• Informacje na temat:

  skierowanie do lekarza medycyny pracy

Artykuły na temat: skierowanie do lekarza medycyny pracy
 • Lekarz medycyny pracy zadecyduje o nauczycielskim urlopie

  O przyznawaniu nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia decydować będzie, nie jak dotąd lekarz rodzinny, tylko lekarz medycyny pracy - taką propozycję przedstawiło we wtorek MEN. Przedstawiciele związków zawodowych i samorządowcy zgodzili się na taką zmianę.

 • ZUS ma problem z lekarzami orzecznikami. Nie chcą pracować nawet za 8 tys. zł

  - Planujemy wprowadzenie algorytmu, który będzie typować ubezpieczonych do kontroli na podstawie większej liczby parametrów, np. częstotliwości korzystania z chorobowego - mówi dr Grażyna Hart, naczelny lekarz ZUS, dyrektor Departamentu Orzecznictwa Lekarskiego Centrali ZUS.

 • Medycyna pracy "nie w modzie"

  Ja nie chcę tylko orzekać, ja chcę pacjentów leczyć - deklaruje Danuta Paśnicka, lekarz medycyny pracy, w rozmowie z Bartoszem Reszczykiem...

 • Mniej badań lekarskich od 1 kwietnia

  1 kwietnia weszła w życie kolejna zmiana przepisów w ramach pakietu zmian ułatwiających prowadzenie działalności. Przedsiębiorca nie będzie musiał fundować wstępnych badań lekarskich pracownikowi, którego zatrudnia ponownie lub który właśnie zmienia firmę, jeśli pracownik będzie dysponować odpowiednim i aktualnym orzeczeniem od lekarza medycyny pracy.

 • Badania w zakładzie pracy Każdy pracownik musi mieć aktualne zaświadczenie lekarskie, że nie ma przeciwwskazań, by pracował na danym stanowisku.

 • Obowiązki związane z bhp wobec studenta zatrudnianego na podstawie umowy zlecenia

  Na okres sierpień-wrzesień oprócz stałych pracowników, planuję dodatkowo zatrudnić kilku studentów do prac związanych z przygotowywaniem posiłków i obsługą klientów. Osoby te będą świadczyły pracę na podstawie umowy zlecenia. Czy musimy przeprowadzać dla nich szkolenia bhp oraz skierować ich na badania lekarskie? Czy osoby te muszą posiadać książeczki sanitarno-epidemiologiczne? Jeżeli tak, to czy jesteśmy zobowiązani ponieść koszty tych szkoleń i badań?

 • Kolesiostwo i klanowość. Cała prawda o pracy lekarzy w Polsce

  ..., o której mówił Kornel: krótkie, proste zabiegi, można szybko pomóc pacjentom, wśród których są głównie mężczyźni w pewnym wieku, gotowi ozłocić lekarza, który ulży ich problemom z prostatą i potencją. Specjalistów z tej działki jest niewielu, mogą wybierać miejsce pracy i dyktować warunki płacowe. Mogą prowadzić prywatną praktykę. Podobnie jest z okulistyką, ale też dermatologią, radiologią...

 • Samochód służbowy lub prywatny jest coraz bardziej rozpowszechnionym narzędziem pracy. W niektórych grupach zawodowych, jak w przypadku kierowców zawodowych, jest on niezbędny do wykonywania pracy. W innych branżach, związanych z zatrudnianiem pracowników mobilnych, również jest ważnym elementem wyposażenia stanowiska pracy.

 • Uwaga: Nadchodzą istotne zmiany w Kodeksie pracy

  Projekt nowelizacji Kodeksu pracy jest w konsultacjach społecznych. Pomysły pochodzą z resortu pracy. Propozycje ministerstwa spotkały się z niejednoznaczną oceną partnerów społecznych. Konsultacje projektu potrwają do końca września.

 • Zmiany w Karcie nauczyciela: Kosztowny staż i urlopy zdrowotne nauczycieli

  Samorządy w tym roku będą musiały wydać więcej na urlopy zdrowotne i awanse zawodowe pedagogów. Ale w kolejnym, dzięki zaostrzonym przepisom, liczą na milionowe oszczędności.