• Informacje na temat:

  sprawdzenie dłuznika

Artykuły na temat: sprawdzenie dłuznika
 • Przed wykupieniem wczasów, wycieczki czy kolonii dla dziecka warto sprawdzić organizatora wypoczynku. Można to zrobić w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A.

 • Co zrobić, gdy dłużnik ukrywa majątek?

  Prawdziwą plagą towarzyszącą dochodzeniu należności w Polsce jest ukrywanie majątków przez dłużników, które uniemożliwia wierzycielom, nawet tym posiadającym tytuł wykonawczy i kierującym sprawę do komornika, odzyskanie swojej należności. Chociaż nie ma idealnego sposobu na dłużników ukrywających majątek, to wierzyciele powinni mieć świadomość przysługujących im uprawnień.

 • Biura informacji gospodarczej (BIG) popularnie nazywane są rejestrami dłużników. Wierzyciele (osoby lub firmy, u których mamy niespłacone długi) mogą tam...

 • Jak wydostać się z rejestru dłużników

  Pan Stanisław chciał zaciągnąć kredyt. - Odmówiono mi, bo - jak się okazało - figuruję w rejestrze dłużników, mimo że moim zdaniem wszystkie wcześniej zaciągnięte pożyczki dawno spłaciłem. Jak ustalić, z jakiego powodu moje dane się tam znalazły? Czy mogę domagać się ich usunięcia - pyta pan Stanisław.

 • Chcę wziąć pożyczkę w banku, ale nie jestem pewna, czy nie ma mnie na liście dłużników. Jak to sprawdzić i co zrobić, by zostać skreśloną z takiego rejestru? Wiesława F. z Turka

 • Dłużnik nie ma pieniędzy, więc nie ma problemu

  Zaległa wierzytelność - termin, który spędza sen z powiek zarówno wierzycielom, jak i dłużnikom. I choć teoretycznie jego przekroczenie powinno być prawdziwym problemem przede wszystkim dla osoby zalegającej ze spłatą, to w warunkach polskich stanowi kamień u szyi również dla wierzyciela. Szczególnie, gdy jest nim przedsiębiorca.

 • Mój mąż został zwolniony z pracy i przez cztery miesięce nie płaciliśmy czynszu w spółdzielni. Na szczęście udało mu się znaleźć nową pracę i uregulowałam dług. Jak mogę sprawdzić, czy nie jestem na krajowej liście dłużników? Maria z Sosnowca

 • Dzięki projektowanemu przez MF Rejestrowi Dłużników Należności Publicznoprawnych każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić, czy jego kontrahent albo najemca nie zalega z podatkami. Nieuzasadnione są też obawy o bezpieczeństwo tej bazy - mówi PAP wiceszef MF Jacek Kapica.

 • Do 1 grudnia tego roku każdy może za darmo sprawdzić czy figuruje w Rejestrze Dłużników ERIF BIG (ERIF to jedno z biur informacji gospodarczych, do których zgłaszane są niespłacone długi).

 • Każdy będzie mógł sprawdzić podatnika

  Dzięki projektowanemu przez MF Rejestrowi Dłużników Należności Publicznoprawnych każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić, czy jego kontrahent albo najemca nie zalega z podatkami. Nieuzasadnione są też obawy o bezpieczeństwo tej bazy - mówi PAP wiceszef MF Jacek Kapica.