• Informacje na temat:

  spółdzielnia mieszkaniowa wola

Artykuły na temat: spółdzielnia mieszkaniowa wola
 • ...spółdzielni je przesadzi w miejsce wskazane przez miejskiego ogrodnika, jednak to ona zostanie obciążona kosztami tych wszystkich prac. Anna wolała uniknąć problemów z prezesem spółdzielni, zostawiła więc...

 • Błąd w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych może pozbawić pół miliona osób dachu nad głową

  Nowelizacja prawa o spółdzielniach mieszkaniowych miała pomóc najsłabszym. W praktyce jednak wzmocnieni zostali prezesi - mogą wyrzucić z lokali około pół miliona osób. Czystki już się zaczęły.

 • Osoby, które wolą trzymać oszczędności w komodzie pod stertą pościeli, a za zakupy płacić gotówką, uważają, że jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne....

 • Za mały dług możesz stracić mieszkanie. Spółdzielnie licytują nieruchomości zgodnie z prawem?

  Spółdzielnie mieszkaniowe prowadzą egzekucję z nieruchomości swoich dłużników, nawet gdy zaległości są niewielkie. Oznacza to, że można stracić dorobek życia z powodu kilku niezapłaconych rachunków.

 • Palenie papierosów na balkonach czy klatkach schodowych to zmora przeciwników palenia. Co z tym zrobić?

 • Czas na zebrania roczne we wspólnotach mieszkaniowych

  Pierwszy kwartał nowego roku jest we wspólnotach mieszkaniowych okresem zebrań rocznych, na których dochodzi zarówno do podsumowania minionego roku, jak i ustalenia rocznego planu gospodarczego na nowy rok kalendarzowy. Zebranie decyduje także o wysokości zaliczek uiszczanych przez każdego właściciela, dlatego warto przygotować się do niego i aktywnie brać w nim udział.

 • ...}}--> Pamiętaj, że za długi w czynszu spółdzielnia (wspólnota, gmina) może np. odłączyć ciepłą wodę, przekazać informację do Krajowego Rejestru Długów, a nawet wystąpić na drogę sądową! Co możesz więc(...) przyjęcia przez spółdzielnię (wspólnotę, gminę), np. odroczenie płatności na nie więcej niż 2–3 miesiące. Całkowita spłata zadłużenia musi nastąpić maks. w ciągu 1 roku. Zapytaj, czy spółdzielnia...

 • Polacy wolą mieszkać na swoim

  Ponad 84 proc. domów i mieszkań znajduje się w naszym kraju w rękach prywatnych - wynika z najnowszych danych Eurostatu. To więcej niż przeciętnie w Unii Europejskiej, gdzie wskaźnik ten przekracza 69 proc.

 • Wyższe czynsze. Przez uwłaszczenie

  Po kilka, a nawet kilkanaście milionów złotych będą musiały dopłacić spółdzielnie mieszkaniowe do uwłaszczenia. Koszty całej operacji mogą odczuć lokatorzy. Teraz resort zapowiada gotowość ustępstw, ale dotyczą one wyłącznie warunków wnoszenia dopłaty do limitu pomocy de minimis, a nie samej kwoty nadwyżki.

 • Nie boję się rozliczenia Mieszkania plus

  Z Arturem Soboniem, wiceministrem inwestycji i rozwoju, odpowiedzialnym m.in. za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo rozmawiają Maciej Wośko i Szymon Szadkowski.