• Informacje na temat:

  skutków protekcjonizmu

Artykuły na temat: skutków protekcjonizmu
 • Płaca minimalna trudna będzie do utrzymania

  Pracując nad poprawą warunków socjalnych w sektorze transportu, UE nie może zapominać o konkurencyjności i wspólnym rynku - uważa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak. Jej zdaniem płaca minimalna dla zagranicznych kierowców to forma protekcjonizmu.

 • "Financial Times": wzrost protekcjonizmu grozi powtórką z lat 30.

  UE i USA zmierzają do protekcjonizmu; fala niechęci do globalizacji już pomogła Donaldowi Trumpowi wygrać wybory w USA, ale próba odwrócenia tego procesu za pomocą taryf grozi powtórką z lat 30. - ostrzega w dwóch artykułach "Financial Times". "Zwycięstwo Trumpa jest odrzuceniem wszystkich liberałów" - przyznaje "Economist"

 • Komisja zatrudnienia PE zatwierdziła porozumienie ws. delegowanych

  ...przedsiębiorstw - przewiduje Jazłowiecka. Jej zdaniem w tekście dyrektywy jest sporo luk prawnych, co może doprowadzić do nadmiernego protekcjonizmu. Eurodeputowana zwróciła uwagę, że to z kolei...

 • Ameryka i protekcjonizm na pierwszym miejscu

  Tak zwany efekt Trumpa to tylko bańka spekulacyjna, która, tak jak wszystkie bańki, w pewnym momencie pęknie. Stanie się to w momencie, gdy inwestorzy zrozumieją, że nowy prezydent USA nie jest w stanie spełnić swoich obietnic wyborczych.

 • 10,5 tysiąca ludzi straci pracę!

  ...w najbliższych miesiącach? - pyta "SZ". Opr. KM **** Komisja Europejska przestrzegła w poniedziałek przed jakąkolwiek formą protekcjonizmu gospodarczego w zabiegach krajów członkowskich o ratowanie...

 • Brexit może nas drogo kosztować!

  Szacujemy, że bezpośrednie negatywne skutki Brexitu mogą kosztować polską gospodarkę potencjalnie do 1% PKB w pierwszym roku po maksymalnym wpływie Brexitu na brytyjską gospodarkę. Zdaniem analityków Banku PKO BP szacunki dotyczące skutków Brexitu dla Polski mogą wydawać się umiarkowane.

 • Destrukcyjna polityka gospodarcza Trumpa

  Wojny handlowe prezydenta USA Donalda Trumpa mogą przynieść skutki odwrotne do jego politycznych deklaracji, dalej osłabiając klasę robotniczą, a przynosząc korzyści najbogatszym Amerykanom - ocenił w tym tygodniu brytyjski dziennik "The Guardian".

 • Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  8 czerwca, kiedy Donald Trump spotkał się w Quebecu ze swoimi partnerami z grupy G7, jego doradca handlowy, Peter Navarro, opublikował artykuł w New York Times, pozostawiając niewiele wątpliwości co do intencji amerykańskiej administracji w zakresie handlu z Europą, a w szczególności z Niemcami.

 • Interia w Baden-Baden: Morawiecki w USA będzie rozmawiać o nierównościach społecznych

  Już za dwa tygodnie Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów, będzie gościć w Stanach Zjednoczonych. Najpierw spotka się z szefową Rezerwy Federalnej Janet Yellen, a następnie w Waszyngtonie z Christine Lagarde, sekretarz generalną Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niewykluczone, że dojdzie także do rozmów z przedstawicielami administracji Donalda Trumpa.

 • Długa droga do globalnej wojny handlowej?

  W tej części naszego raportu omówimy zmiany w polityce handlowej Stanów Zjednoczonych, które mogą dać nam wgląd w przyszłość światowego handlu i potencjalnych konsekwencji eskalacji wojny handlowej dla chińskich i amerykańskich obywateli.