• Informacje na temat:

  sondaże partii najnowsze

Artykuły na temat: sondaże partii najnowsze
 • Węgry: Rząd podwyższy pensje nauczycieli o 34 procent

  Posunięcie to może pomóc kierowanej przez premiera Viktora Orbana partii Fidesz w umocnieniu jej przodowania w sondażach przed wyborami parlamentarnymi, które mają się odbyć kwietniu lub maju przyszłego roku. Jak powiedział Balog na konferencji prasowej, płace nauczycieli ponownie wzrosną we wrześniu 2014 roku, tym razem średnio o 10 proc., a podwyżki będą kontynuowane przez kolejne trzy lata...

 • Raport BofA Merrill Lynch: Co nam szykuje koalicja PiS z Kukizem

  Ostatnie sondaże zdecydowanie zwiększają prawdopodobieństwo rządów koalicji PiS z Kukizem po jesiennych wyborach parlamentarnych. Raport analityczny BofA Merrill Lynch przedstawia wpływ rządów PiS na polską gospodarkę i na rynki kapitałowe.

 • Emerytura, a co to jest?

  45 PLUS. Kolor blond już jest passé, przynajmniej na menedżerskim rynku pracy w Europie Zachodniej. Nadchodzą czasy siwych panter - twierdzą nasi koledzy z niemieckiego "MM". W Polsce o rewolucji mowy jeszcze być nie może, ale już widać, że "starszaki" wracają do gry. Nareszcie!

 • Spośród 4 sondaży opublikowanych w poniedziałek wieczorem, 3 dają przewagę zwolennikom pozostania w UE. W sondażu ORB przewaga przeciwników Brexitu wyniosła 7 pkt. proc., w sondażu National Centre for Social Research 6 pkt. proc., w badaniu IBRiS 3 pkt. proc. Z kolei sondaż pracowni YouGov daje 2 pkt. proc. przewagi stronnikom Brexitu.

 • Holandia nie pójdzie śladem Wielkiej Brytanii

  Czasy się zmieniają, także w Holandii. W latach 80. trzy partie, które zazwyczaj sprawowały władzę - chrześcijańska demokracja CDA, socjaldemokracja PvdA i konserwatywna VVD - zdobywały łącznie około 80% głosów. Według najnowszych sondaży w wyborach 15 marca mogą one liczyć tylko na około 40%.

 • W Wielkiej Brytanii wciąż atakują imigrantów

  Najnowsze dane brytyjskiego urzędu statystycznego wskazują na nieznaczny spadek imigracji z państw Unii Europejskiej w ostatnim kwartale. Ale napływ obcokrajowców nie przestaje być dominującym tematem brytyjskiej polityki.

 • W Holandii populizm nie tak silny

  Zwycięstwo liberalnej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji, która zdobyła 31 miejsc w parlamencie i słabszy niż się spodziewano wynik populistycznej i antyeuropejskiej Partii na rzecz Wolności, która może liczyć na 19 mandatów, powinny wpłynąć na złagodzenie obaw przed zbliżającymi się wyborami we Francji i w Niemczech.

 • Czas wyborów w Europie - Wielka Brytania i Francja

  Po bardziej wyrównanych niż oczekiwano przyśpieszonych wyborach w Wlk. Brytania zapowiedzianych na 8 czerwca, partia Konserwatywna powinna pozostać u władzy, ale będzie musiała stawić czoło negatywnym konsekwencjom brexitu, które są coraz bardziej widoczne. Natychmiastowym i bezpośrednim efektem brexitu jest osłabienie funta.

 • Piątkowe spotkanie Eurogrupy w Rydze nie przyniosło żadnych nowych informacji i zakończyło się dość szybko, co jedynie podkreśliło znaczące rozbieżności stanowisk obu stron. Pomimo deklaracji o postępach w negocjacjach, najnowsze wypowiedzi zapowiadają raczej kolejną protezę, a nie duży i przemyślany program pomocowy, co może wzbudzać pewne wątpliwości wśród inwestorów.

 • Złoty straci na wyborach!

  Już w tym tygodniu czeka nas ważne wydarzenie polityczne, które może mieć wpływ na notowania polskiej waluty, a także na spółki z Giełdy Papierów Wartościowych. Obecne wybory parlamentarne najprawdopodobniej będą miały największy wpływ na rynek finansowy w najnowszej historii Polski.