• Informacje na temat:

  sposoby oszczędzania

Artykuły na temat: sposoby oszczędzania
 • ...pieniędzy. O.: Nie trzeba więc szukać żadnych szczególnych sposobów oszczędzania, bo jakikolwiek wybierzemy, to i tak na tym zarobimy? R.P.: Trzeba szukać najlepszej formy oszczędzania w każdym(...) przypadku spadek cen ma charakter przejściowy, a deflacja rzędu 0,2-0,3 proc. nie wywiera zbyt wielkiego wpływu na nasze pieniądze. O.: Jaką formę oszczędzania wybrać, żeby zarobić jak najwięcej...

 • Oszczędzanie nie musi oznaczać zaciskania pasa. Można zrobić to sprytnie. Jak? Wyjaśnia Mikołaj Specht, ekspert ds. oszczędzania w BZ WBK.

 • Doradca finansowy Ewa Semenowicz z firmy Expander doskonale zna wszystkie nasze argumenty. Wie też, co można zmienić. Poznaj proste sposoby, dzięki którym uda ci się odkładać chociaż niewielkie kwoty!

 • Nawet lekkoduch może nauczyć się oszczędzania

  Oszczędzanie nie jest zbyt przyjemnie. Wymaga bowiem odmawiania sobie przyjemności dziś, aby mieć pieniądze na wydatki w przyszłości. Dla wielu osób najważniejszy jest jednak dzień dzisiejszy. Expander podpowiada, że nawet lekkoduch może nauczyć się gromadzić oszczędności. Nie musi do tego drastycznie zmieniać swojego trybu życia. Powinien jedynie zastosować się do kilku rad.

 • Jeśli przeanalizujemy swoje wydatki i zaczniemy regularnie odkładać choćby niewielkie sumy, zaoszczędzimy nawet 1800 złotych rocznie.

 • Nietypowe sposoby na tańsze wakacje

  Tanie podróżowanie jest możliwe. Wakacyjne oszczędności zaczynają się już na etapie planowania i organizowania podróży. Mogą wynikać ze sposobu płatności za granicą, formy spędzania czasu i wykorzystywanych środków transportu. Jak sprytnie i w nietypowy sposób oszczędzić na wakacjach?

 • Sposoby na regularne oszczędzanie

  Odkładając niewielkie kwoty, możemy zaoszczędzić nawet 2000 zł rocznie. Ważne, aby robić to systematycznie i ograniczyć zbędne wydatki.

 • Coraz więcej Polaków trzyma oszczędności w skarpecie

  W ostatnich latach zmieniają się sposoby oszczędzania Polaków. Lokaty bankowe trącą na popularności. Jeszcze w 2010 roku 23 proc. z nas deklarowało, że z nich korzysta, a obecnie jest to już tylko 14 proc. 1 . Co ciekawe, ponad dwukrotnie wzrosła grupa trzymająca oszczędności w gotówce - z 8 proc. do 17 proc. Expander zwraca jednak uwagę, że postępując w ten sposób wcale nie zwiększamy swojego

 • ...stałe opłaty i bieżące wydatki. Resztę podziel na części i opisz cel oszczędzania. Zbieraj na nieprzewidziane wydatki (np. leki), urlop, nową lodówkę, emeryturę. Na każdy cel odkładaj regularnie(...). euro). Najprostszy i najbezpieczniejszy sposób oszczędzania to lokata w banku lub konto oszczędnościowe. W przypadku lokaty zwróć uwagę na czas jej trwania, oprocentowanie i częstotliwość naliczania...

 • Oszczędzanie wody w domu

  Wiele osób narzeka na wysokie rachunki za wodę. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym możemy je zmniejszyć i to w sposób praktycznie dla nas nieodczuwalny.