• Informacje na temat:

  środki unijne

Artykuły na temat: środki unijne
 • ...« Po drugie, może Pani starać się o środki unijne. Po informacje należy zgłosić się do wojewódzkiego urzędu pracy w swoim województwie. Urzędy te udzielają pomocy finansowej przez różne(...)? Jest kilka sposobów na zdobycie pieniędzy – ważne, że ma Pani dużo zapału! A założenie własnej firmy może być bardzo dobrym pomysłem na dalsze życie. « Po pierwsze, o środki na...

 • Komisja Europejska chce uprościć procedury ubiegania się o środki unijne

  Komisja Europejska powinna rozważyć możliwości wprowadzenia ułatwień w dostępie do funduszy unijnych zaplanowanych w budżecie od 2020 roku - tak brzmi konkluzja grupy wysokiego szczebla ds. uproszczenia przepisów.

 • Czy Niemcy będą dopłacać do unijnego zasiłku dla bezrobotnych?

  ...zły, bo zniechęca do podejmowania działań o poprawę sytuacji na rynku pracy te kraje unijne, w których bezrobocie jest największe. Środki z unijnego funduszu na dofinansowanie państwowych zasiłków(...)Pomysł unijnego zasiłku dla bezrobotnych jest dziełem Laszlo Andora, eurokomisarza ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji. Wcześniej Andor przeforsował obowiązek zapewnienia młodocianym...

 • Polskie regiony mogą okazać się za bogate na pomoc unijną

  Brexit może doprowadzić do efektu statystycznego, a polskie regiony mogą stracić część unijnych dotacji - ostrzegł marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas spotkania w Komitecie Regionów UE.

 • Więcej unijnych pieniędzy na walkę z bezrobociem

  Unia Europejska przeznaczy więcej pieniędzy na walkę z bezrobociem. Szczególnie wśród młodych ludzi. Środki mają pochodzić z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu, że decyzje o wydatkowaniu znacznej części z nich zapadać będą na szczeblu regionalnym, pieniądze mają trafiać dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

 • Polska niezmiennie beneficjentem programów unijnych

  kraj jest wciąż na wyraźnym plusie. Środki, które przelewamy na konta unijne - w porównaniu do tych, jakie otrzymujemy, jako beneficjent bardzo wielu różnych programów - wciąż utrzymują się w stosunku

 • Resort pracy opóźnia wykonanie projektów unijnych

  Ze względu na brak środków Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wstrzymało podpisywanie umów z podmiotami, którym przyznało dotacje w unijnych konkursach. Resort nie wystąpił na czas o uruchomienie środków z rezerwy celowej ministra finansów. Pieniędzy zabrakło m.in. dla 24 organizacji pozarządowych, które mają realizować unijne projekty dotyczące społecznego nadzoru nad funkcjonowaniem...

 • Czeka nas gigantyczna kumulacja unijnych projektów

  W najbliższej perspektywie wydawania środków unijnych, Polska może mieć poważny problem z ich realizacją. Zdaniem ekspertów, z powodu kumulacji, może dojść do problemów z zasobami: pracownikami, materiałami i wykonawcami.

 • Pierwsze osoby zakładają firmy za środki z UE

  Rozpoczęły się wypłaty bezzwrotnych dotacji unijnych dla przedsiębiorców. W regionie świętokrzyskim już 419 osób zarejestrowało swoje firmy. Średnia wysokość pomocy, jaką otrzymali, wyniosła 35 tys. zł. 592 tys. zł wypłacono też 15 osobom na Dolnym Śląsku. Tam najniższe dofinansowanie wyniosło 33,8 tys., a najwyższe 40 tys. zł.

 • Tauron Dystrybucja pozyskał ze środków unijnych kolejne 33 miliony złotych na projekty inwestycyjne związane z modernizacją sieci elektroenergetycznej. W sumie spółka podpisała już 26 umów na dofinansowanie działań inwestycyjnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 na kwotę dotacji blisko 160 mln zł.