• Informacje na temat:

  stacje kontroli pojazdów

Artykuły na temat: stacje kontroli pojazdów
 • ...policja może skontrolować pojazd, który ma zawieźć dzieci na kolonię. Zazwyczaj w czasie ferii i wakacji uruchamiane są specjalne punkty kontroli autokarów. Prośbę o sprawdzenie należy kierować do...

 • Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać za cofanie liczników w autach

  Za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - zakłada projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości, o którym wczoraj poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 • ...będą miały wszystkie urzędy powiatowe wydające prawo jazdy, ponad 4 tys. stacji kontroli pojazdów oraz ponad 7 tys. ośrodków szkolenia kierowców.(...) Ta zmiana przepisów jest wynikiem raportu Najwyższej Izby Kontroli (NIK). NIK, ujmując to najdelikatniej, totalnie skrytykowała działanie straży. Jak czytamy w raporcie...

 • Wzrosną opłaty za przeglądy aut. Spóźnieni zapłacą podwójnie

  Kierowca, który spóźni się z badaniem technicznym pojazdu, nie będzie musiał jechać do "państwowej" SKP, ale za badanie zapłaci podwójnie. Opłaty za diagnostykę zostaną podniesione i będą rosły co roku wraz z inflacją.

 • Zostań kierowcą mini caba

  ...tej podstawowej, którą przechodzi każde auto. Kosztuje ona ok. 100 Ł. O przyznaniu licencji świadczy naklejka na przedniej i tylniej szybie samochodu. Dodatkowe wymagania dotyczące pojazdów stawiają...

 • Rewolucja w systemie badań okresowych pojazdów: spóźniony przegląd będzie słono kosztował

  Nawet 200 km do przejechania, by zdobyć stempel w dowodzie rejestracyjnym, i to za dwa razy wyższą cenę? Taki może być efekt nowych przepisów, które proponuje rząd dla zapominalskich kierowców. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) szykuje rewolucję w systemie badań okresowych pojazdów. Przegapienie terminu badań może sporo kosztować - czasu i pieniędzy.

 • Zostań kierowcą mini caba

  ...tej podstawowej, którą przechodzi każde auto. Kosztuje ona ok. 100 Ł. O przyznaniu licencji świadczy naklejka na przedniej i tylniej szybie samochodu. Dodatkowe wymagania dotyczące pojazdów stawiają...

 • Ubezpieczenia samochodowe: Uwaga na "angliki"

  Ubezpieczenia samochodowe: Od soboty, 15 sierpnia 2015 roku, pojazdy przystosowana do ruchu lewostronnego mogą przejść badanie w stacji kontroli pojazdów, a potem uzyskać dowód rejestracyjny. OC tzw "anglików" może być jednak bardzo drogie.

 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  Przedstawiciele kilkudziesięciu zawodów protestują przeciwko planom otwarcia dostępu do wykonywania reglamentowanej dotychczas pracy. Takie same protesty odbywają się w krajach południa Europy. W próbie otwarcia zawodów, do których wstęp był utrudniony, upatruje się dziś w całej Europie lekarstwa na pobudzenie wzrostu gospodarczego.

 • Rząd przykręca śrubę kierowcom. Płacisz z góry i będzie trudniej o badanie techniczne auta

  Rząd zaostrza i zmienia zasady przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Od 30 października br. trzeba będzie płacić z góry - i to niezależnie od tego, czy samochód pomyślnie przejdzie kontrolę, czy nie. W ocenie pomysłodawców nic też nie da wyprawa do innej stacji diagnostycznej.