• Informacje na temat:

  sosnowiec plan miasta

Artykuły na temat: sosnowiec plan miasta
 • Wyludnia się nasz kraj i duże miasta

  Analizy demograficzne nie pozostawiają złudzeń. W ciągu następnych kilku lat utrzymywać się będzie trend spadkowy w przypadku liczby osób zamieszkujących największe polskie miasta. Główną przyczyną obserwowanej tendencji jest migracja mieszkańców na tereny podmiejskie.

 • Resort Morawieckiego stawia na średnie miasta. W najbliższych latach otrzymają 2,5 mld zł

  Wsparcie z funduszy unijnych, doradztwo i pomoc w ściąganiu inwestorów oraz środki na inwestycje z Funduszu Inwestycji Samorządowych - to część narzędzi, które Ministerstwo Rozwoju chce wykorzystać w ramach planu wspierania średnich miast w Polsce. W pierwszej kolejności wsparcie dostaną 122 miasta, które borykają się z największymi problemami społecznymi i gospodarczymi.

 • Rada Ministrów przyjęła projekt, który pozwoli w najbliższych latach uruchomić 883 mln zł na termomodernizację domów i wymianę pieców węglowych w najbardziej zanieczyszczonych smogiem miastach - wynika z komunikatu CIR. Ponad 700 mln zł pochodzić ma z tzw. opłaty foliówkowej.

 • Kampanię edukacyjną, mającą nagłośnić problem szczurów mieszkujących w kanalizacji, rozpoczynają Sosnowieckie Wodociągi i tamtejszy urząd miasta. Chodzi o uczulenie mieszkańców, by nie wyrzucali resztek pokarmów do zlewów czy toalet, przez co dokarmiają te zwierzęta.

 • Inwestycje w Będzinie

  Blisko 1000 osób rozpocznie pracę w nowej fabryce Johnson Electric Poland w liczącym ok. 55-tysięcy mieszkańców Będzinie. Produkowane będą tam systemy napędowe, podzespoły i systemy sterowania dla branży samochodowej, medycznej i AGD. Produkcja rusza już w październiku br. Johnson Electric ma siedzibę w Hongkongu i jest kwotowany na tamtejszej giełdzie.

 • Fabryka Butli Technicznych "MILMET" S.A. w Sosnowcu. KRS 0000093219. Sąd Rejonowy w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpis...

 • Raport Bieżący Nr 8 Uchwała nr 2a, b, c Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Fabryki Butli Technicznych MILMET S. A. w Sosnowcu z dnia 18 czerwca...

 • Piłkarze Cracovii przygotowują się do sobotniego meczu w Sosnowcu, a działacze przedstawiają plan wykorzystania klubowych terenów. Do 2011 roku przy al. 3 maja mają powstać pięciogwiazdkowy hotel, park wodny i centrum rehabilitacji.

 • 13 mld zł w ciągu 10 - 15 lat ma kosztować plan ochrony przeciwpowodziowej górnej Wisły. Zakłada budowę sieci zbiorników retencyjnych i polderów oraz wzmocnienie wałów przy miastach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Bowim, dystrybutor wyrobów hutniczych, zamierza do 2014 roku rozbudować sieć biur handlowych, dwa magazyny główne w Sosnowcu i Płocku oraz stworzyć kilka lub kilkanaście magazynów lokalnych. Spółka chce również rozszerzać ofertę asortymentową - wynika z prospektu emisyjnego spółki.