• Informacje na temat:

  spółki skarbu państwa

Artykuły na temat: spółki skarbu państwa
 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  ...kształtowania wynagrodzenia członków zarządów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa będą określane w uchwale walnego zgromadzenia danej spółki i będą jawne. "Przede wszystkim wprowadzono mechanizm(...) Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 14 grudnia w PGE, dzień później w Tauronie. Z naszych informacji wynika, że dzisiaj w resorcie energii odbędzie się spotkanie z radami nadzorczymi spółek węglowych...

 • Premier Beata Szydło zapowiedziała stworzenie agencji sprawującej kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa. Jak dodała, agencją będzie kierował menadżer, który ma m.in. ustanowić przejrzyste zasady wyłaniania kandydatów do rad nadzorczych.

 • ​Wchodzi w życie ustawa regulująca wynagrodzenia władz państwowych spółek

  Od piątku pensje menedżerów spółek z udziałem Skarbu Państwa mają wiązać się z sytuacją i wielkością spółki oraz realizacją celów inwestycyjnych - zasadę tę wprowadza wchodząca z tym dniem w życie ustawa o zasadach wynagrodzeń w państwowych spółkach.

 • Będzie jeszcze bliższa współpraca spółek Skarbu Państwa? (analiza)

  O tym, że spółki z udziałem Skarbu Państwa mogą i potrafią ze sobą współpracować, świadczą projekty, które zostały uruchomione w trakcie kilkunastu ostatnich miesięcy. Rząd stawia na większe zaangażowanie największych firm w Polsce w realizację nie tylko rozwojowych projektów strategicznych, ale również społecznych.

 • ​MSP: Projekt ws. zasad wynagradzania menedżerów spółek SP gotowy

  ...- Projekt ustawy zmieniający sposób wynagradzania członków rad nadzorczych i zarządów spółek Skarbu Państwa jest już gotowy; w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu dni trafi pod obrady rządu - zapowiedział w czwartek minister skarbu Dawid Jackiewicz.

 • Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Jeżeli dochody budżetu z podniesienia kapitału spółek Skarbu Państwa wyniosłyby w ciągu kilku lat 10 mld zł, to wartość spółek SP wzrosłaby o ponad 50 mld zł - tłumaczył w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Wynagrodzenia rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa

  Z zebranych przez Sedlak & Sedlak danych wynika, że praktyki wynagradzania rad nadzorczych w spółkach z dominującym udziałem Skarbu Państwa notowanych na GPW nie odbiegają znacząco od tych jakie stosuje się w pozostałych firmach.

 • Spółki Skarbu Państwa więcej płacą menedżerom, którzy nic dla nich nie robią, niż tym, którzy pracują w zarządach. To już reguła.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...roku ma wpłynąć do Skarbu Państwa 4,5 mld zł z dywidend. To możliwe. Wszystko zależy od postawy resortu skarbu. Na pierwszy rzut oka szanse na dywidendy nie są duże - spółki energetyczne (z wyjątkiem(...)Ustawa kominowa ogranicza obecnie zarobki prezesów spółek Skarbu Państwa do sześciokrotności przeciętnej płacy w sektorze przedsiębiorstw, co na dziś oznacza niespełna 25 tys. zł brutto. Przepisy...

 • Aż 84 tysiące umów spółek skarbu państwa analizują urzędnicy ministra koordynatora specsłużb. Jak dowiedział się reporter RMF FM, tyle materiałów w sprawie kontraktów za lata 2015-2016 na żądanie Mariusza Kamińskiego dotarło do kancelarii premiera. W sumie dokumentację nadesłało 249 firm.