• Informacje na temat:

  spółki skarbu państwa

Artykuły na temat: spółki skarbu państwa
 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  ...kształtowania wynagrodzenia członków zarządów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa będą określane w uchwale walnego zgromadzenia danej spółki i będą jawne. "Przede wszystkim wprowadzono mechanizm(...) Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 14 grudnia w PGE, dzień później w Tauronie. Z naszych informacji wynika, że dzisiaj w resorcie energii odbędzie się spotkanie z radami nadzorczymi spółek węglowych...

 • Premier Beata Szydło zapowiedziała stworzenie agencji sprawującej kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa. Jak dodała, agencją będzie kierował menadżer, który ma m.in. ustanowić przejrzyste zasady wyłaniania kandydatów do rad nadzorczych.

 • Ziobro: Zarobki niektórych prezesów spółek Skarbu Państwa nadal zbyt wysokie

  W opinii ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro zarobki niektórych prezesów spółek Skarbu Państwa nadal są zdecydowanie zbyt wysokie i powinny być obniżone. Podobne zdanie ma też szef "S" Piotr Duda.

 • Będzie jeszcze bliższa współpraca spółek Skarbu Państwa? (analiza)

  O tym, że spółki z udziałem Skarbu Państwa mogą i potrafią ze sobą współpracować, świadczą projekty, które zostały uruchomione w trakcie kilkunastu ostatnich miesięcy. Rząd stawia na większe zaangażowanie największych firm w Polsce w realizację nie tylko rozwojowych projektów strategicznych, ale również społecznych.

 • Rok 2016 warszawska Giełda Papierów Wartościowych na pewno może zaliczyć do udanych. Główny indeks WIG wzrósł o 11,2 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Największe wzrosty odnotowano w indeksie mWIG40 - 18,2 proc., natomiast największe spółki z WIG20 były w najsłabszej kondycji, WIG20 wzrósł tylko o 8 proc. Czy dobra koniunktura odbiła się na wynagrodzeniach członków zarządów? W poniższym...

 • Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Jeżeli dochody budżetu z podniesienia kapitału spółek Skarbu Państwa wyniosłyby w ciągu kilku lat 10 mld zł, to wartość spółek SP wzrosłaby o ponad 50 mld zł - tłumaczył w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • ​Wchodzi w życie ustawa regulująca wynagrodzenia władz państwowych spółek

  Od piątku pensje menedżerów spółek z udziałem Skarbu Państwa mają wiązać się z sytuacją i wielkością spółki oraz realizacją celów inwestycyjnych - zasadę tę wprowadza wchodząca z tym dniem w życie ustawa o zasadach wynagrodzeń w państwowych spółkach.

 • Spółki Skarbu Państwa więcej płacą menedżerom, którzy nic dla nich nie robią, niż tym, którzy pracują w zarządach. To już reguła.

 • ​MSP: Projekt ws. zasad wynagradzania menedżerów spółek SP gotowy

  ...- Projekt ustawy zmieniający sposób wynagradzania członków rad nadzorczych i zarządów spółek Skarbu Państwa jest już gotowy; w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu dni trafi pod obrady rządu - zapowiedział w czwartek minister skarbu Dawid Jackiewicz.

 • Aż 84 tysiące umów spółek skarbu państwa analizują urzędnicy ministra koordynatora specsłużb. Jak dowiedział się reporter RMF FM, tyle materiałów w sprawie kontraktów za lata 2015-2016 na żądanie Mariusza Kamińskiego dotarło do kancelarii premiera. W sumie dokumentację nadesłało 249 firm.