• Informacje na temat:

  siergiej lawrow

Artykuły na temat: siergiej lawrow
 • Doniesienia Washington Post wskazujące na nieumyślne ujawnienie przez Donalda Trumpa tajnych informacji dotyczących operacji w Syrii przeciwko Państwu Islamskiemu na spotkaniu z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem osłabiają dziś amerykańską walutę.

 • Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zaprzeczył w poniedziałek, by jego kraj ustalił z władzami w Kijowie różne ceny w okresie letnim i zimowym na rosyjski gaz kupowany przez Ukrainę. O takich cenach mówił w sobotę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 • Pewną ciekawostką może być to, że Grecja otwiera się powoli na współpracę z Rosją (albo też Rosja na współpracę z Grecją). U Siergieja Ławrowa, szefa resortu spraw zagranicznych Rosji, gościł jego grecki odpowiednik Nikos Kotzsias, spotkanie upłynęło w pozytywnej atmosferze, co z kolei może doprowadzić do jeszcze większego napięcia w relacjach Grecji z Zachodem.

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • Grecja staje przed kluczowym rozwiązaniem

  Grecki parlament udzielił nowemu lewicowemu rządowi wotum zaufania. Większość deputowanych opowiedziała się za planami gabinetu Aleksisa Ciprasa, zakładającymi między innymi renegocjację niepopularnych w greckim społeczeństwie, warunków polityki zaciskania pasa narzuconych przez Unię Europejską.

 • Grexit zagraża polskiej walucie

  Po umocnieniu wartości polskiej waluty na początku miesiąca, wtorek upłynął pod znakiem wyraźnej korekty - podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy znaczące osłabienie złotego wobec większości głównych walut. W efekcie, kurs EUR/PLN wzrósł o 0.42%, natomiast USD/PLN - o 0.92%.

 • Nieduże zmiany na Wall Street, w centrum uwagi wciąż Grecja

  Środowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem niedużych zmian głównych indeksów, a uwaga inwestorów koncentrowała się na trwających w Brukseli negocjacjach w sprawie przyszłości programu pomocowego dla Grecji.

 • Negocjacje ws. irańskiego programu atomowego bliskie zakończenia

  Iran i światowe mocarstwa mają dziś ogłosić wspólne oświadczenie, w którym zapowiedzą kontynuację negocjacji ws. irańskiego programu nuklearnego - podała agencja Associated Press. Zdaniem informatorów AP rozmowy mają wejść w nową fazę.

 • Rosja będzie bronić swoich aktywów

  Prezydent Rosji Władmir Putin oświadczył, że Rosja będzie bronić swoich interesów za granicą i zagroził retorsjami wobec krajów, które naruszają jej aktywa i mienie za granicą. Była to reakcja na zamrożenie rosyjskich aktywów we Francji i Belgii,

 • Amerykańska waluta kontynuuje zapoczątkowaną w końcówce ubiegłego tygodnia po rozczarowujących danych o inflacji słabą passę i deprecjonuje się wobec głównych walut.