• Informacje na temat:

  skutki negatywne migracji

Artykuły na temat: skutki negatywne migracji
 • Holandia zbada negatywne skutki migracji zarobkowej

  Holenderski minister pracy i polityki społecznej Lodewijk Asscher zapowiedział zbadanie wpływu migracji zarobkowej na lokalny rynek pracy. Chce on w ten sposób przekonać Komisję Europejską do walki z napływem taniej siły roboczej z Europy Wschodniej do bogatszych krajów Wspólnoty.

 • Brexit może nas drogo kosztować!

  Szacujemy, że bezpośrednie negatywne skutki Brexitu mogą kosztować polską gospodarkę potencjalnie do 1% PKB w pierwszym roku po maksymalnym wpływie Brexitu na brytyjską gospodarkę. Zdaniem analityków Banku PKO BP szacunki dotyczące skutków Brexitu dla Polski mogą wydawać się umiarkowane.

 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  ...miejscowej waluty. Migracja do sąsiednich krajów staje się jednym z ważnych sposobów poprawy domowego budżetu. Część mężczyzn widzi też w migracji ucieczkę od mobilizacji do wojska. Zwiększająca się(...) spotkań eksperckich przedstawiciele instytucji rynku pracy podejmują się analizy bieżącej sytuacji na polskim rynku pracy i próby wypracowania rozwiązań ograniczających te negatywne zjawiska. Jak...

 • Ekolodzy: Polska musi pójść drogą niskoemisyjną

  Podpisane w piątek w Nowym Jorku porozumienie klimatyczne ONZ to szansa na ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na klimat; powinno ono pchnąć Polskę w kierunku niskoemisyjnej gospodarki - oceniają organizacje ekologiczne. Umowa klimatyczna ma zacząć obowiązywać od 2020 r.

 • ...o likwidacji szkolnictwa zawodowego na poziomie techników, a dzisiaj negatywne skutki tej decyzji odczuwają przedsiębiorcy. Obecnie w wielu biznesach mamy do czynienia z zaawansowaną technologią, do której(...). Wracając do emigracji - jak dużo młodych, zdolnych ludzi wyjeżdża z Polski? - Za dużo, niestety. Czyli można stwierdzić, że obecnie emigracja to jest już w dużej mierze "drenaż mózgów", a nie tylko...

 • Wyludnia się nasz kraj i duże miasta

  Analizy demograficzne nie pozostawiają złudzeń. W ciągu następnych kilku lat utrzymywać się będzie trend spadkowy w przypadku liczby osób zamieszkujących największe polskie miasta. Główną przyczyną obserwowanej tendencji jest migracja mieszkańców na tereny podmiejskie.

 • Wędrówka ludów

  ...nieuwzględniania dużej liczby migracji powrotnych. Dodatkowo, mobilność specjalistów pozwala niektórym krajom włączać się do globalnego przemysłu IT. Migracje specjalistów nie muszą mieć wymiaru negatywnego(...), nie nasiliła się skala emigracji osiedleńczych - przeciwnie rozmiary tej formy mobilności znacznie się zmniejszyły. Wzrosła natomiast skala wyjazdów krótkookresowych, trwających średnio kilka tygodni...

 • Ile kosztowałby Brexit?

  Brexit byłby negatywny dla polskiej gospodarki, kosztując ją potencjalnie do 1% PKB w pierwszym roku po Brexicie: niższy popyt na towary z Polski (do 0,5pp), mniejszy eksport usług (0,1-0,2pp), potencjalne cła (do 0,1pp), mniejszy budżet UE (do 0,1pp) oraz mniejsze przekazy pieniężne do Polski (do 0,1pp, patrz wykres dnia).

 • FAS: Polacy lekarstwem na brak rąk do pracy w RFN

  ...budowano by znacznie mniej domów i mieszkań" - czytamy w "FAS". Negatywne skutki migracji, czyli druga strona medalu Autorzy zwracają uwagę na negatywne skutki migracji dla krajów pochodzenia. Kraje...

 • Obniżenie ratingu kolejnym ostrzeżeniem dla rządu

  Zdaniem analityków FOR, obniżenie ratingu Polski jest kolejnym sygnałem ostrzegawczym dla nowego rządu. Rośnie ryzyko kryzysu finansów publicznych, niższego wzrostu gospodarczego i spowodowanej tym kolejnej fali migracji. Nasz kraj dołączy do grupy czterech państw członkowskich UE, którego deficyt sektora finansów publicznych pogorszy się w 2016 roku.