• Informacje na temat:

  średnia płaca w polsce w 2015

Artykuły na temat: średnia płaca w polsce w 2015
 • Zarobki w Polsce: Średnia płaca wynosi 865 euro

  Polacy zarabiają mniej od Czechów, a dwa razy wyższą średnią pensję mają przeżywający kryzys Grecy. Jesteśmy jednym z najgorzej opłacanych narodów w Europie - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

 • Rosną płace i liczba miejsc pracy

  Główny Urząd Statystyczny podał informację o wynagrodzeniu i zatrudnieniu w lutym. Średnia płaca w ubiegłym miesiącu była o 3,9 procent wyższa niż przed rokiem. Zatrudnienie wzrosło w ujęciu rocznym o 2,5 procent.

 • Zarabiają 1639 zł netto - średnia płaca w mikroprzedsiębiorstwach

  Według ostatniego raportu Głównego Urzędu Statystycznego, w 2014 roku działalność gospodarczą w Polsce prowadziło 1826,3 tys. mikroprzedsiębiorstw, czyli podmiotów o liczbie pracujących, która nie przekracza 9 osób. Oznacza to wzrost o ponad 4 proc. w skali całego roku. Najwyższy odsetek stanowiły firmy zajmujące się handlem i naprawą samochodów (26 proc.), administrowaniem (13 proc...

 • Wyraźna poprawa sytuacji materialnej Polaków

  Jak podał GUS, w 2016 r. wystąpiła wyraźna poprawa sytuacji materialnej wszystkich grup społeczno-ekonomicznych gospodarstw domowych w Polsce. Gospodarstwa domowe osiągały wyższe dochody i ponosiły większe wydatki.

 • Płaca i praca pielęgniarek w Polsce

  ...w danym kraju można zauważyć, że w Polsce są one zbliżone. Okazuje się jednak, że w większości badanych krajów OECD wynagrodzenia pielęgniarek są wyższe niż średnia. Wskaźnik ten najwyższe wartości(...) w Polsce, http://ozzpip.pl/wp-content/uploads/2015/05/Raport-ko proc.C5 proc.84cowy_ankiety.pdf, [dostęp: 1.06.2016] Ustawa z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej, (Dz.U.91.91.408)

 • Średnia podwyżka cen za wodę wyniesie ok. 2,5 zł miesięcznie na rodzinę - resort środowiska

  - Ceny za metr sześcienny wody, w zależności od wielkości miasta, wzrosną od 15 do 40 groszy - zapowiedział w środę wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski. Jego zdaniem, oznacza to, że czteroosobowa rodzina za wodę zapłaci miesięcznie o blisko 2,5 zł więcej.

 • Płaca minimalna - wady i zalety

  Polemika nad tym, czy płaca minimalna ma więcej plusów, czy minusów może budzić kontrowersje, ponieważ nie wszystkie argumenty mają taką samą wagę, a problem należy rozpatrywać całościowo. Sprzeciw dla płacy minimalnej nie jest ukierunkowany jedynie w stronę jej całkowitego zniesienia. W społeczeństwie toczy się swoista dyskusja nad tym, jak dynamicznie podnoszone minimalne wynagrodzenie może...

 • "Gazeta Polska codziennie": Banki nas łupią

  Od grudnia 2014 r. średnia miesięczna opłata za prowadzenie konta bankowego wzrosła prawie o 24 proc. Zdaniem analityków banki powszechnie podnoszą ceny na swoje usługi.

 • ​TNS: Płaca minimalna powinna wynosić średnio 2535 zł

  Trzy czwarte Polaków twierdzi, że płaca minimalna powinna być wyższa od obecnej 1750 zł i wynosić średnio 2535 zł - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania TNS. Według respondentów, wyższa powinna być też minimalna stawka brutto za godzinę pracy.

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.