• Informacje na temat:

  sprzedaż akcji a podatek dochodowy

Artykuły na temat: sprzedaż akcji a podatek dochodowy
 • ...skarbowe podliczyły też wstępnie dochody Polaków uzyskane z transakcji giełdowych. Z informacji przesłanych nam przez 14 izb wynika, że ubiegłoroczne zyski ze sprzedaży akcjibyły mniejsze niż rok(...). Łączna strata była jednak mniejsza i wyniosła 1,35 mld zł w porównaniu z 1,5 mld zł rok wcześniej. Spadek liczby dochodowych transakcji i wzrost tych, w których inwestorzy decydowali się zrealizować...

 • Podatek od transakcji finansowych podzielił ekspertów

  Ewentualne wprowadzenie podatku od transakcji finansowej budzi emocje i prowokuje do wygłaszania skrajnych opinii. Nie brakuje głosów, że taka danina spowoduje "śmierć" giełdy.

 • Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego to krok w dobrą stronę

  W Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego, opublikowanym w zeszłym tygodniu na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Resort finansów szykuje niższy podatek od dywidend, preferencje dla euroobligacji i akcji pracowniczych.

 • Podatkowe rozliczenie sprzedaży za złotówkę

  W branży handlowej jednym ze sposobów zdobywania klientów, a co za tym idzie poprawy wyników sprzedaży, jest sprzedaż dodatkowa określonych towarów za symboliczną złotówkę. Organizowanie tego typu akcji promocyjnych na stałe wpisało się w praktykę gospodarczą. Dokonując na gruncie podatku dochodowego rozliczeń związanych z takimi transakcjami, przedsiębiorcy często mają wątpliwości co do

 • Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej

  , które są przedmiotem transakcji głównej. Podmiot udzielający premii wydatki na ich nabycie lub wytworzenie, a odbiorca wartość otrzymanej nagrody, powinien rozliczyć w podatku dochodowym.(...)Sprzedaż premiowa na stałe wpisała się w rzeczywistość gospodarczą. Ta technika marketingowa polegająca na udzielaniu klientom premii (nagrody) za nabycie towarów lub usług w określonej ilości lub

 • Amortyzacja może uchronić przed podatkiem od zysków z wynajmu

  Właściciel wynajmowanego mieszkania może nie zapłacić podatku od zysków z wynajmu. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu odpowiedniego sposobu amortyzacji. Reguły z tym związane prezentuje Lion's Bank.

 • Sprzedaż gruntu otrzymanego aportem - skutki w CIT

  Spółka z o.o. otrzyma od swojego udziałowca grunt, który zamierza sprzedać (grunt ten zostanie zakwalifikowany jako towar handlowy). Przed sprzedażą gruntu spółka poniesie wydatki na jego uzbrojenie. Czy otrzymanie przedmiotowego aportu wiąże się z uzyskaniem z tego tytułu przychodu podatkowego? Czy wydatki na uzbrojenie gruntu spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

 • Raport bieżący nr 24/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Netmedia S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka”, "Emitent”)...

 • Logo Lotosu nie zniknie po przejęciu przez Orlen

  PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu. Po ukazaniu się tej informacji kurs obu spółek na GPW znacznie rośnie - Lotosu o 7,4 proc., Orlenu o 6,7 proc. (godz. 14.04).

 • Fakturowe oszustwa: Na stacjach benzynowych trwa nielegalna wymiana paragonów

  Mimo akcji "Weź paragon ze sobą" na stacjach paliwowych trwa nielegalna ich wymiana na faktury. Skarbówka o tym wie i zapewnia, że sięga po wszelkie możliwe sposoby karania.