• Informacje na temat:

  sierra gorda chile kghm

Artykuły na temat: sierra gorda chile kghm
 • Rusza program wspierający zatrudnianie polskich studentów przez rodzime koncerny za granicą

  Rusza program „Inteligentny start” wspierający zatrudnianie polskich studentów przez firmy z naszego kraju rozwijające się na rynkach zagranicznych. W podobny sposób od kilku lat działa m.in. KGHM International, który w chilijskiej kopalni Sierra Gorda zatrudnia wielu Polaków, również członków miejscowej Polonii, i szuka kolejnych pracowników. Na takim modelu mogą skorzystać zarówno pracodawcy...

 • KGHM uruchomił produkcję miedzi w kopalni Sierra Gorda w Chile

  KGHM rozpoczął w tym tygodniu przerób rudy na koncentrat miedzi w zakładzie przeróbczym Sierra Gorda w Chile. To jeden z największych i najszybciej zrealizowanych projektów górniczych na świecie. Jesienią planowane jest uroczyste otwarcie kopalni z udziałem przedstawicieli władz państwowych Polski, Chile i Japonii - poinformował rzecznik prasowy spółki.

 • Kopalnia Sierra Gorda w Chile rozpoczęła produkcję komercyjną - poinformował KGHM w komunikacie. To największa inwestycja naszego giganta twierdzą analitycy. Średnioroczna produkcja kopalni po zakończeniu 2 fazy projektu wyniesie około 220 tys. ton miedzi, 25 mln funtów molibdenu i 64 tys. uncji złota.

 • Prezes KGHM: Kombinat powinien kupić do 2020 r. podobnej klasy aktywo jak Sierra Gorda

  - KGHM powinien w perspektywie do 2020 roku kupić podobnej klasy aktywo jak Sierra Gorda w Chile - uważa prezes KGHM Herbert Wirth. Dodał jednak, że nie są prowadzone żadne rozmowy.

 • Mirosław Kidoń nowym szefem Sierra Gorda

  Powołano nowego Dyrektora Zarządzającego kopalnią Sierra Gorda; stanowisko to - z dniem 1 lipca 2018 roku - obejmie Mirosław Kidoń - poinformował KGHM w komunikacie przekazanym PAP wczoraj wieczorem.

 • "Gazeta Polska codziennie": KGHM ma duży problem w Chile

  29 mln dolarów kary, a nawet cofnięcie licencji grozi koncernowi KGHM za łamanie norm środowiskowych w kopalni miedzi Sierra Gorda w Chile - informuje "Gazeta Polska codziennie".

 • KGHM liczy na kolejne projekty w Chile

  KGHM Polska Miedź dostał pozwolenia środowiskowe dla swoich kolejnych projektów wydobywczych w Chile od rządu tego państwa. Rozpoczął też współpracę naukowo-techniczną z uniwersytetem La Serena w Chile, najlepszą uczelnią górniczą w tym kraju.

 • KGHM zakłada poprawę na rynku miedzi, chce lekko zwiększyć produkcję w Sierra Gorda

  - KGHM liczy na poprawę koniunktury na rynku miedzi do 2021 r.; chce utrzymać obecny poziom produkcji metalu w grupie, zwiększając jednocześnie nieco produkcję w Chile - mówi prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki. Zarząd spółki planuje przegląd aktywów w Ameryce Północnej.

 • Raport bieżący nr 22/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że kopalnia...

 • Chile kluczowe dla rynków miedzi i KGHM

  Według analityków Haitong Bank ceny miedzi w 2018 r. będą kształtowały się w okolicach 6840 USD za tonę. W perspektywie kilku kolejnych miesięcy miedź może być pod presją ze względu na lekkie spowolnienie tempa wzrostu w Chinach oraz nadpodaż na rynku katod. Analitycy obawiają się o wyniki KGHM, i burzliwych negocjacji płacowych w Sierra Gorda.