• Informacje na temat:

  środki unijne 2014

Artykuły na temat: środki unijne 2014
 • Więcej unijnych pieniędzy na walkę z bezrobociem

  Unia Europejska przeznaczy więcej pieniędzy na walkę z bezrobociem. Szczególnie wśród młodych ludzi. Środki mają pochodzić z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu, że decyzje o wydatkowaniu znacznej części z nich zapadać będą na szczeblu regionalnym, pieniądze mają trafiać dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

 • Komisja Europejska chce uprościć procedury ubiegania się o środki unijne

  Komisja Europejska powinna rozważyć możliwości wprowadzenia ułatwień w dostępie do funduszy unijnych zaplanowanych w budżecie od 2020 roku - tak brzmi konkluzja grupy wysokiego szczebla ds. uproszczenia przepisów.

 • Bezrobocie wkrótce znów wzrośnie. Trwała poprawa możliwa dopiero w II połowie 2014 r.

  ....  - Wbrew pozorom zatrudnienie tam wzrasta. Częściowo to jest związane z napływem środków unijnych, bo trzeba pamiętać, że my teraz te środki unijne wykorzystujemy bardzo dobrze i rzeczywiście jest(...), trwałe ożywienie jest możliwe dopiero w drugiej połowie 2014 r. Za poprawę sytuacji na rynku pracy częściowo odpowiedzialna jest też sfera publiczna. Prof. Drozdowicz-Bieć zaznacza, że w Polsce...

 • Czeka nas gigantyczna kumulacja unijnych projektów

  W najbliższej perspektywie wydawania środków unijnych, Polska może mieć poważny problem z ich realizacją. Zdaniem ekspertów, z powodu kumulacji, może dojść do problemów z zasobami: pracownikami, materiałami i wykonawcami.

 • Eurostat: Zatrważająco wielu młodych Europejczyków bez pracy

  Prawie 5 mln młodych mieszkańców UE jest bez pracy. Unijne programy aktywizacji zawodowej mogą odwrócić ten trend. Przykład: Portugalia i Niemcy.

 • Tauron Dystrybucja pozyskał ze środków unijnych kolejne 33 miliony złotych na projekty inwestycyjne związane z modernizacją sieci elektroenergetycznej. W sumie spółka podpisała już 26 umów na dofinansowanie działań inwestycyjnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 na kwotę dotacji blisko 160 mln zł.

 • Trzeba wykorzystać tłuste lata dla szkolnictwa zawodowego

  ...śląskie opracowało kompleksowy program rozwoju szkolnictwa zawodowego. Inne powinny je przygotować, jeśli chcą racjonalnie wydać środki unijne. Jakie działania będą finansowane ze środków UE? Środki(...)Rok szkolny 2014/2015 był poświęcony szkolnictwu zawodowemu. Co udało się w tym czasie zrobić? Rok Szkoły Zawodowców był okazją do wypromowania kształcenia zawodowego jako atrakcyjnej ścieżki...

 • Mazowsze: Wkrótce pierwsze konkursy i środki z RPO nowej perspektywy unijnej

  Przygotowywane są już konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza. Pierwsza pula pieniędzy z nowej perspektywy unijnej 2014-2020, wynosząca ok. 300 mln euro, zostanie skierowana tam do beneficjentów w trzecim i czwartym kwartale tego roku.

 • Uczelnie powoli dopasowują się do wymagań rynku pracy

  Coraz więcej uczelni, aby dostosować kształcenie do wymogów rynku pracy, angażuje się w środowisko lokalne, współpracując z pracodawcami i kształcąc atrakcyjnych dla nich pracowników. Inne szkoły rozwijają profil akademicki i przygotowują przyszłe elity badawcze kraju. Dużą szansą na rozwój uczelni są środki z nowej perspektywy unijnej.

 • Unia pomogła w budowie lotnisk-widm

  "Fundusze unijne pomogły Polsce zbudować lotniska 'widma'" - zagrzmiał tytuł raportu specjalnego Reuters.