• Informacje na temat:

  sieradz inwestycje

Artykuły na temat: sieradz inwestycje
 • 180 nowych miejsc pracy w łódzkiej SSE

  ...w podstrefie Sieradz. W zakładzie wytwarzane będą m.in. płytki podłogowe i fasadowe w dużych i bardzo dużych formatach. To czwarta inwestycja Grupy Tubądzin w ŁSSE. Tym razem planuje ona(...) początku istnienia Łódzkiej SSE wydano 286 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13 mld zł, dzięki którym powstało ponad 33 tys. miejsc  pracy .

 • Orlen rozważa kolejne inwestycje

  Jak poinformował prezes spółki Orlen Upstream Wiesław Prugar, Orlen, który wydobywa już w Kanadzie ropę, rozważa kolejne inwestycje w wydobycie węglowodorów w Ameryce Północnej i bierze pod uwagę przejęcia zagranicznych spółek.

 • Grabowski: 700 mln euro na ochronę przed skutkami zmian klimatu

  - Około 700 mln euro z Programu Operacyjnego Inwestycje i Środowisko ma być przeznaczone w Polsce w najbliższych latach na działania związane z zabezpieczeniem się przed skutkami zmian klimatu - podał minister środowiska Maciej H. Grabowski.

 • Gmina Szaflary koło Zakopanego dostała 45 mln zł dofinansowania na wiercenie najgłębszego w Polsce - sięgającego 5,3 km - źródła geotermalnego. Inwestycja ma służyć do produkowania prądu oraz ogrzewania domów i ruszy w przyszłym roku - mówi wójt Szaflar Rafał Szkaradziński.

 • Kilka projektów geotermalnych wkrótce otrzyma dotacje

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że wkrótce kilka projektów geotermalnych otrzyma wsparcie ze środków krajowych i unijnych. Wśród inwestycji jest m.in. budowa przez ojca Rydzyka ciepłowni geotermalnej w Toruniu czy rozbudowa geotermii podhalańskiej.

 • Wild: Zatwierdzono nowe linie kolejowe łączące Polskę z CPK

  W piątek zatwierdzono przebieg linii kolejowych, dzięki którym pasażerowie z całej Polski będą mieli łatwiejszy dojazd do Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że ok. 1300 km nowych linii kolejowych przyczyni się m.in. do rozwoju kolei.

 • Małopolskie: Wkrótce przetarg na najgłębszy w Polsce odwiert geotermalny

  W tym roku ruszą przetargi na wykonanie najgłębszego w Polsce odwiertu geotermalnego w Bańskiej Niżnej na głębokość ponad 5 tys. metrów oraz na wykonanie magistrali ciepłowniczej łączącej odwiert z Nowym Targiem - poinformowali w piątek na konferencji włodarze Szaflar i Nowego Targu.

 • Gigantyczna sieć kolejowa połączy centralne lotnisko z największymi miastami

  Ok. 40 mld zł będzie potrzebne na rozbudowę sieci kolejowej, która będzie przebiegała przez Centralny Port Komunikacyjny - powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że kwota ta nie wchodzi w projekt realizacji CPK, który według szacunków ma kosztować ok. 35 mld zł.

 • "Puls Biznesu": Jest 900 milionów złotych na geotermię

  Ponad 900 mln zł czeka na przedsiębiorców chcących pozyskiwać ciepło z geotermii - podaje "Puls Biznesu". 700 mln zł na dotacje i pożyczki pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a ponad 200 mln zł - z funduszy europejskich.

 • Gminy rozdają podatkowe prezenty: Za promocję ekologii nie zapłacisz podatku od nieruchomości

  Mieszkańcy Wrocławia, którzy zazielenią dachy lub ściany swoich budynków, otrzymają od miasta fiskalne ulgi. Niektóre samorządy idą jeszcze dalej i w ogóle rezygnują z pobierania daniny od nieruchomości mieszkalnych.