• Informacje na temat:

  średnia płaca w polsce w 2014 roku

Artykuły na temat: średnia płaca w polsce w 2014 roku
 • Zarabiają 1639 zł netto - średnia płaca w mikroprzedsiębiorstwach

  Według ostatniego raportu Głównego Urzędu Statystycznego, w 2014 roku działalność gospodarczą w Polsce prowadziło 1826,3 tys. mikroprzedsiębiorstw, czyli podmiotów o liczbie pracujących, która nie przekracza 9 osób. Oznacza to wzrost o ponad 4 proc. w skali całego roku. Najwyższy odsetek stanowiły firmy zajmujące się handlem i naprawą samochodów (26 proc.), administrowaniem (13 proc...

 • Średnia podwyżka cen za wodę wyniesie ok. 2,5 zł miesięcznie na rodzinę - resort środowiska

  - Ceny za metr sześcienny wody, w zależności od wielkości miasta, wzrosną od 15 do 40 groszy - zapowiedział w środę wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski. Jego zdaniem, oznacza to, że czteroosobowa rodzina za wodę zapłaci miesięcznie o blisko 2,5 zł więcej.

 • Płaca i praca pielęgniarek w Polsce

  ...24 maja 2016 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie rozpoczął się protest pielęgniarek i położnych. Żądania strajkujących dotyczyły podwyżki płac, a także zwiększenia poziomu zatrudnienia w ich placówce. W sprawie głos zabrał minister zdrowia oraz premier, a w debacie publicznej rozgorzała dyskusja czy postulaty pielęgniarek są uzasadnione. Chociaż protest zawieszono, to spór nadal trwa...

 • "Gazeta Polska codziennie": Banki nas łupią

  Od grudnia 2014 r. średnia miesięczna opłata za prowadzenie konta bankowego wzrosła prawie o 24 proc. Zdaniem analityków banki powszechnie podnoszą ceny na swoje usługi.

 • Zarobki w Warszawie w 2015 roku

  Zgodnie z powszechnym przekonaniem płace w Warszawie są najwyższe w Polsce. Potwierdzają to również wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z 2015 roku firmy Sedlak & Sedlak. Przyjrzyjmy się więc, jakie wynagrodzenia otrzymywali w ubiegłym roku zatrudnieni w stolicy.

 • Polski biznes wyprowadza się nie tylko do Wielkiej Brytanii

  Emigracja biznesowa zatacza coraz szersze kręgi i już dawno przestała dotyczyć wyłącznie nazwisk z listy najbogatszych Polaków. Różne formy optymalizacji zyskują na popularności także wśród mniejszych firm, a nawet mikroprzedsiębiorstw, które korzystając z unijnych przepisów wyprowadzają swoje siedziby za granicę.

 • Płaca minimalna zależna od regionu? Najniższa w najbiedniejszych

  Dziś płaca minimalna dla całego kraju ustalana jest na kolejny rok przez rząd, po konsultacjach ze związkami zawodowymi i pracodawcami w ramach Rady Dialogu Społecznego. W 2017 r. wyniesie 2 tys(...) jest wciąż dużym problemem, obniżka miałaby zachęcać przedsiębiorców do inwestycji i rozruszać zatrudnienie. Pomysł lokalnego obniżania minimalnego wynagrodzenia podoba się pracodawcom. - Płaca na...

 • MRiRW: Polska powinna być samowystarczalna w produkcji wieprzowiny

  Resort rolnictwa przygotowuje program odbudowy pogłowia trzody chlewnej. Obecnie Polska jest dużym importerem prosiąt oraz mięsa wieprzowego, a powinna stać się samowystarczalna pod tym względem - powiedział w czwartek wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

 • Zarobki w firmach polskich i zagranicznych w 2014 roku

  Średnie zarobki w Polsce w 2014 roku wynosiły 4150 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Jednak połowa pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach z przewagą kapitału polskiego nie zarabiała więcej niż 3600 zł. Firmy krajowe płaciły przeciętnie o około 40 proc. mniej niż firmy z przewagą kapitału zagranicznego. Średnia...

 • Głównymi najemncami w Polsce - co może być sporym zaskoczeniem - są osoby po czterdziestce, a nie, jakby się wydawało, studenci - wynika z danych publikowanych przez GUS.