• Informacje na temat:

  średni koszt życia w polsce

Artykuły na temat: średni koszt życia w polsce
 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Prof. L. Balcerowicz: Bez reform Polska ugrzęźnie

  57,5 proc. - taką część dochodu przeciętnego Niemca miał w ubiegłym roku do dyspozycji statystyczny Polak. Choć w 2016 roku polska gospodarka rozwijała się szybciej niż niemiecka, to jednak wolniej niż w poprzednich dwóch latach i wolniej od oczekiwań. Zdaniem Leszka Balcerowicza, Polska unikając reform, za to ograniczając wolność gospodarczą i obniżając wiek emerytalny, przestanie nadrabiać dystans do bogatszego sąsiada.

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  Górnicy, nauczyciele, kolejarze, policjanci, żołnierze – lista zawodów uprzywilejowanych w Polsce jest długa. Ustawodawca zapewnił im szereg dodatkowych praw – od wcześniejszych emerytur, poprzez dodatkowe pensje, krótszy wymiar pracy czy dodatkowe urlopy.

 • Turystyczne biznesy tylko w Polsce Wschodniej

  Pensjonaty, punkty SPA i wellness, apartamenty, jak również inwestycje w nowe ośrodki lecznicze i medyczne, w tym np. dla osób starszych, młodzieży lub całych rodzin - to tylko wybrane pomysły na biznes i inwestycje w Polsce Wschodniej.

 • RAPORT RMF: Ile płacą na Zachodzie?

  ..., nawet jeśli weźmie się pod uwagę dużo wyższe koszty życia.(...)Gdzie na Zachodzie można zarobić lepiej niż w Polsce? Jeden rzut oka na mapę europejskich płac wystarczy, by się przekonać, że... prawie wszędzie. Poza prowincjonalną Grecją i Portugalią wszędzie...

 • Świąteczne wydatki: Polacy lubią rozpieszczać swoje dzieci

  Polacy, mimo iż średni koszt wychowania dziecka do 18. roku życia to aż 305 tys. zł, nie szczędzą środków na rozpieszczanie swoich pociech. Ponad 60 proc. badanych wydaje na ten cel w miesiącu od 50 do 300 zł.

 • Pracowity jak Polak w Bawarii

  ...1 maja ruszymy do legalnej pracy w Niemczech. Które miasta zaroją się od naszych rodaków, gdzie jest przezroczysty mur i najniższe koszty życia?

 • Dziecko to wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki

  Koszt wychowania jednego dziecka przez pierwsze 18 lat jego życia to kwota ponad 305 tys. zł. W wypadku pozostawania dziecka na utrzymaniu rodziców również w okresie studiów, muszą oni liczyć się z kolejnym wydatkiem, ponad 130 tys. zł.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  ...specjalistów, głównie z wykształceniem technicznym i znajomością mniej popularnych języków obcych, takich jak czeski, turecki, arabski czy niderlandzki. Centra usług biznesowych w Polsce już teraz musza sięgać(...) zagrożone. Zyskają Łódź i Warszawa? Jak wynika z danych 2 Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) głównymi aglomeracjami, w których inwestorzy otwierają centra usług biznesowych są...

 • Mieszkaniówka bije rekordy, ale zbliżają się do pit-stopu

  Deweloperzy mieszkaniowi śrubują w Polsce rekordy aktywności, choć w ich poczynaniach można już dostrzec oznaki coraz większej ostrożności, podyktowanej m.in. znaczącymi wzrostami cen gruntów i usług wykonawczych.