• Informacje na temat:

  społeczeństwo konsumpcyjne definicja

Artykuły na temat: społeczeństwo konsumpcyjne definicja
 • Alergie: Dobra wiadomość dla co drugiego Polaka

  Nietolerancja glutenu i laktozy dotyka coraz większej liczby Polaków. Naukowcy opracowali urządzenie wykrywające obecność alergenów w żywności. W Polsce, alergia występuje u co drugiego Polaka.

 • Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Są za drogie, by być tanie. I za tanie, by być drogie. Jeśli firmy oferujące towary i usługi ze średniej półki nie wymyślą strategii, która wmówi konsumentom, że ich towar ma sens, nie wytrzymają konkurencji z dyskontami i sklepami z luksusem.

 • Inflacja przyhamowała. Zadanie: jeszcze ją osłabić

  Według definicji profesora Miltona Friedmana, inflacja to zjawisko pieniężne. Wzrost cen zależy od podaży i popytu na pieniądz oraz od szybkości jego obrotu. Bank centralny ma instrumenty, by sterować podażą pieniądza i dostosowywać ją do potrzeb gospodarki. Jak one działają w praktyce?

 • Ekonomiczne raporty trzeba umieć czytać

  Ten artykuł kończy cykl przybliżający czytelnikom wiedzę, która tylko na pierwszy rzut oka wygląda na tajemną, a bez której nie może się obyć każdy, kto chce inwestować na rynkach finansowych. Niemal codziennie na całym świecie publikowane są różnorakie wskaźniki. Żeby nie błądzić po omacku, trzeba wiedzieć, jak je interpretować, które są najważniejsze, i na których warto polegać.

 • Dobra polityka informacyjna i wysoka wiarygodność banku centralnego pozwalają minimalizować skutki polityki antyinflacyjnej.

 • Budżet 2012 - dobre, tylko mało realne cele

  Na początku maja rząd zajął się projektem budżetu na 2012 r. Prace będą toczyć się szybko, tak aby Sejm mógł przyjąć ustawę budżetową już w wakacje. Przyspieszenie ma związek z jesiennymi wyborami parlamentarnymi i rozpoczynającym się 1 lipca półrocznym przewodnictwem Polski w Unii Europejskiej.

 • Hossa się skończyła, możliwości jeszcze nie

  Nieruchomości to najlepsza forma inwestowania pieniędzy. Nie jest zarezerwowana tylko dla najbogatszych, a może przynieść zaskakujące zyski.