• Informacje na temat:

  średnia płaca w polsce w 2014 roku

Artykuły na temat: średnia płaca w polsce w 2014 roku
 • Zarabiają 1639 zł netto - średnia płaca w mikroprzedsiębiorstwach

  Według ostatniego raportu Głównego Urzędu Statystycznego, w 2014 roku działalność gospodarczą w Polsce prowadziło 1826,3 tys. mikroprzedsiębiorstw, czyli podmiotów o liczbie pracujących, która nie przekracza 9 osób. Oznacza to wzrost o ponad 4 proc. w skali całego roku. Najwyższy odsetek stanowiły firmy zajmujące się handlem i naprawą samochodów (26 proc.), administrowaniem (13 proc...

 • "Rzeczpospolita": Biegun biedy przesuwa się na południe

  Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego Polska w tym roku będzie bogatsza od Portugalii - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

 • Od nowego roku wyższa płaca minimalna i stawka godzinowa

  Od nowego roku płaca minimalna wzrośnie z obecnych 2100 zł do 2250 zł.

 • Średnia podwyżka cen za wodę wyniesie ok. 2,5 zł miesięcznie na rodzinę - resort środowiska

  - Ceny za metr sześcienny wody, w zależności od wielkości miasta, wzrosną od 15 do 40 groszy - zapowiedział w środę wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski. Jego zdaniem, oznacza to, że czteroosobowa rodzina za wodę zapłaci miesięcznie o blisko 2,5 zł więcej.

 • Płaca i praca pielęgniarek w Polsce

  ...24 maja 2016 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie rozpoczął się protest pielęgniarek i położnych. Żądania strajkujących dotyczyły podwyżki płac, a także zwiększenia poziomu zatrudnienia w ich placówce. W sprawie głos zabrał minister zdrowia oraz premier, a w debacie publicznej rozgorzała dyskusja czy postulaty pielęgniarek są uzasadnione. Chociaż protest zawieszono, to spór nadal trwa...

 • "Gazeta Polska codziennie": Banki nas łupią

  Od grudnia 2014 r. średnia miesięczna opłata za prowadzenie konta bankowego wzrosła prawie o 24 proc. Zdaniem analityków banki powszechnie podnoszą ceny na swoje usługi.

 • Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią

  ...rosły w tempie PKB), przeciętny zatrudniony w Polsce pracownik w 2017 roku zarabiałby średnio o 1834 zł brutto więcej niż zarabia obecnie (średnia pensja wynosiłaby nie 4517 zł, a 6351 zł).  Zliczając łącznie od 2000 roku wszystkie "stracone" w ten sposób pensje, przeciętny Polak zarobiłby o 190,3 tys. zł więcej.  Polsce nadal wiele brakuje też do średniej unijnej pensji. Według danych...

 • Polski biznes wyprowadza się nie tylko do Wielkiej Brytanii

  Emigracja biznesowa zatacza coraz szersze kręgi i już dawno przestała dotyczyć wyłącznie nazwisk z listy najbogatszych Polaków. Różne formy optymalizacji zyskują na popularności także wśród mniejszych firm, a nawet mikroprzedsiębiorstw, które korzystając z unijnych przepisów wyprowadzają swoje siedziby za granicę.

 • Zarobki w Warszawie w 2015 roku

  Zgodnie z powszechnym przekonaniem płace w Warszawie są najwyższe w Polsce. Potwierdzają to również wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z 2015 roku firmy Sedlak & Sedlak. Przyjrzyjmy się więc, jakie wynagrodzenia otrzymywali w ubiegłym roku zatrudnieni w stolicy.

 • MRiRW: Polska powinna być samowystarczalna w produkcji wieprzowiny

  Resort rolnictwa przygotowuje program odbudowy pogłowia trzody chlewnej. Obecnie Polska jest dużym importerem prosiąt oraz mięsa wieprzowego, a powinna stać się samowystarczalna pod tym względem - powiedział w czwartek wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.