• Informacje na temat:

  skutków protekcjonizmu

Artykuły na temat: skutków protekcjonizmu
 • Płaca minimalna trudna będzie do utrzymania

  Pracując nad poprawą warunków socjalnych w sektorze transportu, UE nie może zapominać o konkurencyjności i wspólnym rynku - uważa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak. Jej zdaniem płaca minimalna dla zagranicznych kierowców to forma protekcjonizmu.

 • Protekcjonizm gospodarczy może mieć negatywne skutki dla Polski

  Nasilający się egoizm gospodarczy może mieć negatywne skutki dla Polski. Ucierpią m.in. handel i przetwórstwo przemysłowe.

 • Komisja zatrudnienia PE zatwierdziła porozumienie ws. delegowanych

  ...przedsiębiorstw - przewiduje Jazłowiecka. Jej zdaniem w tekście dyrektywy jest sporo luk prawnych, co może doprowadzić do nadmiernego protekcjonizmu. Eurodeputowana zwróciła uwagę, że to z kolei...

 • Szef IATA: Ograniczenie skutków Brexitu ważne dla linii lotniczych

  - Brexit nie jest dobrą wiadomością dla branży lotniczej; jeśli cokolwiek ograniczy jego skutki, będzie to dobra wiadomość dla linii lotniczych - powiedział w środę dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Alexandre de Juniac.

 • 10,5 tysiąca ludzi straci pracę!

  ...? - pyta "SZ". Opr. KM **** Komisja Europejska przestrzegła w poniedziałek przed jakąkolwiek formą protekcjonizmu gospodarczego w zabiegach krajów członkowskich o ratowanie fabryk General Motors...

 • "Financial Times": wzrost protekcjonizmu grozi powtórką z lat 30.

  UE i USA zmierzają do protekcjonizmu; fala niechęci do globalizacji już pomogła Donaldowi Trumpowi wygrać wybory w USA, ale próba odwrócenia tego procesu za pomocą taryf grozi powtórką z lat 30. - ostrzega w dwóch artykułach "Financial Times". "Zwycięstwo Trumpa jest odrzuceniem wszystkich liberałów" - przyznaje "Economist"

 • Ameryka i protekcjonizm na pierwszym miejscu

  Tak zwany efekt Trumpa to tylko bańka spekulacyjna, która, tak jak wszystkie bańki, w pewnym momencie pęknie. Stanie się to w momencie, gdy inwestorzy zrozumieją, że nowy prezydent USA nie jest w stanie spełnić swoich obietnic wyborczych.

 • Brexit może nas drogo kosztować!

  Szacujemy, że bezpośrednie negatywne skutki Brexitu mogą kosztować polską gospodarkę potencjalnie do 1% PKB w pierwszym roku po maksymalnym wpływie Brexitu na brytyjską gospodarkę. Zdaniem analityków Banku PKO BP szacunki dotyczące skutków Brexitu dla Polski mogą wydawać się umiarkowane.

 • Destrukcyjna polityka gospodarcza Trumpa

  Wojny handlowe prezydenta USA Donalda Trumpa mogą przynieść skutki odwrotne do jego politycznych deklaracji, dalej osłabiając klasę robotniczą, a przynosząc korzyści najbogatszym Amerykanom - ocenił w tym tygodniu brytyjski dziennik "The Guardian".

 • Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  8 czerwca, kiedy Donald Trump spotkał się w Quebecu ze swoimi partnerami z grupy G7, jego doradca handlowy, Peter Navarro, opublikował artykuł w New York Times, pozostawiając niewiele wątpliwości co do intencji amerykańskiej administracji w zakresie handlu z Europą, a w szczególności z Niemcami.