• Informacje na temat:

  sprzedaż samochodu

Artykuły na temat: sprzedaż samochodu
 • Zgłoszenie sprzedaży i odprowdzenie podatku PCC to niejedyne formalności, jakie nas czekają.

 • Sprzedaż po pół roku używania auta w ramach majątku prywatnego bez przychodu z działalności

  Dość często po zakończeniu umowy leasingu dotyczącej firmowego auta, przedsiębiorca wykupuje pojazd na cele prywatne. Jeśli następnie zamierza sprzedać samochód, powinien odczekać pół roku, aby nie zapłacić podatku.

 • Prawie rok temu sprzedałam samochód. Załatwiłam wszystkie formalności w urzędzie komunikacji. Gdy niedawno otrzymałam wezwanie do zapłaty składki ubezpieczeniowej, moje zdziwienie było ogromne! Dlaczego? Przecież ja już od dawna nie mam tego samochodu?! Czy to jest zgodne z prawem? - denerwuje się Joanna z Tychów.

 • Amortyzacja oraz sprzedaż samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 euro

  Spółka z o.o. amortyzuje samochód osobowy o wartości początkowej przekraczającej 20.000 euro. Jak należy naliczać odpisy amortyzacyjne, uwzględniając kwoty zaliczane do kosztów podatkowych? Czy w momencie zbycia takiego pojazdu kosztem uzyskania przychodu może być niezamortyzowana wartość początkowa, również w części przekraczającej 20.000 euro?

 • ...naprawę samochodu za własne pieniądze. Jeśli skorzystamy z polisy, składka za następny rok wzrośnie nawet o 50%. Pamiętaj o rozwiązaniu Jeśli chcemy zmienić ubezpieczyciela naszego pojazdu, bo znaleźliśmy(...) z ubezpieczenia należy wysłać listem poleconym. Płać od razu Ubezpieczenie samochodu to spory wydatek. Nie zawsze mamy tyle gotówki, aby od...

 • Jak sprzedać samochód po leasingu bez podatku?

  Jak opodatkowana będzie sprzedaż samochodu po leasingu? Ile odczekać z transakcją, by była ona zwolniona z PIT?

 • Przyjęcie darowizny, spadku, zakup i sprzedaż nieruchomości – to sytuacje, które budzą wątpliwości Czytelniczek.

 • Wykupienie samochodu z leasingu i jego sprzedaż - skutki w VAT

  późniejszej sprzedaży samochodu dla celów VAT?

 • ...pierwsze: czynność prawna (czyli sprzedaż auta)pogorszyła Twoją sytuację jako wierzyciela (bo np. dłużnik stał się niewypłacalny). Po drugie: dłużnik działał ze świadomością pokrzywdzenia Ciebie jako wierzyciela. I po trzecie: tzw. osoba trzecia, która była stroną w danej czynności prawnej (np. nabywca samochodu), wiedziała o tym lub przy zachowaniu należytej staranności mogła się dowiedzieć. Można...

 • Rozliczenie VAT przy nabyciu używanego samochodu na terenie UE

  W przypadku zakupu przez polskiego podatnika używanego samochodu od podatnika z innego kraju UE generalnie mamy do czynienia z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towaru. Przy czym WNT występuje w sytuacji, gdy sprzedaż samochodu nie jest opodatkowana na zasadzie marży.