• Informacje na temat:

  średnie wynagrodzenie w niemczech

Artykuły na temat: średnie wynagrodzenie w niemczech
 • Wynagrodzenia w Niemczech

  ...nominalnego i realnego oraz inflacji przedstawiono na wykresie 1. W której branży w Niemczech płacą najlepiej? W 2012 roku średnie, roczne wynagrodzenie w przemyśle i usługach ogółem wynosiło(...) zatrudnieni otrzymywali rocznie 36 701 euro. Jak już wspomniano, średnie roczne wynagrodzenie w przemyśle i usługach w Niemczech wynosiło 44 991 euro. Płace zróżnicowane były w zależności od miejsca...

 • Najemcy wydają ponad 40 proc. wynagrodzenia na "dach nad głową"

  Najemców jest w Polsce około 1,6 mln. Jest to dwa razy więcej niż 5 lat temu, ale wciąż rodzimy rynek najmu jest jednym z najmniejszych w Europie. Powód? Nad Wisłą czynsz pochłania lwią część miesięcznego wynagrodzenia najemcy - wynika z szacunków Lion's Bank.

 • W przeliczeniu na naszą walutę, średnie zarobki Polaków w Austrii sięgają 12 tys. zł

  ...w Austrii. W tych dwóch krajach średnie zarobki Polaków są znacznie wyższe niż płaca minimalna i niewiele niższe niż średnie wynagrodzenie. Duże znaczenie ma delegowanie pracowników, brawa należą się(...)Średnie zarobki Polaków pracujących w Unii Europejskiej wyniosły blisko 6,7 tys. zł miesięcznie. Łącznie w całej Europie polscy emigranci zarobili w ubiegłym roku 120 mld zł, czyli ok. 6,5 proc...

 • Sektor MŚP z dużym potencjałem wzrostu

  Liczba małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest najniższa w Unii Europejskiej. Liczne bariery utrudniają jednak rozwój tego sektora - wynika z raportu "Małe i średnie firmy w Polsce - bariery i rozwój" przygotowanego przez Polityka Insight na zamówienie Banku Zachodniego WBK.

 • Wynagrodzenia nauczycieli w Polsce i na świecie

  Zgodnie z Kartą nauczyciela, w skład wynagrodzenia nauczycieli wchodzi wynagrodzenie zasadnicze, wszelkiego rodzaju dodatki (np. za wysługę lat, motywacyjne oraz funkcyjne), wynagrodzenia za nadgodziny i zastępstwa oraz nagrody i inne świadczenia.

 • Jak zaoszczędzić przed świętami na wymianie walut?

  Święta to czas, kiedy wiele osób przyjeżdża z zagranicy, aby spędzić je z bliskimi w Polsce. Niektórzy wybierają odwrotny kierunek i jadą do rodziny mieszkającej w innym kraju. Łączy ich jedno - każdy z nich musi wymienić walutę. Jak się okazuje, na jednej średniej pensji osoby zatrudnionej w Wielkiej Brytanii można zaoszczędzić nawet 250 zł, a w Niemczech prawie 280 zł. Jak to zrobić?

 • Zarobki Polaków w Niemczech

  ...trzy lata. Według raportu opublikowanego przez NBP w 2015 roku ich średnie miesięczne zarobki w 2012 roku wyniosły 2000 euro brutto. Dużą społeczność stanowią Polacy, którzy pracują w Niemczech sezonowo oraz ci, którzy są na emigracji od roku do 3 lat. Przeciętne wynagrodzenie tych pracowników wyniosło 1600 euro brutto. Nasi rodacy pracujący w Niemczech średnio zarabiają 1810 euro miesięcznie. Niemcy...

 • Średnie ceny OC wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 19 proc, a najtańsze OC 2016 oferują Liberty Ubezpieczenia, Benefia i AXA Direct. Z czego wynikają podwyżki i czy ubezpieczenia komunikacyjne będą wciąż drożeć? W pierwszym w 2016 roku raporcie o cenach ubezpieczenia OC sprawdziliśmy, które towarzystwa mają najtańsze ubezpieczenie samochodu i ile zapłacą kierowcy w poszczególnych miastach

 • Polacy przez granicę do pracy. Już nie tylko Niemcy

  Bezrobocie w Czechach jest najniższe w całej Unii Europejskiej, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyższe niż w Polsce. To sygnał, że tamtejszy rynek pracy może być atrakcyjny również dla naszych obywateli - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

 • PwC: W kieszeniach polskich podatników zostaje średnio 71 proc. pensji brutto

  Po odjęciu podatku dochodowego od osób fizycznych i składek na ubezpieczenie społeczne w kieszeniach polskich podatników o przeciętnych dochodach zostaje ok. 71 proc. pensji brutto, to prawie tyle samo, co średnio we wszystkich krajach UE - wynika z raportu PwC.