• Informacje na temat:

  sprawiedliwy handel

Artykuły na temat: sprawiedliwy handel
 • ..., to warto zapoznać się z danymi pokazującymi, jak wiele można zyskać poprzez sprawiedliwe traktowanie kobiet, poprzez docenienie ich roli i wpływu na biznes, handel, politykę.

 • Tyszka: Ograniczenie handlu w niedziele - niesprawiedliwe i niekorzystne ekonomicznie

  - Ograniczenie handlu w niedziele to "bubel" prawny, jest niesprawiedliwe, gdyż chroni tylko jedną grupę pracowników; jest też niekorzystne z powodów ekonomicznych - powiedział w poniedziałek w Polsat News wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 • Czas wydłużyć urlopy do 32 dni

  Już kilkanaście miesięcy temu OPZZ zgłosił projekt wydłużenia urlopu wypoczynkowego do 32 dni. Niestety rząd pozostaje obojętny na postulat skrócenia czasu pracy.

 • Kupujesz prezent? Czy wiesz, jak został wyprodukowany?

  Aż 62 proc. z nas uważnie czyta informacje na opakowaniach nabywanych upominków świątecznych. Coraz większe znaczenie mają dla nas zasady sprawiedliwego handlu i odpowiedzialnej produkcji.

 • Czym jest mobbing i jak się przed nim bronić?

  Często skarżymy się na złe traktowanie w pracy. Jednak mamy kłopot z określeniem, na jakie zachowania nie powinniśmy się godzić. Trzy kobiety opowiadają o swoich doświadczeniach, a eksperci o mechanizmach tego zjawiska.

 • Łagodniejsze kary za handel w niedzielę? "Solidarność" deklaruje gotowość do ustępstw

  "Solidarność" deklaruje gotowość do ustępstw i rezygnację z wysyłania właścicieli sklepów do więzienia. Najwięcej kontrowersji budzą zapisy ustawy dotyczące tego, co grozi właścicielowi sklepu za złamanie zakazu handlu.

 • W Polsce narasta konsumpcjonizm. Widać to szczególnie przed świętami

  Nasilający się konsumpcjonizm można zaobserwować najlepiej w okresie przedświątecznym - chociażby w Black Friday, czyli Czarny Piątek (w tym roku był 23 listopada), gdy obroty sklepów potrafią wzrosnąć nawet o kilkaset procent. W opozycji do nadmiernego kupowania i gromadzenia dóbr stoi Fair Trade, czyli ruch sprawiedliwego handlu. Cieszy się rosnącą popularnością zarówno globalnie, jak i w Polsce, gdzie sprzedaż produktów z certyfikatem Fairtrade w ubiegłym roku wzrosła o 50 proc. Ekspertka...

 • Ekspert FOR: To początek kłopotów dla Polaków w sądowych sprawach gospodarczych

  Irlandia nie chce deportować polskiego obywatela poszukiwanego listami gończymi za handel narkotykami. Sędzia z tego kraju, należącego przecież do UE, uzasadniała to naruszaniem w Polsce zasad demokracji i praworządności. To była sprawa karna, ale podobne wyroki mogą być wkrótce ogłaszane w sprawach gospodarczych, dotyczących polskich firm.

 • Projekt: Samorządy bez opłaty targowej?

  Kukiz'15 chce znieść opłatę targową. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka poinformował podczas konferencji prasowej, że klub przygotował projekt ustawy w tej sprawie. Jak tłumaczył, jest to duże obciążenie dla drobnych kupców, a znikome dla budżetów samorządowych. "To jest zazwyczaj mocno poniżej 1% dochodów" - zapowiedział.

 • PGS stanowczo protestuje przeciwko projektom opodatkowania sieci podatkiem liniowym z równą stawką dla wszystkich

  Polska Grupa Supermarketów (PGS) stanowczo sprzeciwia się nowemu projektowi wprowadzenia liniowego podatku od obrotu, z równą stawką dla wszystkich, bez kwoty wolnej. To działanie, które skutecznie doprowadzi tysiące polskich, małych sklepów do bankructwa.