• Informacje na temat:

  służba zdrowia

Artykuły na temat: służba zdrowia
 • Trwają prace nad uregulowaniem wynagrodzeń w służbie zdrowia

  ...planowane jest osiągnięcie tego wskaźnika stopniowo, do 2025 r. Teraz - jak podaje MZ - nakłady na zdrowie wynoszą ok. 4,5 proc. PKB. - Wierzymy w to, że służba zdrowia wtedy będzie funkcjonowała(...). To będzie szczególna ustawa, takiej ustawy dla pracowników służby zdrowia nie było. Żaden rząd nie podjął się tego typu kompleksowych rozwiązań. My chcemy to uregulować, chcemy, aby osoby, które...

 • Nasza służba zdrowia jest oceniana najgorzej w Europie

  W Europejskim Konsumenckim Teście Zdrowia Polska znajduje się na drugiej pozycji od końca. Za nami jest tylko Czarnogóra. Na górze indeksu znajduje się Holandia, w której służba zdrowia jest bardzo dobrze oceniana przez pacjentów.

 • Co czwarty pacjent z chorobą przewlekłą nie pracuje zawodowo. Koszty ponosi nie tylko służba zdrowia

  ...należy tak zorganizować ochronę zdrowia, żeby pacjent jak najkrócej był chory i mógł uzyskać pełną sprawność, która pozwoli mu wrócić do pracy. Potrzebne są wspólne działania kilku instytucji - mówi agencji Newseria Biznes Andrzej Śliwczyński, zastępca dyrektora departamentu analiz i strategii Narodowego Funduszu Zdrowia. Z danych przytaczanych przez autorów kampanii "Choroba? Pracuję z nią...

 • Polska służba zdrowia nie jest gotowa na pakiet onkologiczny

  Polska służba zdrowia nie jest przygotowana na pakiet onkologiczny, który ma w tym roku przyspieszyć leczenie chorych na nowotwory - ocenia część lekarzy. Ich zdaniem zamiast sprawniejszej diagnostyki zwiększy się bałagan w służbie zdrowia.

 • Dostęp do świadczeń zdrowotnych w publicznym systemie ochrony zdrowia będzie uprawnieniem wszystkich obywateli. Aby skorzystać ze świadczeń nie trzeba będzie mieć ubezpieczenia. Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) ma zostać zlikwidowany od stycznia 2018 r. Jego zadania przejmą Ministerstwo Zdrowia, i wojewódzkie urzędy zdrowia. Pieniądze na opiekę medyczną mają pochodzić z Państwowego Funduszu...

 • W systemie brakuje 35 mld zł - Konstanty Radziwiłł o nakładach na służbę zdrowia

  Ministerstwo Zdrowia chce, by nakłady na służbę zdrowia wzrosły z 4,5 do 6 procent PKB. W radiowej Jedynce mówił o tym szef resortu Konstanty Radziwiłł.

 • ...właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Skargi do NFZ mogą dotyczyć np.: wyznaczania jednego konkretnego dnia na rejestrację; niezapewnienia pacjentom możliwości telefonicznego...

 • Polskiej służbie zdrowia brakuje 3-5 mld zł

  Polski system ochrony zdrowia jest jednym z najgorzej finansowanych systemów wśród państw OECD - alarmują eksperci Pracodawców RP. Na ochronę zdrowia Polska wydaje ok 4,6 proc. PKB. Jeszcze w lipcu 2016 r. minister zdrowia zapowiedział, że wydatki będą rosły aż do osiągnięcia 6 proc. PKB w 2025 r. - co jednak nie zostało potwierdzone w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2017-2020.

 • Szumowski: Wzrost wynagrodzeń w służbie zdrowia to podstawa

  ...​- Zapewnienie pracownikom służby zdrowia wzrostu wynagrodzeń jest dla nas podstawą - zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski w piątkowym "Super Expressie".

 • Czeka nas e-rewolucja w służbie zdrowia

  Do końca lipca 2017 r. sektor ochrony zdrowia ma czas na wdrożenie systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Tymczasem, resort zdrowia chce, by elektroniczny dowód osobisty umożliwiał dostęp do systemu teleinformatycznego pozwalającego m.in. na wystawianie e-recept i e-skierowań.