• Informacje na temat:

  średnia cena paliw w polsce

Artykuły na temat: średnia cena paliw w polsce
 • Za pensję Polacy mogą kupić najwięcej paliwa w regionie

  Za średnią miesięczną płacę brutto Polacy mogą zatankować ok. 700 litrów paliwa. To więcej niż w większości krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 • Paliwa: Rekordowo tani olej napędowy

  Na rynku paliw średnia cena oleju napędowego, po 12. kolejnych tygodniach spadków wyrównała w tym tygodniu wieloletnie minimum zanotowane ostatnio w lutym tego roku. Zdaniem analityków z e-pertol na stacjach będzie nadal taniej.

 • Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  ...8700 zł w pierwszym kwartale. Jest to o 55 proc. więcej niż przeciętnie w Polsce (5600 zł). W sumie średnia dla 300 tys. osób wyróżnionych w trzech sekcjach PKD jest zbliżona do poziomu 9 tys. zł(...) w innych regionach kraju. Przede wszystkim dotyczy to nieruchomości. Średnia cena transakcyjna metra kwadratowego nowego mieszkania w Warszawie wynosi według danych NBP ok. 8 tys. zł. Natomiast dla 10

 • Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach

  Od końca października na krajowym rynku paliw obserwujemy wyraźne pogorszenie nastrojów, ale to ten tydzień na stacjach przynosi największe i to niekorzystne zmiany dla kierowców. Benzyny drożeją średnio o 10 - 11 gr/l, olej napędowy o 11 gr/l i autogaz o 4 g/l.

 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  Urząd Statystyczny GUS jest urzędem gromadzącym i przetwarzającym dane statystyczne odnośnie wielu różnych dziedzin funkcjonowania państwa. Zajmuje się między innymi demografią, cenami, produkcją(...) Przeciętne wynagrodzenie miesięczne: 5582 PLN Zmiana w stosunku do 2010: +2,5%  28. Urząd Regulacji Energetyki Urząd ma za zadanie regulować gospodarkę paliwami i energią oraz promować...

 • Nie ma wytłumaczenia dla tak wysokich cen. Paliwa muszą tanieć

  Ceny paliw w Polsce utrzymują się na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do cen diesla czy benzyny bezołowiowej na europejskim rynku hurtowym. Różnice są na tyle duże, że nawet biorąc pod uwagę wszystkie elementy podtrzymujące ekstremalnie wysokie ceny w detalu, można spodziewać się gwałtownych spadków w najbliższych tygodniach - zapowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ...dla Europy - Warto podkreślić, iż w przypadku pracowników zatrudnionych w Polsce, realny prognozowany wzrost wynagrodzeń na poziome 3,4 proc. jest jednym z najwyższych w Europie. Wpływa na to utrzymująca się deflacja, spowodowana światowym spadkiem cen paliw i żywności oraz dobra kondycja polskiej gospodarki. Prognoza ta oznacza, że notowany w Polsce wzrost gospodarczy nareszcie będzie odczuwalny...

 • Protesty kierowców przyczyniają się do obniżek cen paliw

  Stacje benzynowe w większości unijnych krajów nie kwapią się z obniżkami cen paliw. Są jednak dwa wyjątki - Bułgaria i Francja. Nie ma w tym jednak przypadku. Francuscy i bułgarscy kierowcy zaczęli protestować przeciwko wysokim cenom i niewykluczone, że to przyczyniło się do obniżek - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • ...pilnować, by nie sprzedawać kredytobiorcom pieniędzy taniej, niż je kupił. Do tego służy wskaźnik WIBOR, czyli średnia cena, po jakiej bank kupuje pieniądze na rynku międzybankowym. Na ten wskaźnik(...) comiesięcznych rat, które przedstawił im doradca, nie przeraziła ich. 2700 złotych? Dadzą radę! – Patrzyliśmy na świat przez różowe okulary. Przez myśl nam nie przeszło, że warto rozważyć różne scenariusze...

 • Ceny paliw: Konsumenci mogą być spokojni

  Niektórzy eksperci alarmują, że cena litra 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego wkrótce przekroczy 5 zł. Z kolei zwiększone koszty dostaw produktów do sklepów sprawią, że zdrożeje też żywność. Analityk Krzysztof Michrowski uspokaja, że przed świętami średnia cena "bezołowiówki" może wynieść maksymalnie 4,78 zł. Podrożeje więc o ok. 5 gr.