• Informacje na temat:

  ślimaki w polsce

Artykuły na temat: ślimaki w polsce
 • Rusza sezon zbierania winniczków

  Od czwartku rozpoczyna się w Polsce zbiór winniczków, które są eksportowane głównie do krajów Europy Zachodniej. W większości województw zbieranie dziko żyjących winniczków jest możliwe od 20 kwietnia do 31 maja. Zezwolenia na zbiór wydają Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

 • 5 zadziwiających towarów eksportowych Polski, o których nie masz pojęcia

  Polskie firmy za granicą potrafią sprzedać praktycznie wszystko: od zwykłego guzika po wystrzałowe sztuczne ognie - wskazują eksperci AKCENTY, instytucji płatniczej obsługującej transakcje walutowe eksporterów i importerów.

 • Policja rozbija nielegalny handel zwierzętami

  - Rybnicka policja odebrała dwa lwy i trzy krokodyle przetrzymywane nielegalnie przez handlarza na posesjach w Rybniku i Tarnowskich Górach.

 • Udaremniony przemyt żywych raków z Ukrainy

  Próbę przemytu blisko setki żywych raków udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku. Jest to pierwszy taki przemyt na lubelskim odcinku granicy.

 • Producenci ślimaków hodowlanych rozwijają biznes i planują powrót ślimaków na krajowe stoły - donosi "Puls Biznesu".

 • Rośnie zainteresowanie hodowlą ślimaków - Instytut Zootechniki w Balicach otrzymuje średnio 150-200 zapytań dotyczących warunków chowu tych mięczaków. Specjaliści zwracają jednak uwagę, że taka działalność wymaga wiedzy i odpowiednich inwestycji.

 • Chwalmy się wódką i ślimakiem

  Mamy się czym pochwalić - polska wódka pijana w ekskluzywnych klubach Nowego Jorku, polski rower pod domem Niemca, polski ślimak na francuskim stole, polski struś nie chowający głowy w piasek. "Dobre, bo polskie" nie jest już hasłem obowiązującym jedynie w granicach naszego kraju.

 • Hojna Bruksela: Pójdziemy na 35-dniowe urlopy

  O swoistej hipokryzji, czy wręcz schizofrenii panującej wśród instytucji UE pisano już wiele. Niemniej jednak, ostatnie deklaracje Komisji Europejskiej dążącej do wydłużenia urlopów wypoczynkowych, to już zakrawa na kpinę i totalne zaprzeczenie wsparcia dla sektora MŚP, który w teorii stanowi przecież priorytet euroadministracji.

 • Rolnicy chcą ułatwień przy sprzedaży bezpośredniej

  Śląskie środowiska rolnicze postulują zmiany w przepisach, które ułatwią rolnikom bezpośrednią sprzedaż ich produktów. Chcą też korzystać z możliwości sprzedawania w ten sposób przetworów, np. mlecznych czy mięsnych. Narzekają, że obecnie nie jest to dozwolone.

 • Ogórki, piwo i kapusta, czyli eksport polonijny

  Oscypek, kiszone ogórki i kapusta, barszczyk czerwony i mrożone "ruskie", kiełbasa sucha, a przed świętami także karpie. Polacy jadą za granicę, a polskie produkty za nimi. Na polonusach i emigracji zarobkowej opiera się eksport wielu krajowych producentów.