• Informacje na temat:

  średni koszt życia w polsce

Artykuły na temat: średni koszt życia w polsce
 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Prof. L. Balcerowicz: Bez reform Polska ugrzęźnie

  57,5 proc. - taką część dochodu przeciętnego Niemca miał w ubiegłym roku do dyspozycji statystyczny Polak. Choć w 2016 roku polska gospodarka rozwijała się szybciej niż niemiecka, to jednak wolniej niż w poprzednich dwóch latach i wolniej od oczekiwań. Zdaniem Leszka Balcerowicza, Polska unikając reform, za to ograniczając wolność gospodarczą i obniżając wiek emerytalny, przestanie nadrabiać dystans do bogatszego sąsiada.

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  Górnicy, nauczyciele, kolejarze, policjanci, żołnierze – lista zawodów uprzywilejowanych w Polsce jest długa. Ustawodawca zapewnił im szereg dodatkowych praw – od wcześniejszych emerytur, poprzez dodatkowe pensje, krótszy wymiar pracy czy dodatkowe urlopy.

 • Dziecko to wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki

  Koszt wychowania jednego dziecka przez pierwsze 18 lat jego życia to kwota ponad 305 tys. zł. W wypadku pozostawania dziecka na utrzymaniu rodziców również w okresie studiów, muszą oni liczyć się z kolejnym wydatkiem, ponad 130 tys. zł.

 • RAPORT RMF: Ile płacą na Zachodzie?

  ..., nawet jeśli weźmie się pod uwagę dużo wyższe koszty życia.(...)Gdzie na Zachodzie można zarobić lepiej niż w Polsce? Jeden rzut oka na mapę europejskich płac wystarczy, by się przekonać, że... prawie wszędzie. Poza prowincjonalną Grecją i Portugalią wszędzie...

 • Mieszkaniówka bije rekordy, ale zbliżają się do pit-stopu

  Deweloperzy mieszkaniowi śrubują w Polsce rekordy aktywności, choć w ich poczynaniach można już dostrzec oznaki coraz większej ostrożności, podyktowanej m.in. znaczącymi wzrostami cen gruntów i usług wykonawczych.

 • Pracowity jak Polak w Bawarii

  ...1 maja ruszymy do legalnej pracy w Niemczech. Które miasta zaroją się od naszych rodaków, gdzie jest przezroczysty mur i najniższe koszty życia?

 • Raport: Jakie domy budujemy w Polsce?

  W 2014 roku Polacy najchętniej podejmowali się budowy wolno stojących domów parterowych bez piwnicy, ale za to z poddaszem użytkowym, o powierzchni od 126 do 150 m2. Budowa statystycznego domu wiąże się z wydatkiem rzędu 430 000 złotych przy zleceniu jej generalnemu wykonawcy.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  ...specjalistów, głównie z wykształceniem technicznym i znajomością mniej popularnych języków obcych, takich jak czeski, turecki, arabski czy niderlandzki. Centra usług biznesowych w Polsce już teraz musza sięgać(...) zagrożone. Zyskają Łódź i Warszawa? Jak wynika z danych 2 Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) głównymi aglomeracjami, w których inwestorzy otwierają centra usług biznesowych są...

 • Polacy wracający z Wielkiej Brytanii natkną się na problemy

  Według Ministerstwa Rozwoju, nawet 200 tysięcy Polaków może wrócić do ojczyzny w wyniku Brexitu. Choć nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w kraju, mogą natrafić na przeszkody związane z przeniesieniem tutaj funduszy zebranych za granicą. Wymiana oszczędności na złote czy przekazanie ich do banku w Polsce mogą wiązać się bowiem z wysokimi kosztami. Expander podpowiada, co zrobić, aby