• Informacje na temat:

  spółka kapitałowa

Artykuły na temat: spółka kapitałowa
 • Spółka JSW Koks podniesie wynagrodzenia o 9 procent

  ...komunikacie biura prasowego śląsko-dąbrowskiej "S". Zatrudniająca ok. 2,4 tys. osób firma JSW Koks to spółka skupiająca aktywa koksownicze Jastrzębskiej Spółki Węglowej, złożona z dawnego Kombinatu(...) Koks, podobnie jak w JSW, obowiązuje pakiet gwarancji socjalnych, zawarty gdy latem 2011 r. jastrzębska spółka wchodziła na giełdę. Z godnie z zapisami tego pakietu, co najmniej do 20 lipca 2021 roku...

 • Liczne zmiany podatkowe, jakim poddana została konstrukcja spółki komandytowo - akcyjnej zrodziły wątpliwości co do jej prawidłowej kwalifikacji na gruncie podatku od czynności cywilnoprawnych. 7 sierpnia 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, iż na gruncie podatku od czynności cywilnoprawnych powinna zostać potraktowana jako spółka kapitałowa.

 • Nie we wszystkich państwowych spółkach ścięto królewskie pensje

  ..., zadeklarowały, że także w ich spółkach córkach nowe zasady już zostały wprowadzone lub stanie się to niebawem. Ale na razie nie w grupie PZU. Dzięki temu przed ograniczeniami ustawy kominowej wciąż umyka...

 • SMT SA nabył 199 698 akcji spółki iAlbatros od cypryjskich spółek Onemaker oraz MKIA. Grupa Kapitałowa posiada pakiet 100 proc. udziałów najbardziej dynamicznie rozwijającej się spółki w swoim portfolio.

 • ​Polska spółka dwóch niemieckich koncernów górniczych zatrudni 300 osób

  Około 300 osób zamierza docelowo zatrudnić polska spółka powołana przez dwa niemieckie koncerny górnicze: Deilmann-Haniel Shaft Sinking oraz Thyssen Schachtbau. Firma będzie specjalizować się w budowie i pogłębianiu szybów kopalń.

 • Zmiany w przepisach dotyczących spółek

  Z dniem 1 stycznia 2016 r. wejdzie w życie 8 ustaw nowelizujących, które wprowadzą zmiany do Ordynacji podatkowej. Jedna z nich doprowadzi do dużych zmian jej przepisów. Jej celem jest bowiem stworzenie ram prawnych, które mają zracjonalizować i uprościć procedury podatkowe.

 • Spółki, w których najlepiej wynagradzano prezesów i wiceprezesów zarządów

  ...przepracowali w spółkach cały 2011 rok. * Raport "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2011 roku" został wydany w lipcu 2012 przez Sedlak & Sedlak. Raport zawiera informacje na...

 • Ł. Bugaj (DM BOŚ): Reforma OFE byłaby korzystna dla rynku kapitałowego

  Przedstawiony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego projekt reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych przewiduje likwidację drugiego filara oszczędzania na emeryturę i zakłada przekazanie większości środków do pierwszego oraz trzeciego. Zdaniem Łukasza Bugaja z DM BOŚ jego realizacja w takiej formie byłaby korzystna dla rynku kapitałowego.

 • Nad granicą z Ukrainą przybędzie 220 miejsc pracy

  ...- zaznaczył wiceprezydent.  Podobne centra jak to w Przemyślu Grupa Kapitałowa Loyd otworzyła już m.in. w Krakowie, Częstochowie czy Bytomiu oraz mniejszych miastach jak Myszków i Krosno.  Jak(...) osób, docelowo 220.  Grupa Kapitałowa Loyd w ramach struktury holdingowej skupia spółki operujące głównie w sektorze HR, BPO, Contact Center i HORECA. W strukturze Grupy znajduje się Polski Holding...

 • Zarząd notowanej na rynku NewConnect spółki Robinson dokonał przydziału 1027 obligacji na okaziciela serii A, o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Cena emisyjna jednej obligacji wynosiła 1 tys. zł.