• Informacje na temat:

  sierra gorda chile kghm

Artykuły na temat: sierra gorda chile kghm
 • Rusza program wspierający zatrudnianie polskich studentów przez rodzime koncerny za granicą

  Rusza program „Inteligentny start” wspierający zatrudnianie polskich studentów przez firmy z naszego kraju rozwijające się na rynkach zagranicznych. W podobny sposób od kilku lat działa m.in. KGHM International, który w chilijskiej kopalni Sierra Gorda zatrudnia wielu Polaków, również członków miejscowej Polonii, i szuka kolejnych pracowników. Na takim modelu mogą skorzystać zarówno pracodawcy...

 • NIK negatywnie ocenia przejęcie chilijskiej kopalni Sierra Gorda przez KGHM

  NIK negatywnie oceniła działania KGHM, które doprowadziły do zakupu w 2012 r. kanadyjskiej spółki Quadra FNX Mining, większościowego właściciela chilijskiej kopalni Sierra Gorda - podała Izba w wystąpieniu pokontrolnym, do którego dotarła PAP. Straty spółki zarządzającej kopalnią w Chile NIK oszacowała na ok. 19,6 mld zł.

 • KGHM porozumiał się ze związkiem zawodowym w Sierra Gorda

  KGHM oraz związek zawodowy reprezentujący pracowników w chilijskiej kopalni Sierra Gorda osiągnęli porozumienie - poinformowała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny KGHM ds. komunikacji. Jak podała, związek przyjął w głosowaniu przedstawione przez firmę rozwiązania, ale nie doszło jeszcze do podpisania umowy.

 • KGHM uruchomił produkcję miedzi w kopalni Sierra Gorda w Chile

  KGHM rozpoczął w tym tygodniu przerób rudy na koncentrat miedzi w zakładzie przeróbczym Sierra Gorda w Chile. To jeden z największych i najszybciej zrealizowanych projektów górniczych na świecie. Jesienią planowane jest uroczyste otwarcie kopalni z udziałem przedstawicieli władz państwowych Polski, Chile i Japonii - poinformował rzecznik prasowy spółki.

 • Kopalnia Sierra Gorda w Chile rozpoczęła produkcję komercyjną - poinformował KGHM w komunikacie. To największa inwestycja naszego giganta twierdzą analitycy. Średnioroczna produkcja kopalni po zakończeniu 2 fazy projektu wyniesie około 220 tys. ton miedzi, 25 mln funtów molibdenu i 64 tys. uncji złota.

 • Prezes KGHM: Kombinat powinien kupić do 2020 r. podobnej klasy aktywo jak Sierra Gorda

  - KGHM powinien w perspektywie do 2020 roku kupić podobnej klasy aktywo jak Sierra Gorda w Chile - uważa prezes KGHM Herbert Wirth. Dodał jednak, że nie są prowadzone żadne rozmowy.

 • Mirosław Kidoń nowym szefem Sierra Gorda

  Powołano nowego Dyrektora Zarządzającego kopalnią Sierra Gorda; stanowisko to - z dniem 1 lipca 2018 roku - obejmie Mirosław Kidoń - poinformował KGHM w komunikacie przekazanym PAP wczoraj wieczorem.

 • "Gazeta Polska codziennie": KGHM ma duży problem w Chile

  29 mln dolarów kary, a nawet cofnięcie licencji grozi koncernowi KGHM za łamanie norm środowiskowych w kopalni miedzi Sierra Gorda w Chile - informuje "Gazeta Polska codziennie".

 • KGHM liczy na kolejne projekty w Chile

  KGHM Polska Miedź dostał pozwolenia środowiskowe dla swoich kolejnych projektów wydobywczych w Chile od rządu tego państwa. Rozpoczął też współpracę naukowo-techniczną z uniwersytetem La Serena w Chile, najlepszą uczelnią górniczą w tym kraju.

 • KGHM zakłada poprawę na rynku miedzi, chce lekko zwiększyć produkcję w Sierra Gorda

  - KGHM liczy na poprawę koniunktury na rynku miedzi do 2021 r.; chce utrzymać obecny poziom produkcji metalu w grupie, zwiększając jednocześnie nieco produkcję w Chile - mówi prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki. Zarząd spółki planuje przegląd aktywów w Ameryce Północnej.