• Informacje na temat:

  skup świń cena

Artykuły na temat: skup świń cena
 • Ceny wieprzowiny w skupie i detalu są na szczycie. Kolejne miesiące przyniosą obniżki

  Ceny trzody chlewnej są najwyższe od 5 lat. Wzrost w ostatnich latach spowodował większą opłacalność hodowli świń, ale i wyższe koszty dla producentów mięsa i wędlin skupujących zwierzęta na ubój. Jednak zdaniem prezesa Gobarto obecnych poziomów nie da się długo utrzymać, a ceny mięsa w nadchodzących miesiącach będą spadać. Nie pozostanie to bez wpływu zarówno na sytuację branży, jak i na

 • IERiGŻ: W 2014 r. pogorszyły się warunki produkcji rolnej

  W 2014 r. pogorszyły się rynkowe warunki produkcji rolnej - podaje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Spadki cen skupu surowców rolnych w okresie od grudnia 2013 r. do grudnia 2014 r. były głębsze niż obniżki cen środków produkcji.

 • Producenci wieprzowiny cierpią na zakazie eksportu do Chin. By przetrwać, muszą poprawić wydajność

  Mimo wzrostu cen skupu żywca na początku marca poziom ten pozostaje niski. Embargo na wwóz polskiej żywności do Rosji oraz wieprzowiny do Chin powodują spadek jej eksportu, szczególnie silny wobec krajów spoza UE. Natomiast spożycie w Polsce pozostaje na stabilnym poziomie. Zwiększenie wydajności pomogłoby więc pomnożyć marże i zyski polskich producentów.

 • MRiRW: Polska powinna być samowystarczalna w produkcji wieprzowiny

  Resort rolnictwa przygotowuje program odbudowy pogłowia trzody chlewnej. Obecnie Polska jest dużym importerem prosiąt oraz mięsa wieprzowego, a powinna stać się samowystarczalna pod tym względem - powiedział w czwartek wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

 • Zaczął się odstrzał sanitarny dzików w związku z ASF

  W Podlaskiem ruszył odstrzał sanitarny dzików w ramach walki z wirusem ASF; od początku kwietnia odstrzelono ok. 40 dzików. W regionie odstrzelonych ma być ponad 1,7 tys. dzików - poinformowano w środę na konferencji w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

 • Produkcja bydła i trzody chlewnej mało opłacalna

  Według badań Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w 2013 i 2014 r. produkcja trzody chlewnej i bydła mięsnego była nieopłacalna. Z prognoz wynika, że w tym roku też nie będzie lepiej.

 • - Ze wstępnych szacunków GUS wynika, że zbiory owoców z drzew będą o 30-40 proc. niższe niż w roku ubiegłym. W niektórych odmianach owoców plony mogą być na poziomie 20 proc. - podkreśla prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

 • Kolejne dwa przypadki afrykańskiego pomoru świń w Polsce

  Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii, w województwie podlaskim, niedaleko granicy z Białorusią, wykryto kolejne dwa przypadki wystąpienia afrykańskiego pomoru świń u dzików.

 • Nieoficjalnie: Rząd uruchamia interwencyjny skup wieprzowiny

  Aby pomóc producentom wieprzowiny, którzy ponoszą straty przez wykrycie na terytorium Polski wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF), rząd uruchamia w tym tygodniu interwencyjny skup - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł rządowych.

 • Minister rolnictwa wystąpił o skup interwencyjny wieprzowiny

  Minister rolnictwa Stanisław Kalemba wystąpił do premiera Donalda Tuska o zgodę na przeprowadzenia skupu interwencyjnego wieprzowiny na obszarze objętym unijnymi ograniczeniami w związku z wykryciem u padłych dzików afrykańskiego pomoru świń.