• Informacje na temat:

  śląska izba lekarska

Artykuły na temat: śląska izba lekarska
 • Lekarze chcą utworzenia zawodu asystenta lekarza

  Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach podjęła stanowisko w sprawie utworzenia zawodu asystenta lekarza. Inicjatywa utworzenia zawodu asystenta lekarza zrodziła się w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu - pomysłodawcą przeniesienia na grunt polski zawodu, który z powodzeniem funkcjonuje już w wielu krajach na świecie, jest dr hab. n. med. Michał Zembala. Inicjatywę poparła ORL w Katowicach.

 • Lekarzy wciąż mamy za mało

  Zarówno kształcenie przeddyplomowe przyszłych lekarzy, jak i podyplomowe jest dzisiaj jednym z najistotniejszych tematów poruszanych podczas dyskusji dotyczących przyszłości ochrony zdrowia. To ze względu na fakt, że liczba - statystycznie licząc - 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców stawia Polskę na końcu stawki krajów europejskich.

 • 5 tysięcy zł dla lekarza bez specjalizacji oraz co najwyżej 7,5 tysiąca zł dla lekarza ze specjalizacją domaga się środowisko medyczne. Izby Lekarskie chcą gwarancji minimalnego wynagrodzenia.

 • Ile płacimy lekarzom?

  Szef Naczelnej Izby Lekarskiej Konstanty Radziwił twierdzi że korupcja w służbie zdrowia to wina pacjentów. Minister zdrowia Zbigniew Religa, wytacza grube działa przeciw łapownictwu w służbie zdrowia .

 • Kiedy Polsce braknie lekarzy

  Zdrowie jest najważniejsze, niestety już niedługo nie będzie miał, kto o nie dbać. Scenariusz naszego kraju bez lekarzy specjalistów staje się coraz bardziej realny.