• Informacje na temat:

  składki zus praca w szczególnych warunkach

Artykuły na temat: składki zus praca w szczególnych warunkach
 • Akta pracownicze; Kiedy należy złożyć raport ZUS RIA?

  ...przekaże do ZUS odpowiednie dokumenty z wykazanymi danymi, na podstawie których nastąpi ustalenie prawa do świadczenia emerytalnego lub rentowego oraz jego wysokości. Do przekazania tych informacji służy raport ZUS RIA.

 • Czas na przekazanie zgłoszenia ZUS ZSWA

  Zatrudniając pracowników urodzonych po 31 grudnia 1948 r., którzy wykonują prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, należy opłacać za nich do ZUS składkę na Fundusz Emerytur(...) pracowników w szczególnych warunkach lub przy wykonywaniu pracy o szczególnym charakterze. Zgłoszenie to przekazuje się w ściśle określonym terminie.

 • ZUS z zielonym światłem do kontroli firm

  Wczoraj Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1778) w zakresie dotyczącym ustalenia przez ZUS(...) podpisywały z pracodawcami umowy na wynagrodzenia wyższe od przeciętnych. Od takich kwot zostały opłacone wysokie składki na ubezpieczenie chorobowe. Kiedy jednak ubezpieczeni zgłaszali się po...

 • Czas na sporządzenie zgłoszenia ZUS ZSWA

  (w tym również składki na FEP), pracodawca zatrudniający osoby przy pracach szczególnych musi też prowadzić ewidencję pracowników wykonujących tego typu prace. Z kolei po zakończeniu roku(...)Na pracodawcę zatrudniającego pracowników urodzonych po 31 grudnia 1948 r. przy wykonywaniu pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze ustawa o emeryturach pomostowych nakłada

 • ​Dodatkowych 100 mln zł na podwyżki dla pracowników ZUS

  Dodatkowych 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.

 • Sejm uchwalił ustawę o zniesieniu limitu składek na ZUS

  Sejm uchwalił w piątek rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Za ustawą głosowało 226 posłów, 209 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.

 • Dokumentowanie pracy w warunkach szczególnych

  W wielu zawodach praca wykonywana jest w warunkach znacznie odbiegających od typowej pracy "za biurkiem". Natężenie czynników szkodliwych dla zdrowia i uciążliwość wykonywanych czynności powoduje, że zaliczana jest ona do prac wykonywanych w szczególnych warunkach lub mających szczególny charakter. Z występowaniem takiego zatrudnienia wiążą się dla pracodawcy określone obowiązki.

 • PiS za zniesieniem górnego limitu składek na ZUS; przeciwne PO, Kukiz'15, PSL i Nowoczesna

  Klub PiS zapowiedział w środę w Sejmie, że poprze rządowy projekt ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS. Przeciwko będą głosowały kluby PO, Kukiz'15, PSL oraz Nowoczesna. Zmiany spowodują, że wzrosną koszty pracy oraz zmniejszą się wynagrodzenia - argumentowała opozycja.

 • Szantaż i wygórowane warunki to codzienność. Branża IT ma dość millenialsów

  ...takich działań nie jest obchodzenie przepisów i unikanie odprowadzania składek do ZUS-u. Przedsiębiorcy często uważają, że tylko w ten sposób są w stanie wymusić na informatykach lojalność(...) w cudzoziemcach? - Nie zawsze praca zdalna jest właściwym rozwiązaniem dla pracodawcy. Natomiast ukraińscy specjaliści mogą być bardziej lojalni wobec naszych firm, niż polscy. Ale nie wystarczy tylko dać im...

 • Morawiecki: Najbardziej naturalne byłoby zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 r.

  Najbardziej naturalnym wyjściem byłoby wydłużenie vacatio legis o rok, tak, by zniesienie limitu składek na ZUS weszło w życie 1 stycznia 2019 r. - powiedział wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że decyzja nie jest w jego rękach, bo ustawa znajduje się w Senacie.