• Informacje na temat:

  spalarnie śmieci w polsce

Artykuły na temat: spalarnie śmieci w polsce
 • ...w Kapitał Ludzki". To jedyne takie wyróżnienie w Polsce, gdzie pracownicy firmy decydują o jego przyznaniu. Wspomniał pan, że pracownicy Budimeksu mogą dobrze zarobić. Czy wysokie wynagrodzenie to(...) brać udział w wielkich realizacjach i mierzyć się z trudnymi wyzwaniami - my im to zapewniamy. Nasi pracownicy mogą rozwijać się nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Na przykład...

 • Spalanie śmieci i kontrowersje

  Do końca 2016 r. powstanie w kraju sześć spalarni. Czy nie będą szkodzić naszemu zdrowiu? Czy nie spowodują wzrostu opłat za wywóz? Czy będą miały co spalać?

 • ...więc, czy i w takim przypadku musi zadzwonić do służb odbierających śmieci. – W takim przypadku postępuje się nieco inaczej. Część lecznic weterynaryjnych ma podpisane umowy z firmami utylizacji(...) zwierząt, ale w Polsce takich miejsc jest tylko kilkanaście. Można je znaleźć na stronie internetowej www.wetgiw.gov.pl – poradziła pracownica lecznicy. Anna Sulczewska...

 • Reformy zatrzęsły rynkiem spalarni

  Samorządy domagają się nowych instalacji, bo obecne nie wystarczają, by zagospodarować rosnący strumień frakcji łatwopalnej. A to kosztuje. Ostateczny głos w tej sprawie będzie miał minister środowiska.

 • Spalarnia śmieci pod domem - teraz to możliwe

  Z pewnością nikt nie chciałby fermy kurzej albo spalani śmieci w najbliższym sąsiedztwie. Wygląda jednak na to, że o taką inwestycję będzie teraz dużo łatwiej. Dlaczego? Na to pytanie odpowiada Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

 • 1 zł, 2 zł, 5 zł czy nawet euro - takie skarby można znaleźć w naszych domowych śmieciach. Każdego dnia pracownicy spalarni śmieci odnajdują wyrzucone pieniądze. Co jeszcze wyrzucamy? Rama motocyklowa, czy traktorowa, elementy ogrodzenia z fundamentem - to jedne z wielu nietypowych i problematycznych przedmiotów, które wyrzucamy tam gdzie nie powinniśmy.

 • Gospodarka odpadami i ich utylizacja - czyli gdzie trafiają śmieci z naszych koszy?

  Wyrzucamy śmieci i do końca nie wiemy, co dalej się z nimi dzieje. Czym jest gospodarka odpadami, a czym utylizacja odpadów? Jakie znaczenie ma recykling? Gdzie trafiają śmieci z naszych koszy? Jak segregować odpady?

 • Śmieci to prawdziwa żyła złota

  Odpady: Zdaniem wiceminister środowiska Janusz Ostapiuka po dwóch latach reformy śmieciowej, nadal mamy wysokie ceny za wywóz odpadów.

 • Gdzie utykać śmieci? Polska nie chce już brytyjskich odpadów

  Polski rynek odpadów kwitnie dzięki unijnym dyrektywom dotyczącym recyklingu. Równocześnie Polska zaczyna tonąć w nielegalnie sprowadzanych śmieciach - głównie z Wielkiej Brytanii.

 • Góry śmieci na wysypiskach i płonące magazyny. Do tego rosnące lawinowo ceny i recykling, który dobrze wygląda tylko na papierze. Tak przedstawia się dziś polski krajobraz gospodarki odpadami. I nie zanosi się, by sytuacja szybko się poprawiła.