• Informacje na temat:

  stan armii polskiej

Artykuły na temat: stan armii polskiej
 • Sześć tysięcy nowych szeregowców w polskiej armii: Zarobią 2,5 tys. zł na rękę

  ...- W bieżącym roku zakłada się zwiększenie stanów osobowych kadry zawodowej do poziomu 101,5 tys. żołnierzy - zapowiada Ministerstwo Obrony Narodowej. Biorąc pod uwagę, że na koniec marca w polskiej armii służyło 95,5 tys. żołnierzy, to w najbliższych miesiącach przybędzie ich 6 tys. Prawie 80 proc. z nich będą stanowić szeregowi. - Kształtowanie stanów osobowych w latach 2011-2016 ukierunkowane...

 • Modernizacja wojska - do korekty, marsz!

  Pięć priorytetów; na tyle nas stać - uważa resort obrony. Nie ma pieniędzy na ambitne założenia planu modernizacji armii. Co przykrojone zamierzenia oznaczałyby dla polskiej branży obronnej?

 • "Urząd Wojska Polskiego"

  Większość naszej armii to urzędnicy, którzy zapomnieli, jak wygląda poligon. Choć ich zadania nie różnią się od pracy cywilów, korzystają z wojskowych przywilejów.

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.

 • Mit silnej polskiej gospodarki

  Wygląda na to, że im u sąsiadów gorzej, tym nasza klasa polityczna ma lepsze samopoczucie, choć społeczeństwo dalekie jest od optymizmu. Warto zastanowić się, co sprawia, że słabniemy gospodarczo(...) świata Niewątpliwie dostrzeże prostą zależność; tam, gdzie siła robocza jest jeszcze tańsza niż u nas (np. w Pakistanie, Indonezji i Bangladeszu), jeszcze lepiej radzą sobie...

 • Polskie okręty podwodne idą na dno

  Nasza armia miała kupić co najmniej trzy nowe okręty podwodne. Zamiast tego już wkrótce możemy nie mieć żadnego.

 • Jak zostać żołnierzem zawodowym przed zmianami emerytalnymi

  ...wolne stanowisko dla doświadczonego ochotnika, może mu zaproponować etat odpowiadający co najmniej posiadanemu już przez niego stopniu w danej służbie. Przejście ze straży do armii zawodowej wymaga(...)Czy bez matury można zostać podoficerem? Absolwent technikum samochodowego chce wstąpić do armii zawodowej. Jednocześnie chciałby kształcić się w szkole podoficerskiej. Nie ma jednak zdanej...

 • Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  W najbliższych tygodniach podpisana zostanie umowa na zakup 96 sztuk armatohaubic. To będzie największy kontrakt zbrojeniowy w tym roku.

 • Kobiet w zawodach uważanych za męskie przybywa: jest ich ponad 13 proc. w policji i blisko 2 proc. w armii; przewaga mężczyzn wciąż utrzymuje się wśród przedstawicieli władz i urzędników wyższego szczebla - wynika z badań rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

 • Przemysłowcy o warunkach przetrwania zbrojeniówki

  Zdaniem analityków rynku zbrojeniowego, polski przemysł, by przetrwać, musi włączać się od początku w prace nad zupełnie nowymi systemami, co wymaga specjalizacji. Musimy liczyć na kooperację jak było przy okazji offsetu.