• Informacje na temat:

  średnie wydatki budżetowe w polsce

Artykuły na temat: średnie wydatki budżetowe w polsce
 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  Polska nie należy niestety do krajów, które mogłyby się pochwalić nadwyżkami budżetowymi. Corocznie problemem naszym nie jest to jak uniknąć dziury budżetowej, ale co zrobić, aby się nie powiększała i z jakich środków ją sfinansować. W tym kontekście szczególnie drażliwym problemem jest zasadność i efektywność wydawanych przez nasze państwo pieniędzy.

 • KUKE: Coraz mniej firm ogłasza bankructwo

  podlaskim (0,32 proc.). Średnie natężenie upadłości spółek prawa handlowego w Polsce uległo obniżeniu do poziomu 0,98 proc. z 1,01 proc. przed miesiącem, przed rokiem w lutym wynosiło ono 1,15 proc.

 • Pracodawcy: Większość zakładów pracy chronionej może upaść

  ...- Większość zakładów pracy chronionej upadnie, jeśli wejdą w życie rozwiązania proponowane przez rząd w ustawie okołobudżetowej - alarmowali uczestnicy poniedziałkowej konferencji zorganizowanej przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 • Agencja Fitch potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" - podano w komunikacie. Perspektywa ratingu pozostała stabilna. Fitch podwyższył prognozy dynamiki PKB Polski i obniżył ścieżkę długu publicznego w relacji do PKB.

 • Student - absolwent - bezrobotny

  Co trzecia osoba bez pracy w Polsce jest w wieku 25-34 lat. Dotyczy to również dużych miast, np. Warszawy. Mści się masowa likwidacja szkół zawodowych i techników w ostatnich 10 latach. Z lawinowo rosnącą liczbą bezrobotnych absolwentów szkół wyższych i liceów rząd nie wie co zrobić.

 • Drugie czytanie budżetu na 2018 rok

  Dochody budżetu w 2018 r. będą wyższe o 3,5 proc., dzięki m.in. działaniom nakierowanym na odbudowę wpływów podatkowych - mówił przewodniczący komisji finansów publicznych Jacek Sasin (PiS) podczas drugiego czytania projektu budżetu na 2018 r. - Platforma nie może poprzeć budżetu "dla rodziny PiS" i rodziny Radia Maryja" - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Złożył wniosek o odrzucenie projektu, ale także złożył poprawki zwiększające nakłady na ochronę zdrowia.

 • Będą podwyżki dla budżetówki. Rząd znalazł 2 mld zł

  ...urzędnicy po raz pierwszy od lat głosowali na PiS, a nie, jak mieli to wcześniej w zwyczaju, na PO. Tymczasem większość tegorocznych podwyżek w sferze budżetowej to zasługa poprzedniego rządu. Obecny zdecydował się tylko realizować jego plany. Ale okazał się bardziej hojny od poprzedników dla urzędników sądowych i żołnierzy. W budżecie na 2016 r. na wzrost wynagrodzeń dla sfery budżetowej...

 • Raport bieżący nr 13/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Comp S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej "Spółka”) informuje,...

 • Pensje urzędników odmrożone. Możliwe nawet 20 proc. podwyżki

  ...dla budżetu. Podwyżki na poziomie 5 proc. dla ponad 120 tys. urzędników służby cywilnej oznaczałyby wydatek 345 mln zł. Ale oprócz nich w państwowej sferze budżetowej zatrudnione jest drugie tyle(...) by było dodatkowych 2 mld zł. A przy podwyżce pensji o 3,5 proc. - 1,5 mld zł. Wariant hojny oznaczałby dla państwa jeszcze większe wydatki. - Podwyżka powinna uwzględniać wyrównanie od chwili...

 • - Przy możliwym wzroście PKB na poziomie 4,0 proc. za 2011 r., Polska "ma potencjał, by wyrosnąć ze swych obecnych trudności fiskalnych (bez konieczności dokonywania głębokich cięć wydatków - PAP) - powiedział PAP David Hauner z Bank of America Merrill Lynch.