• Informacje na temat:

  średnie wynagrodzenie gus

Artykuły na temat: średnie wynagrodzenie gus
 • Średnie wynagrodzenie zbliżyło się do 5000 zł

  ...znacznie wyższe, gdyby tylko była możliwość znalezienie chętnych do podjęcia pracy - komentuje Andrzej Kubisiak, dyrektor ds. analiz w Work Service. GUS poinformował również o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu brutto w październiku. W sektorze przedsiębiorstw było ono wyższe o 7,3 proc. r/r i wyniosło 4973,73 zł. - Po raz pierwszy w historii średnie wynagrodzenie zbliżyło się tak blisko...

 • GUS: Wynagrodzenie w czerwcu wzrosło o 6,0 proc.

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w czerwcu wyniosło 4508,1 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 6,0 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rok do roku wzrosło o 4,3 proc.

 • Wynagrodzenia: Górnictwo na szczycie!

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w ubiegłym roku 4852 zł. Było nominalnie o 7,1 proc. wyższe niż w roku poprzednim – wynika z danych GUS. W poszczególnych branżach podwyżki były mocno zróżnicowane. Najbardziej wynagrodzenia wzrosły w górnictwie węgla kamiennego i brunatnego – o 12,5 proc. To branża wyjątkowa od dekad: podwyżki płac są tam często luźno związane...

 • Wynagrodzenie w listopadzie wzrosło o 6,5 proc. rok do roku

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w listopadzie wyniosło 4610,79 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 6,5 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rok do roku wzrosło o 4,5 proc.

 • Średnie miesięczne wynagrodzenie w Polsce wzrosło w ciągu 9 lat o 1400 zł

  Z danych GUS wynika, że w ciągu ostatnich 9 lat średnie miesięczne wynagrodzenie w Polsce wzrosło o 1400 zł. W 2005 r. Polacy zarabiali przeciętnie 2380 zł brutto. Pięć lat później, czyli w 2010 r. było to już 3225 zł, a w 2014 r. średnia pensja wzrosła do 3784 zł.

 • Wynagrodzenie w listopadzie wzrosło o 2,7 proc. rok do roku

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w listopadzie wyniosło 4004,80 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 2,7 proc., a miesiąc do miesiąca wzrosło o 0,6 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

 • GUS: Ile zarabiają lekarze? Jest najnowszy raport

  GUS opublikował opracowanie "Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2016 r.". Badanie realizowane jest co dwa lata. Lekarze znaleźli się w grupie specjalistów. Jak informuje GUS w październiku 2016 r. specjaliści przeciętnie osiągnęli wynagrodzenie o 22,9 proc. wyższe od średniego.

 • Wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w październiku wzrosło o 7,6 proc.

  Główny Urząd Statystyczny poinformował o wzroście płac w Polsce. W październiku przeciętne wynagrodzenie brutto (w sektorze przedsiębiorstw) sięgnęło prawie 5 tys. zł!

 • Przeciętna płaca to już prawie 5 tys. zł. Czy wynagrodzenia nadal będą rosły?

  Przeciętna płaca brutto w sektorze przedsiębiorstw jest coraz bliżej granicy 5 tys. zł. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w marcu średnie wynagrodzenie wyniosło 4886,56 zł. Było o 6,7 proc. wyższe(...) stosunkowo łatwo, bo w I półroczu 2017 r. wzrost średniej płacy nie przekraczał 5 proc. Później jednak przyśpieszył już do ponad 6 proc. Duża część ekonomistów spodziewa się jednak, że w kolejnych...

 • Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w październiku 2014 r. wynosiło ponad 4,1 tys. zł, a przeciętne wynagrodzenie godzinowe blisko 23 zł brutto - informuje GUS. W tym czasie mężczyźni zarabiali średnio o ok. 770 zł więcej od kobiet.