• Informacje na temat:

  skuteczne inwestycje giełdowe

Artykuły na temat: skuteczne inwestycje giełdowe
 • Forex to droga do bankructwa

  ...inwestycje prowadzą m.in. firmy brokerskie, domy maklerskie oraz banki Procedura jest uproszczona do minimum. Inwestorzy mogą korzystać z bezpłatnych szkoleń, broszur oraz kont demonstracyjnych, na...

 • PKN ORLEN zrealizował płatności na rzecz akcjonariuszy mniejszościowych, którzy odpowiedzieli na ogłoszone w grudniu ubiegłego roku dobrowolne wezwanie na wykup pakietu akcji Unipetrol a.s.. Łączna wartość transakcji wyniosła ok. 3,5 mld zł. W ten sposób Koncern osiągnął warunkowy próg wezwania zapewniając sobie 94,03 proc.udziałów w akcjonariacie czeskiej spółki.

 • Roczny dochód do opodatkowania wyższy niż 1 mln zł zadeklarowało w ubiegłym roku około 16 tys. osób. To wstępne dane z izb skarbowych za 2014 r. Pokazują one, że tendencja z poprzednich lat – w których milionerów systematycznie przybywało – nadal się utrzymuje. W ciągu ostatniego roku grono zamożnych powiększyło się o niemal 1400 osób.

 • W 2017 najbezpieczniejsze obligacji krótkoterminowe lub o zmiennym kuponie

  Trend wzrostu rentowności obligacji może zakończyć się w pierwszym półroczu 2017 roku - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI". Zdaniem ekspertów presję na ceny papierów dłużnych tworzyć będzie w dalszym ciągu wzrost oczekiwań inflacyjnych i polityka banków centralnych. Jako najbezpieczniejsze wskazali obligacje o krótkim terminie wykupu lub zmiennym kuponie.

 • Kto przetrwa na rynku pracy?

  ...przeprowadzić różne restrukturyzacje i lepiej się dostosować do konkurencji międzynarodowej. Silna złotówka lepiej niż rząd, lepiej niż programy innowacyjne i inne tego typu nieskuteczne i marnotrawne(...) polską gospodarkę może być całkiem duże. Kryzys w pierwszej fazie nas nie dotyczył, natomiast w drugiej może być dla polskiej gospodarki bardzo dotkliwy. Brak pożyczek na inwestycje odczujemy za parę...

 • Rząd we wtorek zajmie się projektem nowelizacji ustawy o instrumentach finansowych, który przewiduje m.in. zniesienie podziału rynku na giełdowy i pozagiełdowy i nadaje KNF uprawnienia do wydawania zezwolenia na prowadzenie rynku regulowanego.

 • Dymisja wiceminista inwestycji i rozwoju Witolda Słowika

  Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik złożył w czwartek dymisję. Rezygnacja została przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował rzecznik prasowy resortu. Słowik będzie teraz pełnić obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zastąpi Jakuba Skibę. To już czwarty prezes PGZ w okresie rządów PIS i piąty w historii firmy.

 • Sentyment światowych giełdach wciąż dyktowany jest przez wydarzenia polityczne w USA. Jest to obecnie największy czynnik ryzyka, gdyż istnieje duża niepewność co do tego jak daleko mogą sięgać protekcjonistyczne działania prezydenta Donalda Trumpa. Wczorajsze zwolnienie Rexa Tillersona z funkcji sekretarza stanu oraz nieoficjalne doniesienia o planowanym wprowadzeniu ceł na chińskie produkty skutecznie psuje nastroje na rynkach akcji.

 • Firmy rodzinne atrakcją inwestycyjną na GPW?

  Co piąta spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to przedsiębiorstwo zarządzane przez rodzinę - wynika z raportu Grant Thornton pod patronatem GPW i Fundacji Firmy Rodzinne.

 • Oszczędzanie - jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów?

  Warto uświadomić sobie, że skuteczne oszczędzanie nie jest warunkowane jedynie wysokością uzyskiwanych dochodów - zależy także od wielu innych czynników, m.in. psychologicznych. Kluczem do uniknięcia najczęściej popełnianych błędów jest sporządzenie dobrego planu, regularne oszczędzanie dopasowane do naszych potrzeb i możliwości.