• Informacje na temat:

  spolki gieldowe notowania

Artykuły na temat: spolki gieldowe notowania
 • Rok 2016 warszawska Giełda Papierów Wartościowych na pewno może zaliczyć do udanych. Główny indeks WIG wzrósł o 11,2 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Największe wzrosty odnotowano w indeksie mWIG40 - 18,2 proc., natomiast największe spółki z WIG20 były w najsłabszej kondycji, WIG20 wzrósł tylko o 8 proc. Czy dobra koniunktura odbiła się na wynagrodzeniach członków zarządów? W poniższym artykule prezentujemy wynagrodzenia menedżerów topowych spółek które przyniosły swoim akcjonariuszom...

 • Energa jedną z trzech najlepszych giełdowych spółek roku. Wczoraj otrzymała nagrodę Byki i Niedźwiedzie dla najlepszej spółki z indeksu mWIG40. Już dzisiaj po sesji dołączy do WIG20.

 • W 2013 roku wśród prezesów spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie najwięcej zarobił szef Pekao SA. Jego roczne wynagrodzenie wyniosło 8,5 mln zł. Drugie miejsce przypadło prezesowi Comarch SA, z kwotą 8,1 mln zł, a trzecie TVN SA (6,4 mln zł).

 • Liczba giełdowych dłużników spadła do rekordowo niskiej liczby, ale średni ich dług jest rekordowo wysoki, wynosi prawie pół miliona złotych - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów.

 • Zarobki: Podsumowanie raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku”

  Prezes Comarchu na przeciętne wynagrodzenie w Polsce pracował w 2014 roku przez... 55 minut i 49 sekund, prezes TVN-u 56 minut i 21 sekund, prezes Pekao godzinę 3 minuty i 19 sekund. Prezes Comarchu na milion zł w ubiegłym roku zapracował w 44 dni i 21 godzin, prezes TVN-u miał tę kwotę po 45 dniach i 7 godzinach, zaś szef Pekao po 50 dniach i 10 godzinach. Założyciel Comarchu co tydzień może sobie kupić mercedesa CLA 250 coupe. Wniosek - bardzo warto być prezesem spółki notowanej na...

 • Skarb Państwa znowu pogrywa ze spółkami giełdowymi

  Obserwujemy kolejną zagrywkę Skarbu Państwa. Tym razem resort znalazł sposób na ominięcie przepisów o niedozwolonej pomocy publicznej, o której wcześniej ostrzegała Polskę Komisja Europejska. Co ważne - za pomocą spółek notowanych na GPW.

 • Wynagrodzenia menedżerów spółek notowanych na GPW

  W 2012 roku menedżerowie spółek giełdowych zarobili 518,9 tys. zł. To niewiele więcej w porównaniu do 2011 roku - wynika z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2012 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.

 • Po tym jak w ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z odwrotem inwestorów od aktywów ryzykownych - do których zaliczane są akcje - w związku z zamieszaniem wokół umowy pomocowej dla Grecji oraz potężnej korekty na chińskim rynku giełdowym, w ostatnich dniach mamy do czynienia z poprawą nastrojów i korektą ostatnich spadków.

 • Struktura wynagrodzeń menedżerów spółek giełdowych

  Aż 61 proc. wynagrodzenia całkowitego menedżerów pracujących cały 2011 rok stanowiła płaca podstawowa - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2011 roku"*.

 • Główne indeksy zakończyły środową sesję na GPW ponad 1-proc. wzrostem. Wśród blue chipów najmocniej w górę poszły notowania Lotosu, a na szerokim rynku zwyżką wyróżnił się Vistal Gdynia.