• Informacje na temat:

  siedem drzew

Artykuły na temat: siedem drzew
 • Hiszpania: W gajach oliwnych 47 euro dziennie

  W Andaluzji rozpoczynają się zbiory oliwek. Szykuje się walka o każde miejsce na polu. Na Półwyspie Iberyjskim bezrobocie przekroczyło już 25 proc., a hiszpańscy plantatorzy zapowiadają aż o 40 proc. mniejsze zbiory. Stawka za siedem godzin pracy przy oliwkach to ok. 47 euro. Warto je znać, aby nie dać się naciągnąć oszustom.

 • Wycinka drzew z prywatnych nieruchomości: Szyszko wie o kłopotach gmin, ale nie pomoże

  Samorządy mają problemy z nowymi zasadami usuwania drzew z prywatnych nieruchomości. Ministerstwo Środowiska nie zamierza ich rozwiązać.

 • - Cięcia w Nadleśnictwie Browsk nie są prowadzone w strefie, w której byłyby zabronione, drzewa wycięto wyłącznie ze względów bezpieczeństwa - zapewnił Krzysztof Trębski z Lasów Państwowych. Ekolodzy alarmowali, że leśnicy prowadzą cięcia w strefie, w której nie wolno tego robić.

 • Siedem organizacji pozarządowych w tym m.in. Greenpeace i ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyło do Komitetu Aarhus skargę na Polskę ws. zarządzania lasami. Resort środowiska na razie nie komentuje sprawy.

 • Mieszkanie dla seniora: Starsi ludzie coraz częściej się przeprowadzają

  Według szacunków GUS, liczba osób w wieku 65+ w Polsce ma wzrosnąć do 2050 roku o prawie 83 procent. To zmartwienie nie tylko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Trzeba bowiem pamiętać, że starsi ludzie powinni mieć lokum dostosowane do swoich potrzeb.

 • Moneta uncjowa "Bielik"

  Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Bank Polski wyemitował specjalną serię monet uncjowych z okolicznościowym napisem.

 • Bilans otwarcia resortu środowiska opublikowano wyłącznie w celu walki politycznej - byli ministrowie

  Poniżej publikujemy wspólne stanowisko byłych ministrów środowiska (Maciej Nowicki, Andrzej Kraszewski, Marcin Korolec, Maciej Grabowski) w stosunku do "Bilansu otwarcia w Ministerstwie Środowiska" z 19.11.2015 r.

 • Pasażerowie kolei muszą się liczyć w środę z opóźnieniami, a nawet zawieszeniem kursowania niektórych pociągów z powodu złej pogody. Przewrócone na tory drzewa opóźniają pociągi w woj. warmińsko-mazurskim i mazowieckim, a awarie prądu całkowicie zatrzymały część składów na Mazowszu, w Wielkopolsce i woj. zachodniopomorskim.

 • Do 2020 roku e-faktura ma być - według planów Unii Europejskiej - główną formą fakturowania w krajach wchodzących w jej skład. Jeśli wierzyć przewidywaniom, to w ciągu najbliższych siedmiu lat polskie firmy będą musiały przeorganizować swój system fakturowania. Okazuje się jednak, że mogą na tym sporo zaoszczędzić.

 • Od początku roku Skarb Państwa wypłacił prawie 253 tys. zł rolnikom z Podkarpacia za straty wyrządzone przez bobry, wilki, niedźwiedzie i żubry - podała we wtorek zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie Magdalena Grabowska.