giełdowej wartości przekraczającej 50 mld złotych. Fuzja może oznaczać szansę na wzmocnienie pozycji kolejnego gracza, bo prawdopodobnie na rynku pojawi się ok. 200 stacji benzynowych na sprzedaż. Dla klientów połączenie Lotosu i Orlenu nie musi oznaczać