• Informacje na temat:

  skala podatkowa 2010

Artykuły na temat: skala podatkowa 2010
 • System podatkowy w Niemczech oraz w Austrii

  Osoby planujące emigrację zarobkową do Niemiec lub Austrii powinny przed wyjazdem zapoznać się z podstawowymi regułami opodatkowania dochodów z pracy, obowiązujących w tych państwach, by uniknąć na miejscu niepotrzebnych niespodzianek. Poniższy artykuł ma na celu przybliżyć systemy podatkowe tych państw oraz ułatwić podatnikom orientację w tej, czasami zawiłej, materii, jaką jest prawo podatkowe.

 • Projekt przeciw agresywnym optymalizacjom podatkowym

  MF planuje podział rozliczenia podatku dochodowego na część operacyjną i kapitałową. Gruza przedstawił posłom sejmowej komisji gospodarki i rozwoju strategię podatkową rządu wobec przedsiębiorców.

 • ...internetowej Ministerstwo Finansów ogłosiło te wskaźniki i wynoszą one: SKALA PODATKU DOCHODOWEGO 2009 r. i 2010 r. Podstawa obliczenia podatku w złotych Podatek wynosi(...) X, wynagrodzenia za dany miesiąc są wypłacane 10 dnia następnego miesiąca. Pracodawca ten wynagrodzenia za grudzień 2009 r. wypłaci 8 stycznia 2010 r. (10 stycznia 2010 r. przypada w niedzielę). Składki ZUS...

 • Panama Papers - gra o dyslokację "rajów podatkowych"

  Ujmując rzecz możliwie lapidarnie w tzw. aferze Panam Papers nie chodzi o likwidację rajów podatkowych, ale o zmianę ich geograficznej dyslokacji. To kolejna odsłona wieloletniej batalii o nisko opodatkowany międzynarodowy kapitał. USA są dziś w praktyce największym rajem podatkowym na planecie. W ostatnim rankingu rajów podatkowych przygotowanym przez TJN są na trzecim miejscu za Szwajcaria

 • Przeciętnie w zeszłym roku zarobiliśmy średnio 13 tys. 440 zł

  Jak podało Ministrestwo Finansów przeciętny dochód podatnika za zeszły rok wyniósł 13 tys. 440 zł, a podatek 2 tys. 328 zł. Efektywne stawki PIT rozliczanego za 2010 r. wg skali podatkowej wyniosły 14,07 proc. i 22,03 proc. Podatek od osób opodatkowanych wg skali wyniósł 43,8 mld, a od opodatkowanych 19-proc. stawką liniową 12 mld zł - poinformował resort finansów.

 • Luka podatkowa w latach 2007-2015 bardzo rosła

  - Luka podatkowa w latach 2007-2015 bardzo rosła, to jest poza sporem - powiedział we wtorek podczas zeznań przed komisją ds. wyłudzeń VAT prof. Witold Modzelewski, autor pierwszej ustawy o VAT. Jak dodał, straty liczone są w setkach miliardów złotych, a skala problemu jest zatrważająca.

 • Opodatkowanie wynagrodzeń menedżerów

  .... Wymienione podmioty muszą jako płatnicy pobierać zaliczki na podatek dochodowy, stosując w 2010 r. stawkę podatku w wysokości 18%. Podstawę opodatkowania stanowi przychód pomniejszony o: koszty(...) fizycznych (Dz. U. z 2010 r. nr 51, poz. 307 ze zm.). autor: Beata Siwkowska Gazeta Podatkowa Nr 675 z dnia 2010-06-28 GOFIN podpowiada Oblicz swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS...

 • Rewolucja - III próg podatkowy i likwidacja linowego

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców bardzo krytycznie ocenia pomysł wprowadzenia III progu podatkowego w wysokości 36% od dochodów powyżej 1 mln PLN oraz likwidacji podatku liniowego w działalności gospodarczej i wprowadzenie II progu podatkowego w wysokości 23% pod fałszywą nazwą tzw. "daniny solidarnościowej".

 • Podatek od abonamentu medycznego oznacza niższą pensję

  Opodatkowanie opieki medycznej fundowanej pracownikowi przez pracodawcę oznacza dla pracownika niższą pensję netto. Dla przedsiębiorców uchwała NSA to koniec wątpliwości i ryzyka podatkowego, które towarzyszyło im przez ostatnie kilka lat.

 • 8 lat bez zmiany progów podatkowych

  Brak waloryzacji kwoty wolnej i progu podatkowego doskwiera coraz liczniejszej grupie instytucji i organizacji. Tą sprawą zajmują się i Rzecznik Praw Obywatelskich, i posłowie, i różne organizacje. Jednak według planów rządowych, szansa na zmianę w tej dziedzinie pojawia się dopiero po 8 latach od chwili wprowadzenia ostatniej modyfikacji progów w 2009 r. - wynika z analizy Tax Care.