• Informacje na temat:

  stacje kontroli pojazdów

Artykuły na temat: stacje kontroli pojazdów
 • ...policja może skontrolować pojazd, który ma zawieźć dzieci na kolonię. Zazwyczaj w czasie ferii i wakacji uruchamiane są specjalne punkty kontroli autokarów. Prośbę o sprawdzenie należy kierować do...

 • Rząd szykuje rewolucję w nadzorze nad stacjami kontroli pojazdów, a przedsiębiorcy alarmują - to spowoduje gigantyczne koszty i wzrost cen. Ucierpią na tym także kierowcy.

 • ...będą miały wszystkie urzędy powiatowe wydające prawo jazdy, ponad 4 tys. stacji kontroli pojazdów oraz ponad 7 tys. ośrodków szkolenia kierowców.(...) Ta zmiana przepisów jest wynikiem raportu Najwyższej Izby Kontroli (NIK). NIK, ujmując to najdelikatniej, totalnie skrytykowała działanie straży. Jak czytamy w raporcie...

 • Wojna o pieniądze kierowców trwa. Właściciele stacji kontroli pojazdów zapowiadają sabotaż

  Najpierw sfinansujemy stworzenie państwowego konkurenta, a potem masowo poupadamy - grzmią właściciele stacji kontroli pojazdów.

 • Zostań kierowcą mini caba

  ...tej podstawowej, którą przechodzi każde auto. Kosztuje ona ok. 100 Ł. O przyznaniu licencji świadczy naklejka na przedniej i tylniej szybie samochodu. Dodatkowe wymagania dotyczące pojazdów stawiają...

 • Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać za cofanie liczników w autach

  Za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - zakłada projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości, o którym wczoraj poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 • Zostań kierowcą mini caba

  ...tej podstawowej, którą przechodzi każde auto. Kosztuje ona ok. 100 Ł. O przyznaniu licencji świadczy naklejka na przedniej i tylniej szybie samochodu. Dodatkowe wymagania dotyczące pojazdów stawiają...

 • Wzrosną opłaty za przeglądy aut. Spóźnieni zapłacą podwójnie

  Kierowca, który spóźni się z badaniem technicznym pojazdu, nie będzie musiał jechać do "państwowej" SKP, ale za badanie zapłaci podwójnie. Opłaty za diagnostykę zostaną podniesione i będą rosły co roku wraz z inflacją.

 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  Przedstawiciele kilkudziesięciu zawodów protestują przeciwko planom otwarcia dostępu do wykonywania reglamentowanej dotychczas pracy. Takie same protesty odbywają się w krajach południa Europy. W próbie otwarcia zawodów, do których wstęp był utrudniony, upatruje się dziś w całej Europie lekarstwa na pobudzenie wzrostu gospodarczego.

 • Rewolucja w systemie badań okresowych pojazdów: spóźniony przegląd będzie słono kosztował

  Nawet 200 km do przejechania, by zdobyć stempel w dowodzie rejestracyjnym, i to za dwa razy wyższą cenę? Taki może być efekt nowych przepisów, które proponuje rząd dla zapominalskich kierowców. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) szykuje rewolucję w systemie badań okresowych pojazdów. Przegapienie terminu badań może sporo kosztować - czasu i pieniędzy.