• Informacje na temat:

  sondaże partii politycznych w polsce

Artykuły na temat: sondaże partii politycznych w polsce
 • Pracy szukać będzie można tylko pół roku. Potem Niemcy wyrzucą bezrobotnych imigrantów

  Josef Strauss miał zasadę: w Niemczech nie może być nic na prawo od jego partii - tłumaczy Ciechanowicz. W obliczu rosnącego poparcia i sukcesów wyborczych AfD (eurosceptyczna partia Alternatywa dla Niemiec) obecny przewodniczący CSU Horst Seehofer uznał, że musi ostro walczyć o wyborców. A najlepiej zrobić to, przejmując ich hasła. - AfD jest zagrożeniem dla partii konserwatywno-prawicowych, jak...

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego

 • Antyimigrancka partia koalicyjna znów uderza w Polaków

  Politycy norweskiej koalicji rządzącej chcą referendum, które ograniczyłoby zalew imigrantów. Coraz częściej pojawia się retoryka wymierzona wprost w naszych rodaków.

 • Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Zbliżają się wybory, a politycy nie szczędzą nam obietnic. Wśród nich nie brakuje zapowiedzi decyzji, które mają poprawić sytuacje mieszkaniową Polaków. Jedno jest pewne - żaden z polityków nie powie słowa o ewentualnych planach wprowadzenia podatku katastralnego.

 • Wyborczy rok w Europie. Czy mamy się czego obawiać?

  W ubiegłym roku na światowej scenie politycznej doszło do dwóch niespodziewanych wydarzeń. Najpierw, w czerwcu mieszkańcy Wielkiej Brytanii zagłosowali przeciwko swojej przyszłości w strukturach Unii Europejskiej.

 • Standard & Poor's: Polska wchodzi w gorący okres

  Zdaniem analityków Standard & Poor's, Polska wchodzi w gorący okres wyborczy w którym składanych jest wiele obietnic. Spodziewamy się zaciętej kampanii przed październikowymi wyborami parlamentarnymi. Nie sądzimy jednak, by Polska po wyborach znacząco zmieniła kierunek w zakresie polityki gospodarczej.

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.

 • Niestabilna sytuacja w Europie zagrożeniem dla Polski

  Nieprzewidywalność sytuacji politycznej w Unii Europejskiej to największe zagrożenie dla polskiej gospodarki - ocenia Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Zdaniem ekspertki Europa jest w rozsypce, a tylko silna i stabilna może się przeciwstawić temu, co może się wydarzyć w USA czy w Chinach. Kluczowe znaczenie będą miały wyniki wyborów we Francji i w Niemczech.

 • Czy zwycięstwo Trumpa wstrząśnie rynkami finansowymi?

  Dziś odbędą się wybory prezydenckie w USA. Przeprowadzone w ciągu ostatnich tygodni sondaże nie dają jednoznacznej odpowiedzi jaki jest najbardziej prawdopodobny wynik głosowania. Poparcie dla kandydatów dwóch głównych partii politycznych - Demokratów (H. Clinton) i Republikanów (D. Trump) - kształtuje się na podobnym poziomie i wynosi ok. 45%. Niepewność co do wyniku wyborów potęguje fakt, iż

 • Włoskie wybory przetestują siłę euro

  W niedzielę we Włoszech odbędą się wybory. Główne siły polityczne we to obecnie: Ruch 5 Gwiazd (Movimento 5 Stelle), koalicja centro-prawicowa oraz koalicja centro-lewicowa. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wg ankiety Bloomberga jest tzw. "zawieszony "parlament (bez partii ani koalicji większościowej Ruchu Pięciu Gwiazd. To najbardziej eurosceptyczna opcja.