• Informacje na temat:

  sprzęt wojskowy rosji

Artykuły na temat: sprzęt wojskowy rosji
 • Rosja: Wydatki wojskowe w 2016 roku zostaną obcięte o 5 procent

  Budżet Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej na 2016 rok zostanie obcięty o 5 proc. - poinformował w piątek dziennik "Wiedomosti", powołując się na źródło zbliżone do tego resortu. Przyczyną redukcji jest recesja, w której pogrąża się gospodarka Rosji.

 • Białoruś postawi na drony kamikadze

  Białoruś wychodzi na rynek uzbrojenia proponując sprzedaż dronów-kamikadze. Gazeta internetowa "Nawiny" pisze, że najnowszy taki sprzęt będzie pokazany na tegorocznej wystawie dronów UMEX/MST-2018 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 • W rozmowie z agencją RIA Novosti przedstawiciel handlowy Rosji w Polsce, Katerina Bieliakowa, wyliczyła straty naszego kraju z tytułu sankcji nałożonych na Rosję na miliard dolarów.

 • Sankcje UE wobec Rosji oficjalnie przedłużone!

  Unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji za destabilizowanie sytuacji na Ukrainie zostały oficjalnie przedłużone do końca lipca przyszłego roku.

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • UE przedłużyła sankcje gospodarcze wobec Rosji do 31 stycznia 2016 roku

  Unia Europejska przedłużyła w poniedziałek sankcje gospodarcze wobec Rosji za jej zaangażowanie w konflikt na wschodzie Ukrainy. Restrykcje będą obowiązywać do 31 stycznia 2016 roku.

 • TVP Polonia od marca w rosyjskiej platformie?

  W najbliższych miesiącach największa rosyjska platforma satelitarna Trikolor, która ma ponad 10 mln abonentów, uruchomi dwa kolejne płatne pakiety. Ku wielkiemu zaskoczeniu w jednym z nowych pakietów Trikolor TV - Mezhdunarodnyj - (International) od marca ma znaleźć się kilka nowych, zagranicznych kanałów, w tym polska stacja - TVP Polonia. Platforma świadczy usługi z satelitów Eutelsat 36A/36B (36°E) i Express-AT1 (56°E), ale nie wiadomo czy i z jakich częstotliwości TVP Polonia miałaby być...

 • Rosja przedłużyła o rok zakaz importu żywności z Zachodu

  Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w środę, że przedłużył o rok zakaz importu zachodniej żywności. Rosyjskim zakazem objęta jest większość importu żywności ze Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii.

 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

 • Prezydent Barack Obama podpisał we wtorek wieczorem ustawę budżetową, uchwaloną przez Kongres w ub. tygodniu