• Informacje na temat:

  sprzedaż ziemi rolnej w wielkopolsce

Artykuły na temat: sprzedaż ziemi rolnej w wielkopolsce
 • Grunty rolne - jak wygląda sytuacja po zmianie prawa?

  Praktyczny brak transakcji - to efekt nowych przepisów o obrocie ziemią. Pośrednicy WGN wskazują, że liczba obecnie wystawianych ofert jest nawet o 80 proc. niższa niż przed wejściem w życie nowych przepisów. W obrocie pozostały głównie grunty małe, wyłączone spod rygorów ustawowych - dobrze położone i adresowane do deweloperów.

 • Podstawą gospodarowania ziemią będzie dzierżawa

  - W najbliższych latach podstawą gospodarowania ziemią będzie dzierżawa rolna. Będzie wprowadzone moratorium na sprzedaż państwowych gruntów - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

 • Poznań: Protest rolniczy przeciw zmianom umożliwiającym wykup ziemi

  Kilkudziesięciu rolników protestowało w poniedziałek przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu przeciwko zmianom, które umożliwią cudzoziemcom wykup ziemi. Manifestujący sprzeciwiają się też budowie kopalni węgla brunatnego i domagają się większej liczby targowisk miejskich.

 • Resort rolnictwa chce przyspieszyć wykup taniej ziemi

  Chcemy, żeby jak najwięcej ziemi do 2016 roku trafiło do polskich rolników - zapowiada Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa. Już za trzy lata obcokrajowcy będą mogli bez ograniczeń kupować polskie grunty. Resort rolnictwa w ciągu najbliższych miesięcy przedstawi do konsultacji społecznych projekt ustawy ułatwiającej dostęp do ziemi polskim gospodarzom, zwłaszcza młodym rolnikom.

 • Konflikt o ziemię. Resort rolnictwa zajmie się problemem "słupów"

  Ministerstwo Rolnictwa zamierza ustalić nowe zasady przeprowadzania przetargów na zakup ziemi z Agencji Nieruchomości Rolnych, aby wyeliminować tzw. słupy. Rolnicy alarmują, że nie mają szans na powiększenie i rozwój gospodarstw, ponieważ grunty są wykupywane przez obcokrajowców. Jednak Marek Sawicki, poseł PSL i były minister rolnictwa zwraca uwagę, że część rolników nie chce kupować ziemi, woli

 • Ceny gruntów nadal rosną

  Państwowa ziemia podrożała w III kwartale 2012 r. o 20,0 proc. rdr, a w ujęciu kwartalnym jej cena wzrosła o 11 proc. - poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR). Średnia cena gruntów w III kwartale 2012 r. wyniosła 20 557 zł za 1 hektar.

 • Gdzie po najtańsze działki w Polsce?

  - Najtańsze działki rekreacyjne są na Podkarpaciu, za metr kwadratowy trzeba zapłacić średnio 35 zł, a na Podlasiu - 41 zł. Natomiast najdroższe są działki w Wielkopolsce, Kujawsko-Pomorskiem i na Mazowszu, gdzie kosztują ok. 100 zł za m kw.

 • Nasz schabowy za tani

  Kilkuset producentów żywca z Wielkopolski i Dolnego Śląska protestowało w poniedziałek przed siedzibę Polskiego Koncernu Mięsnego Duda SA w miejscowości Grąbkowo pod Rawiczem (Wielkopolska) przeciwko niskim cenom skupu trzody chlewnej i polityce rolnej rządu.

 • Rolnicy czekają na kluczowe rozwiązania

  Na razie nie ma uzgodnionego projektu ustawy o podatku dochodowym w rolnictwie, ale prace trwają. Taki podatek powinien wejść w życie od 2014 r. - poinformował wczoraj PAP minister rolnictwa Stanisław Kalemba.