• Informacje na temat:

  siła nabywcza forinta

Artykuły na temat: siła nabywcza forinta
 • Gdzie w tym roku urlop się opłaca?

  Najniższy kurs euro od lat sprawia, że wakacje w wielu europejskich krajach powinny być nawet o kilka proc. tańsze niż przed rokiem. Jeżeli wybierając kierunek podróży, chcemy kierować się siłą nabywczą polskiej waluty, to w tym rankingu zdecydowanie wygrywa Europa. Gdzie jeszcze warto jechać na wakacje?

 • Zaskakująco wysoki wzrost sprzedaży detalicznej o 20,9% w ujęciu rocznym odnotowany w styczniu przyczynił się do umocnienia naszej waluty.

 • Spodziewamy się, że w roku 2009 turecka lira będzie najlepiej stojącą walutą. Obecna faza kryzysu walutowego może mieć na niego znaczny wpływ, jednakże fakt, iż sektor tureckiej bankowości jest wciąż bardzo słabo rozwinięty może wzmocnić lirę turecką w stosunku do np. walut wschodzących rynków Europy Wschodniej, gdzie dźwignia obcej waluty jest ogólnie rozpowszechniona w finansowaniu zarówno gospodarstw domowych jak i firm.

 • Lipiec był bardzo dobrym miesiącem dla wszystkich inwestorów, którzy swoje strategie opierają na nadziejach na szybkie zażegnanie kryzysu i powrót głównych gospodarek rozwiniętych na ścieżkę wzrostu gospodarczego.

 • Gdzie wakacje są tańsze?

  Słaby złoty odbije się na kieszeniach turystów przebywających poza krajem lub planującym zagraniczne wyjazdy w niektóre rejony świata. Ale nie wszędzie. Są miejsca, gdzie jest znacznie taniej niż rok temu.

 • Nie taka droga Słowacja, jak to górale malują

  W opinii przeciętnego Polaka, po zamianie koron na euro na Słowacji zrobiła się straszna drożyzna. Argument "drogiej Słowacji" z lubością podchwycili przeciwnicy przystąpienia Polski do strefy euro, strasząc opinię publiczną rzekomym niezadowoleniem Słowaków. O tym, że "słowacka drożyzna" jest tylko nadmuchanym przez pewne grupy interesów mitem, świadczy już choćby pobieżna analiza cen w słowackich i polskich hotelach. Porównanie obu ofert wygląda zaskakująco: wbrew obiegowym opiniom,...