• Informacje na temat:

  spadek podatek

Artykuły na temat: spadek podatek
 • Jedni płacą podatek od spadku, a drudzy nie. Co zrobić, żeby nie płacić? Paulina, e-mail...

 • Kiedy spadek może być podwójnie opodatkowany?

  Spadek może nie być obciążony podatkiem, ale równie możliwe jest, że będzie podwójnie opodatkowany. W trudniejszej sytuacji są spadkobiercy krewnych mieszkających poza Polską, a szczególnie w USA.

 • Aby odziedziczony majątek stał się naszą własnością, trzeba dopełnić kilku formalności. Najpierw idziemy do sądu lub notariusza, by uzyskać potwierdzenie, że spadek nabyliśmy zgodnie z prawem. Gdy uzyskamy dokument to poświadczający, zgłaszamy się do urzędu skarbowego (gdy odziedziczyliśmy mieszkanie, do urzędu zgodnego z jego położeniem).

 • Czy fiskus zgłosi się po podatek od odszkodowania wypłaconego z zagranicznego ubezpieczenia?

  Wiadomo, że dalsi krewni i znajomi, dziedziczący po zmarłym, są objęci podatkiem do spadków i darowizn. Wiadomo także, że sumy odszkodowań, wypłacanych z ubezpieczenia na wypadek śmierci, są z podatku zwolnione. Ale co będzie, jeśli osoba niespokrewniona uzyska część kwoty odszkodowania, na dodatek wypłaconego przez zagraniczną firmę ubezpieczeniową?

 • Spadki w latach 2007 i 2008 Mamy dobrą wiadomość dla osób, które musiały zapłacić podatek od odziedziczonego majątku, bo nie dotrzymały miesięcznego terminu...

 • Rumunia wprowadza "podatek od chciwości"

  Za kilka dni Rumunia obejmie prezydencję w Radzie UE. Wbrew radom ekspertów rząd w Bukareszcie wprowadza nowe podatki nałożone na firmy energetyczne, telekomunikacyjne oraz banki.

 • Jeśli zdarzy się tak, że przypadnie Ci spadek z Niemiec, podatek od niego zapłacisz dwa razy – najpierw według przepisów niemieckich, a potem polskich.

 • Opłacanie podatków zajmuje polskim firmom 2 miesiące rocznie

  Na opłacenie podatków i składek ZUS-owskich przeciętna firma w Polsce poświęca 286 godzin rocznie - wynika z raportu "Doing Business 2015", opracowanego przez Bank Światowy. Po przeliczeniu tego na standardowy, 40-godzinny tydzień pracy, wychodzi ponad 7 tygodni, czyli blisko 2 miesiące.

 • ...dziedziczy się spadek po małżonku, dzieciach, wnukach, rodzicach, dziadkach, pasierbach, rodzeństwie, ojczymie i macosze. Należy jednak spełnić jeden, ale ważny warunek, czyli zawiadomić o tym urząd(...) z grupy zerowej, a także zięć, synowa i teściowie płacą podatek od spadku przekraczającego 9637 zł. Do drugiej grupy podatkowej należą dzieci i wnuki rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, dzieci, wnuki...

 • Podatek bankowy już w grudniu?

  Przymierzamy się do tego, by podatek bankowy był naliczany od aktywów, a nie transakcji finansowych - zapowiedział PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk (PiS).