• Informacje na temat:

  spółki orlen

Artykuły na temat: spółki orlen
 • ​Wchodzi w życie ustawa regulująca wynagrodzenia władz państwowych spółek

  Od piątku pensje menedżerów spółek z udziałem Skarbu Państwa mają wiązać się z sytuacją i wielkością spółki oraz realizacją celów inwestycyjnych - zasadę tę wprowadza wchodząca z tym dniem w życie ustawa o zasadach wynagrodzeń w państwowych spółkach.

 • Zmiany w zarządzie spółki Orlen Paliwa z grupy PKN Orlen

  Rada nadzorcza Orlen Paliwa z grupy PKN Orlen odwołała prezesa tej spółki Jarosława Tyca oraz członka zarządu Michała Kawczyńskiego. Do pełnienia obowiązków prezesa Orlen Paliwa delegowano Pawła Wysockiego, członka rady nadzorczej tego podmiotu.

 • Nie we wszystkich państwowych spółkach ścięto królewskie pensje

  Nie wszystkie kontrolowane przez Skarb Państwa spółki dostosowały w terminie wynagrodzenia swoich menedżerów do wymogów nowej ustawy kominowej.

 • Petrolot z grupy PKN Orlen zmienia nazwę na Orlen Aviation

  Spółka Petrolot, należąca do grupy kapitałowej PKN Orlen, zmienia nazwę na Orlen Aviation. Pod nowym szyldem firma chce m.in. rozwijać współpracę z głównymi lotniskami w Polsce. Planuje także wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych.

 • Pracownicy PGG skorzystają ze zniżek i rabatów - m.in. w PZU i na stacjach PKN Orlen

  O programie o nazwie "PGG Family" opowiedzieli podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele tej górniczej spółki oraz firm, które będą udzielać rabatów jej pracownikom. To PKN Orlen, PZU(...) są finalizowane, umowy mają zostać podpisane w najbliższych dniach. Paweł Doleciński z Orlenu powiedział, że jego firma oferuje pracownikom PGG karty rabatowe na paliwa i usługi świadczone na stacjach...

 • Orlen chce kupić wszystkie akcje Unipetrolu

  PKN Orlen, który posiada teraz 62,9 proc. akcji Unipetrolu, ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji tej spółki, oferując 380 CZK za akcję. Docelowo PKN Orlen zamierza wycofać spółkę z praskiej giełdy. O godz. 11.13 walor Uniopetrolu kosztuje w Pradze 377 koron (+3,32 proc.).

 • Związki i zarząd PKN Orlen porozumiały się w sprawie płac

  Związki zawodowe i zarząd PKN Orlen uzgodniły zapisy porozumienia, dotyczące wynagrodzeń dla pracowników w 2013 r. - poinformowały w środę PAP strony. Porozumienie kończy spór płacowy, który w płockim koncernie trwał od lutego.

 • Orlen z nowym paliwem

  Wprowadzone w Czechach w 2017 roku paliwo pod marką Efecta od dziś dostępne jest także nad Wisłą. Nowe paliwa posiadają lepsze właściwości czyszczące i gwarantują redukcję emisji, np. tlenków azotu - poinformował PKN Orlen.

 • MSP chce zmienić wynagrodzenia zarządów kluczowych spółek SP

  ...spółki w 100 proc. należące do Skarbu Państwa - powiedział dziennikarzom Bury. Dodał, że założenia do projektu mogą być gotowe po wakacjach. Zaznaczył, że zmiany na razie dotyczyłyby tzw. spółek(...) o przedsiębiorstwa, które mają istotny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju, czyli PGNiG, Orlen, Lotos, Tauron. W ocenie Burego kluczowy dla kraju jest również projekt wydobycie gazu łupkowego. - Dlatego chcemy...

 • To jednak Orlen przejmie Lotos

  PKN Orlen przystąpił do procesu badania due diligence Grupy Lotos.