• Informacje na temat:

  średnia cena paliw w polsce

Artykuły na temat: średnia cena paliw w polsce
 • Za pensję Polacy mogą kupić najwięcej paliwa w regionie

  Za średnią miesięczną płacę brutto Polacy mogą zatankować ok. 700 litrów paliwa. To więcej niż w większości krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 • Paliwa: Rekordowo tani olej napędowy

  Na rynku paliw średnia cena oleju napędowego, po 12. kolejnych tygodniach spadków wyrównała w tym tygodniu wieloletnie minimum zanotowane ostatnio w lutym tego roku. Zdaniem analityków z e-pertol na stacjach będzie nadal taniej.

 • Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  ...8700 zł w pierwszym kwartale. Jest to o 55 proc. więcej niż przeciętnie w Polsce (5600 zł). W sumie średnia dla 300 tys. osób wyróżnionych w trzech sekcjach PKD jest zbliżona do poziomu 9 tys. zł(...) w innych regionach kraju. Przede wszystkim dotyczy to nieruchomości. Średnia cena transakcyjna metra kwadratowego nowego mieszkania w Warszawie wynosi według danych NBP ok. 8 tys. zł. Natomiast dla 10

 • Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach

  Od końca października na krajowym rynku paliw obserwujemy wyraźne pogorszenie nastrojów, ale to ten tydzień na stacjach przynosi największe i to niekorzystne zmiany dla kierowców. Benzyny drożeją średnio o 10 - 11 gr/l, olej napędowy o 11 gr/l i autogaz o 4 g/l.

 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  Urząd Statystyczny GUS jest urzędem gromadzącym i przetwarzającym dane statystyczne odnośnie wielu różnych dziedzin funkcjonowania państwa. Zajmuje się między innymi demografią, cenami, produkcją(...) Przeciętne wynagrodzenie miesięczne: 5582 PLN Zmiana w stosunku do 2010: +2,5%  28. Urząd Regulacji Energetyki Urząd ma za zadanie regulować gospodarkę paliwami i energią oraz promować...

 • Nie ma wytłumaczenia dla tak wysokich cen. Paliwa muszą tanieć

  Ceny paliw w Polsce utrzymują się na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do cen diesla czy benzyny bezołowiowej na europejskim rynku hurtowym. Różnice są na tyle duże, że nawet biorąc pod uwagę wszystkie elementy podtrzymujące ekstremalnie wysokie ceny w detalu, można spodziewać się gwałtownych spadków w najbliższych tygodniach - zapowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Zarobki i koszty życia w Niemczech

  ...zapłacić ponad 2 razy więcej. Nasz zachodni sąsiad nie zachęca do podróżowania transportem publicznym. Przeciętna cena biletu autobusowego jest o 248 proc. wyższa niż w Polsce, a różnica w cenach paliwa(...) kierowników sprzedaży jest ponaddwukrotnie wyższe niż średnia krajowa u naszego zachodniego sąsiada. Natomiast do zawodów najsłabiej opłacanych należą m.in. kucharze, kasjerzy i fryzjerzy...

 • Protesty kierowców przyczyniają się do obniżek cen paliw

  Stacje benzynowe w większości unijnych krajów nie kwapią się z obniżkami cen paliw. Są jednak dwa wyjątki - Bułgaria i Francja. Nie ma w tym jednak przypadku. Francuscy i bułgarscy kierowcy zaczęli protestować przeciwko wysokim cenom i niewykluczone, że to przyczyniło się do obniżek - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ...dla Europy - Warto podkreślić, iż w przypadku pracowników zatrudnionych w Polsce, realny prognozowany wzrost wynagrodzeń na poziome 3,4 proc. jest jednym z najwyższych w Europie. Wpływa na to utrzymująca się deflacja, spowodowana światowym spadkiem cen paliw i żywności oraz dobra kondycja polskiej gospodarki. Prognoza ta oznacza, że notowany w Polsce wzrost gospodarczy nareszcie będzie odczuwalny...

 • Analitycy: W przedświąteczny tydzień możliwy dalszy wzrost cen paliw

  Przedświąteczny tydzień może przynieść dalszy wzrost detalicznych cen paliw o 5-10 groszy na litrze - podał BM Reflex. Wkrótce za litr benzyny Pb95 i diesla prawdopodobnie zapłacimy tyle samo - dodano.