• Informacje na temat:

  średnia krajowa pensja

Artykuły na temat: średnia krajowa pensja
 • Ile mandatów zapłacisz za średnią pensję?

  Wielu z nas zdarza się łamać obowiązujące przepisy. W końcu kto nigdy nie przechodził przez jezdnię na czerwonym świetle? Czy każdy zawsze pamięta o zapinaniu pasów bezpieczeństwa? Na szczęście na straży prawa stoją odpowiednie służby i nie wahają się ukarać niesfornego obywatela mandatem.

 • Ile pensji wystarczy na spokojny sen?

  Minimalny poziom oszczędności, jaki uważamy za konieczny dla naszego poczucia bezpieczeństwa to średnio 69 tys. zł czyli równowartość prawie 20 średnich krajowych.

 • Ile mundialowych piłek kupisz za średnią pensję?

  Piłka Brazuka Final, używana podczas Mundialu warta jest aż jedną czwartą średniej wypłaty w Polsce.

 • Rośnie zdolność kredytowa Polaków

  Rosnące pensje Polaków, spadające oprocentowanie kredytów i polityka kredytowa banków powodują, że tzw. zdolność kredytowa ewentualnych nabywców nieruchomości systematycznie rośnie. Rodzina, której członkowie zarabiają średnią krajową, może liczyć na kredyt pozwalający kupić całkiem spore mieszkanie - przekonują eksperci.

 • Urzędnik zarabia prawie trzy pensje minimalne

  ...wynagrodzenia rosły w ostatnich latach (około 2% rocznie). Z kolei urzędnicy administracji państwowej w latach 2005-2013 przeciętnie zarabiali o 41% więcej niż wynosiła średnia krajowa w analizowanym...

 • Trzyosobowa rodzina, w której oboje dorośli pracują, może dziś zadłużyć się na mieszkanie na kwotę 476 tys. zł (mediana) - wynika z szacunków Open Finance. Nic z tego jednak jeśli potencjalny kredytobiorca nie ma gotówki na wkład własny i pokrycie kosztów transakcyjnych.

 • Młodzi chcą mniej niż wynosi średnia krajowa... na początku

  Studenci i absolwenci podejmując swoją pierwszą pracę chcieliby zarabiać około 2 tys. na rękę, czyli blisko 500 zł mniej niż wynosi średnia krajowa netto*. W perspektywie 3 lat oczekują jednak dynamicznego wzrostu swojej płacy, średnio o ok. 800 złotych rocznie - wynika z badania Campus 2011, przeprowadzonego dla serwisu Pracuj.pl.

 • Kredyt mieszkaniowy pochłania co trzecią zarobioną złotówkę

  Dekadę temu za przeciętne wynagrodzenie netto można było kupić 1,4 m kw. mieszkania. Mało? Dziś pensja starcza na o połowę mniej. Gdyby ponadto do zakupu 50-metrowego mieszkania zaprzęgnąć kredyt, rata pochłaniałaby 33 proc. miesięcznego wynagrodzenia. Jest to znacznie lepszy wynik niż w 2009 roku, ale wciąż brakuje dużo do tego z roku 2006, kiedy na ratę wystarczyło przeznaczyć 19 proc. pensji

 • Warmińsko-Mazurskie: Coraz więcej pracowników nie dostaje pensji

  ...wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w regionie 3191,33 zł, a średnia krajowa wynosiła wówczas 3650,06 zł.

 • Sprawdź, ile oddajesz państwu w formie składek i podatków

  Jeśli zarabiasz 2800 zł netto miesięcznie na rękę (średnia krajowa), to twoja wypłata jest obciążona składkami i podatkami w kwocie 1900 zł - wyliczają eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.