• Informacje na temat:

  środki na rozwój działalności gospodarczej

Artykuły na temat: środki na rozwój działalności gospodarczej
 • Jak motywować pracowników przedsiębiorstw przy problemach gospodarczych?

  ...obowiązków, stanowi to motywację do jak najlepszej pracy; " jasno określone kryteria rozwoju zawodowego i doskonalenia umiejętności - dążenie do celu, który stanowi dla pracownika awans czy rozwój(...). Następnie należy stworzyć zespół, składający się z różnych specjalistów i zidentyfikować problemy w danym obszarze działalności przedsiębiorstwa. Kolejne etapy wprowadzania zmiany, mającej na celu...

 • Połowa Polaków uważa, że 10 tys. zł wystarczy na start działalności gospodarczej

  49 proc. Polaków jest zdania, że za 10 tys. złotych można rozpocząć działalność gospodarczą - wynika z badania Barometr Providenta. W praktyce rzeczywiście tyle wystarczy na start, ale jak podkreślają eksperci, potem potrzebne są dodatkowe środki na rozwój.

 • 70 tys. zł otrzyma bezrobotny na założenie firmy

  Bezrobotni będą mogli ubiegać się jednocześnie o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej zarówno z Funduszu Pracy, jak i z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - dowiedziała się GP. Oznacza to, że do ich dyspozycji może być nawet 70 tys. zł. Eksperci podkreślają, że taka pomoc finansowa będzie miała pozytywny wpływ na rozwój gospodarki. Za 70 tys. zł można założyć na przykład...

 • Premie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

  100 tys. zł premii przysługuje na rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenach wiejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Można założyć gabinet dentystyczny, salon fryzjerski czy biuro rachunkowe. Warunkiem jest posiadanie ubezpieczenia w KRUS, by potem przez co najmniej 5 lat prowadzić działalność i podlegać ubezpieczeniom w ZUS.

 • Gdzie szukać pieniędzy na własną firmę?

  W okresie wzrastającego poziomu bezrobocia uruchomienie własnej działalności gospodarczej może okazać się sposobem na uzyskiwanie stałych dochodów. Co oczywiste, własna firma potrzebuje na start zastrzyku gotówki. Istnieje wiele możliwości uzyskania środków finansowych na rozruch biznesu. Kto i w jaki sposób może je uzyskać?

 • Czy kapitał ma narodowość? "Polski wzrost gospodarczy jest pewną iluzją"

  Z raportu "Kapitał zagraniczny: czy jesteśmy gospodarką poddostawcy?" Fundacji Kaleckiego wynika, że Polska jest krajem relatywnie silnie uzależnionym od zagranicznego kapitału. Nasuwa się kluczowe pytanie - to dobrze czy źle i czy kapitał ma narodowość?

 • Windykatorzy zadowoleni z zadyszki

  Sektor windykacyjny z ulgą wita pierwsze zwiastuny gospodarczej zadyszki, bowiem dobra koniunktura poprzednich lat powodowała wyraźnie mniejszą liczbę zleceń.

 • Ostatnie tak duże pieniądze na rozwój MŚP w Polsce

  Myślisz o własnej firmie? A może już zacząłeś swój biznes i zastanawiasz się jak sfinansować rosnące potrzeby rozwojowe? Na rynku jest wiele produktów finansowych dla firm we wczesnej fazie działalności. Nie tylko tradycyjnych biznesów, ale również startupów.

 • Europejskiej i z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (www.pfron.org.pl). Środki te mogą być przeznaczone na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu(...) gospodarczą zarejestrujesz w tzw. jednym okienku. Złóż wniosek o dokonanie wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG). Możesz to zrobić osobiście, elektronicznie...

 • Sektor MŚP chce skorzystać z kolejnej unijnej szansy. Pozyskane środki przeznaczy głównie na spłatę kredytów

  Z badania, wykonanego na zlecenie bitSecurities.io, wynika, że blisko 90 proc. właścicieli małych lub średnich firm nie słyszało o nowych przepisach w zakresie publicznej emisji papierów wartościowych. Po otrzymaniu informacji na ten temat, przeszło 80 proc. respondentów zadeklarowało chęć wyemitowania akcji albo obligacji.